פסח בצה"ל: "מעטפת ברמה של חמישה כוכבים ומעלה" - סרוגים

פסח בצה"ל: "מעטפת ברמה של חמישה כוכבים ומעלה"

רס"ן סטיב בלחסן הוא מפקד חמ"ל הרבנות שנפתח בעקבות המלחמה הנותן מענה רוחני ולוגיסטי לכל חייל דתי וחרדי, הוא מתאר לסרוגים את ההיערכות לפסח בצה"ל ומציין "הצבא יורד לרזולוציות של הפרט בעניין הרוחני והדתי זה לא מובן מאליו"

author-image
פסח בצה"ל: "מעטפת ברמה של חמישה כוכבים ומעלה"
  (צילום: דובר צה"ל)

"הצבא נותן מענה פרטי רוחני, דתי ולוגיסטי לכל חייל" כך מתאר רס"ן סטיב בלחסן מפקד חמ"ל רבנות פיקוד מרכז שהוקם לראשונה במלחמה בעקבות הצורך והגידול באוכלוסייה הדתית והחרדית בצבא, תפקידו של החמ"ל לתת מענה לצרכים הדתיים של כל חייל.

רס"ן סטיב בלחסן, היה בעצמו חייל בודד דתי שעלה מצרפת כדי להתגייס והוא קשוב לצורך שעולה בצורה פרטנית מכל חייל.

(צילום: דובר צה"ל)

"השנה יהיו מוצרים טעימים, טובים וכשרים לפסח"

וכך הוא מתאר "מאז המלחמה ההתעסקות היא ברמה הפרטית כמו ציצית, תפילין, ספרי תורה לעזה, אוכל עם כשרויות מיוחדות, מענה למשפחות השכולות ועוד.

לקראת פסח ההעירכות היא כללית כמו כל שנה ופיקוד מרכז ביתר שאת בגלל שינוע הכוחות שלנו לפיקוד דרום וצפון. השנה המוצרים יהיו טעימים, טובים וכשרים לפסח עם כל ההחמרות כדי לא לפגוע ברגשות החיילים ששומרים את החג וסוגרים אותו בבסיס או בשטח".

עוד באותו נושא

בזמן שהתווכחתם: 94 חרדים סיימו הכשרה ללוחמים


21

(צילום: דובר צה"ל)

"מחנה כשר כדת משה וישראל"

"הצבא נערך לסדר ולנקות את המחנות, המפקדים מתודרכים להמעיט כבר מעכשיו הכנסה של חמץ, יתקיימו ימי השבתה של כלל המטבחים והמחסנים בליווי המפקדים לצורך ניקוי מאסיבי.

במבצע נוטלים חלק 1,500 חיילים בסדיר ובמילואים, מרכז השליטה שבנווה יעקב אחראי על הוצאת צווים הם עושים את העבודה וההכשרה ורב הפיקוד חותם שהמחנה כשר כדת משה וישראל".

סטיב בלחסן, בן 49, תושב מבשרת ציון, גדל במשפחה חרדית בצרפת שירדה מהארץ, הוא עלה לבדו והתגייס לגבעתי ומכיר את האתגר מקרוב, היום הוא כבר משרת במילואים 190 יום ברצף מה- 7/10.

(במחסני הלוגיסטיקה, רס"ן סטיב בכמן באמצע, צילום: דובר צה"ל)

"75% מהנופלים הם מפיקוד מרכז"

וכך הוא מתאר " עם פרוץ המלחמה התעסקנו עם 2 אוגדות: אוגדה 98 – עוצבת האש ואוגדה 99. לצערנו הרב אפשר לומר כי יותר מ-75% של החללים הם מפיקוד מרכז ועל כן הוצרכנו לתת מענה ולספק את כל צרכי הדת, אם זה בהלוויות, בתכלול של המידע, ימים לא פשוטים.

צריך להבין שמאחורי כל חייל עומדת משפחה שלמה ואור שנכבה, החייל הקריב את חייו למדינה וגם המשפחה תצטרך להתמודד עם המשך החיים בלעדיו, אם זה ארוחות שישי שלא יהיו אותן ארוחות, ואירועים שלא יהיו אותו דבר, זה מורכב.

מערך הנפגעים שולח תשורות בט"ו בשבט, בפורים ובפסח, כמה שיותר לחבק את המשפחות, קצינות הנפגעים עושות לילות כימים למענן".

"חייל חרדי יכול להיות רגוע: מחפוד, חלק בית יוסף והשגחת חב"ד"

רס"ן בלחסן מוסיף בעניין החרדים שהתגייסו לאחרונה "בחמש שנים האחרונות הצבא עשה מאמץ עילאי להביא השגחות שונות, הצבא עושה דברים שלא היו בעבר. החייל מבקש חלק בית יוסף, הרב מחפוד וכדו' נותנים לו, יש גם השגחות מיוחדות של חב"ד, הצבא יודע לתת מעטפת ברמה של חמישה כוכבים ומעלה.

(צילום: דובר צה"ל)

חייל שמגיע מבית דתי וחרדי יכול להיות רגוע הצבא יודע לתת מעטפת שלמה בהיבט הרוחני, הלוגיסטי ואנחנו קשובים לכל דבר קטן,7 ימים בשבוע לכל תקלה ובקשה אפילו סתם לשאלה הלכתית. לדוגמא: חייל שהיה עליו לבצע עבודות רס"ר שאל בשנת שמיטה: אם להדר עם הצמחיה בחוץ? זה לא מובן מאליו שהוא מקבל מענה, צבא זה גוף של ביטחון ומלחמות ולרדת לרזולוציות של הפרט זה לא מובן מאליו"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו