ציפורה ניצלה: הכשת הנחש כמעט הסתיימה באסון - סרוגים

ציפורה ניצלה: הכשת הנחש כמעט הסתיימה באסון

בצהרי יום שישי, נחש הכיש את ציפורה כששיחקה עם נכדיה בחצר. היא פונתה לבית החולים במצב קשה ובזכות הרופאים חייה ניצלו "כבר חשבתי שלא אצא מזה"

author-image
ציפורה ניצלה: הכשת הנחש כמעט הסתיימה באסון
  ציפורה עם ד״ר בהא בהדסה עין כרם. צילום: דוברות הדסה

הכשת הנחש שכמעט הסתיימה באסון: חייה של ציפורה מיוחס ניצלו בבית החולים הדסה עין כרם בצהרי יום שישי לאחר שנחש הכיש אותה.

"כבר חשבתי שלא אצא מזה אבל הרופאים כאן נלחמו והצילו את חיי. אני מודה להם על כך שאוכל להמשיך לחיות ולהיות סבתא מעורבת עם נכדיי האהובים". אומרת ציפורה.

הכל התחיל כשציפורה מיוחס (65) ממושב בר גיורא הסמוך לירושלים, שמרה על נכדה בצהרי יום שישי כשלפתע, בזמן שיצאה לשחק עימו בחצר, היא נתקלה בנחש צפע. "יצאתי עם הנכד שלי לחצר כדי שיקפוץ בטרמפולינה וכנראה דרכתי על הנחש. הבנתי את זה כשפתאום ראיתי את הראש שלו מול הרגל שלי והוא הכיש אותי. זה קרה תוך שניות, בכלל לא היה זמן להגיב או לקפוץ אחורה", היא מספרת.

עוד באותו נושא

פרדס חנה: צעיר הוכש על ידי נחש – מצבו בינוני

ציפורה ממשיכה: ״מייד הבנתי מה קרה, ושמרתי על הנכד שלי בידיים. בזמן הזה התחלתי להרגיש את מקום ההכשה, והתחילה תחושה לוחצת וכואבת ברגל, מהעקב בו הוכשתי ועד לירך. הרגשתי כאבים עזים ברגל שכבר התחילה להתנפח ולהאדים. התחילו לי קשיי נשימה והיה לי מאוד קשה לתפקד. אביחי חתני שהוא חובש קרבי זיהה ישר שמדובר בהכשה של נחש צפע ועדכן את צוות מד״א ואת הצוות הרפואי וזה מזל גדול כי ידעו למה להערך״.

ציפורה פונתה באמבולנס של מד"א במהירות אל בית החולים הדסה עין כרם כשהיא במצב קשה. "זכורים לי כל מיני רגעים עד שהתעלפתי", היא מתארת, "ובהמשך התעוררתי ביחידה לטיפול נמרץ, שם זכיתי לדמויות מלאכיות שלא פסקו מלטפל בי בדאגה. הרגשתי שהאחות מטפלת בי כאילו שהייתי אמא שלה".

ד"ר בהא זרו, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה בהדסה עין כרם שטיפל בה מתאר: "ציפורה הגיעה אלינו במצב קשה כשהיא מבולבלת, נמצאת באי שקט, עם הפרעה בקצב הלב וירידה בלחץ דם. בבדיקה מהירה של הצוות הרפואי והסיעודי איתרנו את הבעיה והתחלנו בטיפול על פי הפרוטוקול המקובל". "זמן קצר לאחר שהענקנו לציפורה את הטיפול הרפואי מצבה התייצב והיא יצאה מסכנת חיים".

לאחר מספר ימים של טיפול ביחידה לטיפול נמרץ, ציפורה הועברה להשגחה במחלקה הפנימית בבית החולים הדסה עין כרם, כשבכל הזמן הזה היא ממשיכה להודות לרופאים שהצילו את חייה. ״זכיתי לטיפול מקצועי בידיהם של הרופאים במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים הדסה עין כרם, ואני מודה במיוחד לפרופ׳ קובי אסף, לד״ר ווסים מוג׳אהד ולד"ר בהא זרו, שטיפלו בי במקצועיות ובאנושיות. מבחינתנו ד״ר זרו הוא כבר בן משפחה. הגעתי לבית החולים במצב קשה והם הצילו את חיי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
Fantastic read! I...
| 19-04-2024 17:46
Fantastic read! I was especially impressed by the depth provided on the topic, offering a perspective I hadn't considered. Your insight adds significant value to the conversation. For future articles, it would be fascinating to explore more to dive deeper into this subject. Could you also clarify more about the topic? It caught my interest, and I'd love to understand more about it. Keep up the excellent work!