הרבנים החרדים הודיעו על תמיכה ברב שמואל אליהו

מנהיגי הציבור החרדי הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי נפגשו בשעה האחרונה עם הרב שמואל אליהו והודיעו לו כי הגוש החרדי יתמוך בו בבחירות לרבנות ירושלים.

הרבנים החרדים מודים שעדיף רב ראשי ציוני דתי

התפתחות דרמטית בבחירות לרבנות ירושלים: מנהיגי הציבור החרדי הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי נפגשו בשעה האחרונה עם הרב שמואל אליהו והודיעו לו כי הגוש החרדי יתמוך בו בבחירות לרבנות ירושלים.

תמיכה זו מהווה תקדים מוזר ויוצא דופן במסגרתו זוכה רב דתי לאומי בכיר לתמיכה של הציבור החרדי בעוד מפלגת הבית היהודי תומכת במועמד חרדי: הרב הראשי לישראל לשעבר הראשון לציון הרב שלמה עמאר.

במהלך השיחה שנערכה בין השניים אמר הרב שטיינמן לרב אליהו כי הוא רואה בו מועמד ראוי לכהן בתפקיד רבה של ירושלים ולייצג את כך חלקי העם. תחת מרותם של שני הרבנים נמצאים כ-15 נציגים של הגוף הבוחר המורכב מ-48 חברים. ברחוב החרדי מסבירים את התמיכה הליטאית במועמד סרוג, בפעולת נקם נגד הרב עמאר שכבר ראשי ונשיא בית הדין הרבי הכשיר את גיוריו של הרב חיים דרוקמן, ואת הגיורים הנערכים בצה"ל.

תמונה 2

הרב אליהו אצל הרב קנייבסקי

תמיכת הרב שטיינמן מעמידה כעת את מפלגת הבית היהודי בפלונטר סבוך. מי שבעיקר צפוי להיקלע למצב בלתי נעים בשאלה זו הוא סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן אשר נחשב לידיד המשפחה ואף כיהן בתפקיד ראש לשכתו של אביו של הרב אליהו, הראשון לציון הרב מרדכי אליהו.

בבית היהודי מסרבים להתייחס למועמד הספרדי לירושלים, אולם יועצו של השר בנט, טל גן צבי הוא השושבין למועמדותו של הרב שלמה עמאר, שהוצגה לאחר פגישה עם הרב חיים דרוקמן. הבחירות יתקיימו ביום שלישי הקרוב, בבניין העירייה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
תומכים ב"אפיקורס" (לשיטתם) רק כדי לחסום את הרב עמאר
| 17-10-2014 16:48
2
ירידת הדורות!! הרב שמואל אליהו הוא עסקן מעולה
| 17-10-2014 17:31
אך ממש לא בשעור קומה המתאים לרב הראשי לירושלים
3
מזכיר את התמיכה שלהם במצגר לרבנות הראשית.
| 17-10-2014 17:32
גם הסוף יראה דומה
4
גם כשהחרדים תומכים באחד משלנו לא טוב לכם. .?
דל"י | 18-10-2014 20:14
אז מה אתם רוצים באמת. הכל לא טוב כי בנט אמר כי בנט דרש כי בנט לחץ כי בנט בנט בנט בנט . די מספיק תתחילו לחשוב לבד. ולא להכנע לדיקטטור
5
כותרת דמגוגית
sus | 18-10-2014 20:43
האומנם הרבנים החרדים 'מודים' שעדיף רב ציוני?! הרבנים החרדים בחרו רב לא לפי הפוליטיקה אלא לפי מי שראו כמתאים. הכותרת מתנשאת. נתתם לרבנים החרדים ציון 'עובר' על הבחירה שלהם.
6
למגיבים הקודמים:
ג. ש | 18-10-2014 22:01
ל 1: אינני יודע אם הוא "אפיקורס", מה שאכן מדהים הוא העדפתם את הר' אליהו על פני הר' עמאר שהוא גם ת"ח גדול יותר, וגם יותר קרוב להשקפתם.(השערתי, מדובר בנקמה על הליכתו המשותפת עם הרב סתו...) ל 2: עסקנות אינה דבר רע, כל עוד היא לא על חשבון ישרות ותורה! מה שנכון שהר' אליהו לא מתקרב לרמתו של הר' עמאר וזה מפתיע. ל 3: אני מתפלל לכל שאתה טועה. ל 4: מה קשור בנט?? ל 5: אתה באמת חושב שהם חושבים שהר' אליהו מתאים יותר?
7
זלזול!
שי | 18-10-2014 22:29
המשפט "מנהיגי הציבור החרדי הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי נפגשו בשעה האחרונה עם הרב שמואל אליהו", כאילו 'הם' אלו שנפגשו אתו, הוא זלזול בגדולי תורה ועיוות המציאות, כי הרב אליהו הוא זה שבא עד לביתם לבקש את תמיכתם.
8
הרב ש.אליהו ת"ח צדיק וחסיד, ראוי לרבנות ירושלים
אליהו | 18-10-2014 23:59
אני מאוד מקווה שהבית היהודי יתעשת ויתמוך ברה"ג ש. אליהו לתפקיד. לאחר 20 שנה של החרמת רבנים ציונים מתפקידי הרבנות, הגיע העת לתקן.