אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסטוריה: בת 17 זכתה בפרס נובל לשלום

במהלך טקס לחלוקת פרסי הנובל באוסלו, הוכרז כי הנערה מלאלה יוספזאי הפקיסטנית, בת ה-17 בלבד, אשר נורתה בראשה על ידי ארגון הטרור 'טליבאן', היא הזוכה בפרס היוקרתי. מנהיג חברתי מהודו, סטיארתי, חולק איתה את הזכייה בפרס.

הסטוריה: בת 17 זכתה בפרס נובל לשלום
  claude TRUONG-NGOC

הסטוריה באוסלו: נערה בת 17 היא הזוכה בפרס נובל לשלום.

היום (שישי) במהלך טקס לחלוקת פרסי הנובל באוסלו, הוכרז כי הנערה מלאלה יוספזאי הפקיסטנית, אשר נורתה בראשה על ידי ארגון הטרור 'טליבאן', היא הזוכה בפרס היוקרתי.

יוספזאי, ששימשה כפעילה למען זכויות הנשים בפקיסטן, תחלוק את הזכייה בפרס נובל לשלום לשנת 2014 עם גיילש סטיארטי, פעיל זכויות ילדים מהודו.

כזכור, יוספזאי נורתה בראשה ב-2012 בידי לוחמי 'טליבאן' בארצה לאחר שאמרה כי לבנות יש את הזכות ללמוד בבתי ספר. לאחר פציעתה האנושה מהירי, עברה יוספזאי לבריטניה לקבלת טיפול רפואי שם הצילו את חייה.

מאז המקרה הטראגי מתגוררת יוספזאי בבריטניה.

בעקבות זכייתה בפרס, תהיה יוספזאי לצעירה ביותר שקוטפת את התואר היוקרתי.

על ההחלטה לבחור ביוספזאי אמרו נציגי ועת הפרס: "ועדת הנובל החליטה להעניק את הפרס לשלום לשני תלמידים, אחת פקיסטנית מוסלמית והאחר תלמיד הינדי על מאבקם בדיכוי של ילדים וצעירים ועל הזכות של כל הילדים לחינוך. בכל העולם צריך לכבד את הזכויות של צעירים, במיוחד באזורים שבהם יש סכסוכים, הפרת הזכויות של הילדים מבטיחה את מעבר האלימות מדור לדור. ילדים חייבים לקבל גישה לבית ספר ולא לעבור ניצול מכל סוג".

מי שכאמור חולק עם יוספזאי את הפרס, סטיארתי, הוא מנהיג חברתי שהוביל מספר מחאות לא אלימות בארצו על פי הרוח של מהטמה גנדי.

המחאות עסקו בניצול המחפיר של ילדים למטרות רווח בארצו. הוא ניהל הפגנות במספר אזורים ומפעיל מרכזי תמיכה לילדים שנפלו קורבן לניצול ברחבי הודו. על פי הערכות הוא הציל יותר מ-80 אלף ילדים מעבדות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
לא הבנתי, על מה הבחורה קיבלה?
123 | 12-10-2014 11:48
על מה בדיוק היא קיבלה פרס נובל לשלום?! על כמה הצהרות וירייה בראש?!?!