המשרד מזהיר: חומרי הניקוי לפסח מסוכנים לשימוש - סרוגים

המשרד מזהיר: חומרי הניקוי לפסח מסוכנים לשימוש

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, מזהיר את ציבור הצרכנים משימוש במוצרים ברמת מסוכנות גבוהה, בשל חשש לבריאותם ובטיחותם של המשתמשים

author-image
המשרד מזהיר: חומרי הניקוי לפסח מסוכנים לשימוש
  שאטרסטוק

במסגרת פעילויות פיקוח יזומות שעורך מינהל התקינה במשרד הכלכלה לקראת חג הפסח, בכדי לאתר בשוק מוצרים שאינם עומדים בדרישות התקן הרשמי החל עליהם ובכך מסכנים את המשתמשים בהם, נבדקו מגוון רחב של חומרי ניקוי.

בבדיקות שנערכו באמצעות מכון התקנים נמצא כי מספר מוצרים אינם עומדים בדרישות התקנים הישראלים הרשמים החלים עליהם ונמצאו ברמת סיכון חמורה. הממונה על התקינה במשרד הכלכלה, איגור דוסקולוביץ מזהיר את ציבור הצרכנים משימוש במוצרים ברמת מסוכנות גבוהה בשל החשש לבריאותם ובטיחותם של המשתמשים וכן הקפדה יתרה מהישג ידם של ילדים ותינוקות.

יש להקפיד על הרחקת חומרי ניקוי וחומרים מסוכנים מהישג ידם של ילדים. אין להעביר חומרי ניקוי וחומרים מסוכנים לכלי אחסון אחר מלבד אריזתם המקורית. אין לבצע ערבוב של חומר ניקוי עם חומרים אחרים!  יש להקפיד על הוראות שימוש ואחסנה בהתאם לכתוב על גבי האריזה בדגש על אופן סגירת אריזה קשת פתיחה לילדים לאחר שימוש.

במינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מדגישים, כי ימשיכו לבצע בדיקות יזומות בשווקים ומי שימצא כי אינו עומד בהוראות התקן הרשמי צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו