אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האוצר יתקצב מיגון התחבורה ביהודה ושומרון

בעקבות דיון מהיר בוועדת הכספים ופניות חוזרות ונישנות של יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ אורית סטרוק – הושגה סוף כל סוף ההחלטה: מיגון התחבורה הציבורית ביו"ש יתוקצב על ידי משרד האוצר

האוצר יתקצב מיגון התחבורה ביהודה ושומרון
  חברת הכנסת אורית סטרוק (צילום: פלאש 90)

חברת הכנסת אורית סטרוק, יחד עם חברי הכנסת דוד צור וניסים זאב, יזמה דיון מהיר בנושא בוועדת הכספים ב 07 ביולי 2014 שבו הועלתה בעיית המקור התקציבי לפתרון סוגיית מיגון התחבורה הציבורית ביהודה ושומרון. בדיון התברר כי במועצה לבטחון לאומי כבר התקיימו דיונים רבים בנושא והוסכם על דעת כל הגורמים הן היקף הצורך והן העלויות שלו, כמו גם תכנית רב שנתית לנושא, אך התקציב תקוע עקב מחלוקת בין משרד האוצר למשרד הביטחון על מקורות המימון.

נציג המועצה לביטחון לאומי הבטיח תשובות לוועדה תוך ימים ספורים, אך משהגיעו התשובות התברר ששוב אין החלטה על המקור התקציבי.

ח"כ אורית סטרוק לא הרפתה וחזרה ודרשה החלטה בנושא.

היום, לאחר דרישות חוזרות ונישנות, השיב המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה וקבע כי האחריות לתקצוב מיגון הניוד באיו"ש היא על משרד האוצר.

יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ אורית סטרוק: "חטיפת הנערים בגוש עציון ורציחתם הציפה את המציאות העגומה שבה ציבור הנוסעים צריך לבחור בין נסיעה מסוכנת באוטובוסים לא בטיחותיים, תוך המתנה ארוכה בשל מחסור באוטובוסים ובין נסיעה בטרמפים – אינה סבירה. הנסיעה בתחבורה הציבורית ביו"ש כיום היא מסוכנת יותר מנסיעה ברכבים פרטיים, מהווה סכנה בטיחותית אמיתית למפעילי ומשתמשי התחבורה הציבורית ומביאה לשירות ציבורי ברמה ירודה ביותר. אני מברכת על כך שסוף כל סוף סוכם על המקור התקציבי למיגון".

עוד יצויין כי ח"כ מוטי יוגב (יו"ר ועדת המשנה יו"ש בועדת חוץ וביטחון), קידם את תקציב המיגון לרכבים הפרטיים כאשר השיג הסכמה בין משרד האוצר לבין משרד הביטחון לסכום של 2.5 מיליון ש"ח לשנת 2015 ולסכומים אף גבוהים מכך לשנים הבאות.
כמו כן הביא יוגב להחלטת המטה לביטחון לאומי (מל"ל) ומשרד ראש הממשלה, להשגת 12.5 מיליון שקלים עד כה שתוקצבו ביולי שנה זו להתנעה מחדש של תהליך מיגון האוטובוסים הנדרשים להסעת התלמידים ולתחבור ההציבורית ביהודה ושומרון וכן להמשך תקצובם בכ-50 מיליון מדי שנה בשנה, כולל בחודש זה, בו צריכה ועדת הכספים לאשר 40 מיליון ש"ח להמשך תקצוב הפרוייקט, על פי סיכום משרד ראש הממשלה, עם משרד האוצר וייתר משרדי הממשלה.
ח"כ יוגב נפגש בחודשים האחרונים עם עם סגן ראש המל"ל תא"ל במיל' ווה-זאב צוק רם שהוא יחד עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, והם שסייעו להשגת התקציבים למיגון, אלה שכבר התקבלו ואלה שצריך לוודא שיגיעו.

.

צילום: פלאש 90

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו