מאות בני"שים התגייסו היום לצבא. צפו בתיעוד מהב"קום - סרוגים

מאות בני"שים התגייסו היום לצבא. צפו בתיעוד מהב"קום

המוני תלמידים צבאו הבוקר על שערי לשכת הגיוס והתגייסו ליחידות הקרביות השונות. המתגייסים יוכשרו ללוחמה וייקחו חלק פעיל במלחמה. "נקראנו לדגל – עזבנו הכול ובאנו"

author-image
מאות בני"שים התגייסו היום לצבא. צפו בתיעוד מהב"קום

בתום התקופה הראשונה בישיבה בבית המדרש, הבוקר (ה') מילאו תלמידי ישיבות הסדר מכל רחבי הארץ את שערי הבקו"ם והתגייסו ליחידות הלוחמות השונות בצה"ל ובהן: צנחנים, גולני, הנדסה ונח"ל. ישיבות ההסדר מהן התגייסו התלמידים הן, בין היתר: בר ברכה, טפחות, קרני שומרון, מעלות, ירוחם, חיספין (ישיבת הגולן), אור עציון נתיבות ורמת גן.

בנוסף לתרמיל מוכן, התלמידים הביאו עמם כלי נגינה וגמרות איתם שרו ורקדו ברחבת הגיוס ואמרו סיומי מסכתות שונות אותם למדו לכבוד יום הגיוס עצמו. "זו חוויה גדולה להיות פה" מספר תומר שוויקה, תלמיד שיעור ב' מישיבת טפחות. "אתה מרגיש ומבין פה שהתורה היא לא סגורה בד' אמות של הלכה אלא זו תורת חיים, תורת ארץ ישראל. אנחנו מגיעים להילחם ומתרגשים לקיים מצווה דאורייתא בכל רמ"ח אברים". עוד הוסיף כי "אני הייתי אמור להתגייס באוגוסט. הייתי שמח ללמוד עוד בבית המדרש אבל נקראנו לדגל ואני שמח על הזכות לשרת את המדינה. עזבנו הכול ובאנו מלאי מוטיבציה ונכונות לקרב. עשיתי סיום מסכת היום כי היה קשה לי שלא ללמוד עד הרגע האחרון".

על השאלה האם הוא חושש להתגייס ולצאת למלחמה אומר תומר: "האמת שקשה לחשוש כשאתה רואה וחווה את האנרגיות כאן. סיומי המסכתות, השמחה והריקודים, אנשים באים חדורי מטרה ועם אידיאלים גדולים. אתה לא חושש לרגע להיכנס איתם למערכה ואתה מרגיש בטוח בצדקת הדרך ובהצלחת עם ישראל".

הרב גילעד מינץ, ר"מ בישיבת ירוחם שליווה את התלמידים בבקו"ם, אומר: "אני מתמלא בגאווה על הזכות הגדולה לגייס תלמידים יראי שמיים ושוקדים בתורה להגן על עם ישראל בתקופה המשמעותית הזו. גדולה תורה שמביאה לידי מעשה. זו זכות גדולה בשעה שבה עם ישראל מתמודד מול הקמים עליו ומתנער כארי". עוד הוסיף: "אני מתמלא בביטחון כשאני רואה את המוטיבציה הגדולה והשמחה של התלמידים על הזכות שלהם וכמובן מלא תפילה לה' שילכו לשלום ויחזרו לשלום יחד עם כל חיילינו".

כזכור, הגיוס הנוכחי הוא חלק מהיענות ישיבות ההסדר לצה"ל אשר ביקש לאחר פרוץ המלחמה מישיבות ההסדר להקדים את הגיוס של תלמידיהם מאוגוסט. ישיבות ההסדר הסכימו לגייס את כלל שיעור ב' ומגויסות בלמעלה מ-50 אחוז מכלל תלמידיהם וצוות הרבנים וההנהלה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מה אתם רוקדים טיפשים
שימי | 10-05-2024 0:18
אתם בשר תותחים. כשתרצו להשפיע יזרקו אתכם.
ריבונו של עולם קצת יותר חכם ממך
אליהו | 10-05-2024 0:54
הם רוקדים כי הם הולכים למסור את הנפש עבור עם ישראל שזה הרבה יותר חשוב מלהשפיע
2
שילכו ויחזרו לשלום???????????????? יקרים...
גל | 11-05-2024 18:19
שילכו ויחזרו לשלום???????????????? יקרים ואהובים????
3
תסמונת האשה המוכה...
רק 14 | 12-05-2024 15:13
תסמונת האשה המוכה
4
פריירים לא מתים רק...
בנטיטו | 12-05-2024 15:14
פריירים לא מתים רק מתחלפים
5
עד מתי תהיו...
ימני | 12-05-2024 15:14
עד מתי תהיו פריירים
6
עד שאין שינוי...
בושה | 12-05-2024 15:15
עד שאין שינוי בצהל לא מתגייסים לקרבי