"אם רוני היה בוחר למות, ככה הוא היה רוצה את זה" - סרוגים

"אם רוני היה בוחר למות, ככה הוא היה רוצה את זה"

שירן אבוהרון, אשתו של השוטר רוני ז"ל שיצא מביתו באופקים לכיוון היריות, הציל את רחל אדרי מפגיעה ונפל מול ביתה מספרת על רוני על האהבה הגדולה שהיתה בניהם, על האבידה, על הגבורה, על אהבת חינם ועל האופטימיות הורוח החיובית שהיא שומרת למרות הכל

author-image
"אם רוני היה בוחר למות, ככה הוא היה רוצה את זה"
  (צילום: למי עזוז)

שירן אבוהרון, אשתו של רוני הי"ד, בלש במשטרת רהט שיצא בטריקת דלת לכיוון היריות באופקים בשבעה באוקטובר. מספרת איך רוני יצא ללא פחד נכנס לשדה הקרב ועשה הכל למען אחיו ואחיותיו.

שירן מספרת את הסיפור של רוני עם עוצמה וחוסן, ומתארת מה קרה לה שם בבית לבד בזמן שהוא נלחם, הקשר המופלא בניהם, הדרך שלה להחזיק מעמד, והאמונה שלה "אנחנו ננצח, אנחנו חזקים".

"אל תשאיר אותי לבד"

וכך היא פותחת "בחג אכלנו עם ההורים של רוני, השארנו את הילדים שם וחזרנו לישון בבית שלנו, ברעיון שנחזור אליהם מיד בבוקר. אבל בשש וחצי כבר היתה אזעקה ראשונה באופקים. כמה רגעים אחר כך רוני שמע יריות, הוא התקשר לתחנה ברהט, ניתק ואמר: הבנתי מחבלים".

רוני התלבש, דרך את האקדח, לקח כובע זיהוי ויצא מהבית כששירן זועקת אחריו "אל תשאיר אותי לבד"…

(רוני בוארון, צילום: מהאלבום המשפחתי)

"הוא הציל את רחל אדרי"

מתוך הבית שומעת שירן מלחמה: חילופי יריות כבדים, פיצוצים סמוך לביתה, אזעקות, פצצות RPG, רימונים נזרקים, הבית רועד מפיצוצים.

שירן מתארת "בפעם הראשונה בחיי חויתי התקף חרדה, לא הבנתי מה קורה לי, שפתיים יבשות, אני בוכה. תחושה של חוסר הבנה, חוסר ידיעה ופחד עליי, על רוני אני שומעת אותם שהם קרובים אליי שיש סיכוי שאני מתה".

עוד באותו נושא

איש השב"כ משחזר: תיעוד בלעדי מהקרב על אופקים

רוני לא ענה בטלפון לשירן אז היא התקשרה לאביה ואמרה לו: "אבא אל תבוא לפה, אני חושבת שאני עוד רגע מתה, יש מחבלים בחוץ, רק רציתי שתדע".

לאחר השיחה עם אביה התקשרה שירן לרפי, אח שלי רוני, קצין במשטרה, הוא היה בדרך לאופקים להלחם לצד אחיו ושירן מתארת "הם שניהם בחורים אמיצים מאד".

והיא ממשיכה לספר "רפי מגיע בסביבות השעה 9:00 בבוקר ליד הבית של רחל אדרי הוא רואה גופה, הוא מזהה את הנעליים של רוני, הוא מבקש מהאנשים שסביבו שיחפו עליו וניגש, הוא הופך את הגופה ומזהה את רוני ומתחיל להשתולל שם ולהרביץ לעצמו ולא יודע מה לעשות. משם הוא הלך לאמא שלו לספר שרוני נפל ובא אלי לבית.

רפי מגיע אלי ואומר לי: "רוני מת" ואני אומרת לו: "אין סיכוי, הוא יודע לצאת ממצבים כאלה והוא עונה: "הדם שלו עלי, אני לא אשקר לך, הוא מת, בואי הילדים צריכים אותך".

שירן מספרת כי רחל אדרי אמרה לה שבזכותו היא בחיים, רחל הייתה בדרך למיגונית, אבל רוני לא איפשר לה להגיע לשם וצעק לה להישאר בבית ורחל ציינה "אם הוא לא היה אומר לי כך, הייתי שוכבת לידו היום".

(רוני ושירן, צילום: מהאלבום המשפחתי)

"הוא תמיד רצה שאני אהיה מאושרת"

שירן מאז מחזיקה את המשפחה, רכשה לעצמה נשק "הם לא יפתיעו אותי שוב" וחשוב לה לציין: "מבחינתי מה שהיה שם זה היה אהבת חינם, כל מי שיצא באותו יום מהבית הוא גיבור שלא חשב על עצמו רק רצה להציל חיים, גם של אנשים שהוא לא מכיר, ועם כל הכאב שאני והילדים נצטרך לחיות כל החיים אני גאה בו, זכיתי בו, אני גאה בעצמי שזכיתי בו".

שירן מלאת עצמה וחוסן נפשי, בתפקידה היא עובדת במתנ"ס באופקים אך כעת היא מקבלת קבוצות מכל העולם ומספרת את סיפורו של רוני, את סיפורן של הנשים שנשארו בבית ואת סיפורו של השבעה באוקטובר.

היא מראה לנו את כל התעודות שרוני קיבל בחייו, גם אחרי מותו וצוחקת "די, גם כשהוא כבר לא פה הוא ממשיך לקבל תעודות כל הזמן"

שירן מספרת על ההיכרות שלה עם רוני, על 15 שנות נישואים, על האהבה הרבה שהעניק לה, ועל שלושת ילדיהם המדהימים ומתארת "הוא תמיד רצה שאני אהיה מאושרת, ואני יודעת שהוא היה רוצה שאני אמשיך לחייך למרות הכל ולהרים את הראש למרות הכאב, ואני יודעת שאם רוני היה בוחר למות, ככה הוא היה רוצה למות, אני יודעת את זה.

(צילום: מהאלבום המשפחתי)

"אמשיך את המורשת שלו של אהבת חינם"

אני יודעת שהוא במקום טוב עכשיו. הוא בחר לצאת, הוא לא מת באיזה תאונת דרכים, מאיזו מחלה. זו בחירה. הוא יצא בידיעה שהוא אולי לא יחזור. גם סגנון העבודה שלו כבלש בתחנת רהט. זו הבחירה שלו, זו אהבה שלו. להפוך את העולם למקום יותר טוב".

שירן מסכמת "אני אמשיך את המורשת שלו של אהבת חינם ולחנך את הילדים שלנו לאהבת חינם ולעזרה לזולת. ולמרות כל הקושי, אנחנו נתגבר, אנחנו בסוף נתגבר. אנחנו חזקים. וזה שאנחנו עדיין פה, זה בעיניי ניצחון. יש אבדות קשות לעיר, אבל בסוף ניצחנו ואנחנו ננצח, אנחנו חזקים".

 

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו