חילי טרופר נגד הפגנת השמאל: "זו האלטרנטיבה שלכם?" - סרוגים

חילי טרופר נגד הפגנת השמאל: "זו האלטרנטיבה שלכם?"

השר חילי טרופר מגנה את הפגנת השמאל האלימה אמש: "אם התקפה כזו על אב שכול הייתה מגיעה מצד אחר של המפה הפוליטית. האם הייתם שותקים?"

author-image
חילי טרופר נגד הפגנת השמאל: "זו האלטרנטיבה שלכם?"
  (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

השר חילי טרופר מהמחנה הממלכתי מגנה בחריפות את הפגנת השמאל אמש  חוץ למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי אם האלימות והדברים שנאמרו שם הייתה היו מגיעים מהצד הימני של המפה הפוליטית, השמאל לא היה עובר על כך לסדר היום.

"המחאה האלימה אמש עלולה לפרק את ישראל", כתב טרופר. "היא ביטוי נוסף לרוח הרעה שהחלה מנשבת כאן וניתן למצוא אותה גם בשפתו של אחד מראשי המחאה שקבע, שגנץ ואייזנקוט אחראים למותם בייסורים של החטופים והחטופות ואז תקף באופן אישי ונמוך את אייזנקוט, שאיבד את בנו תוך כדי מלחמה".

טרופר המשיך וכתב: "שכל אחד יחשוב כיצד הוא היה מגיב, אם התקפה כזו על אב שכול הייתה מגיעה מצד אחר של המפה הפוליטית. האם הייתם שותקים? האם זו האלטרנטיבה שאתם מציעים לחברה הישראלית? מי שרוצים להעמיד אלטרנטיבה להנהגת המדינה, לא יכולים להיות תמונת מראה שלה. יועץ אסטרטגי מוכר אף מגדיר את הדרך שמתעקשת לשמור עלינו כאן ביחד כ"ממלכתיות רעילה". הוא בעצם טוען שמול הרעל מצד אחד, צריך להגיב בהתזת רעל מצד שני. זה אכן מבטיח שתיווצר כאן מערבולת איומה של רעל שיתכן ותהרוג את כולנו. ממלכתיות זה לא".

"יש שטוענים שמי שלא תוקף בבוטות את יריביו, הוא בעצם חלש ונרפה או שהוא מתנהל מתוך פחד. בעולם של השונאים מי שלא שונא, הוא בהכרח חסר עמוד שדרה. הרי לא יכול להיות שזו פשוט עמדתו. כמה מגוחך המדד לכוח או אומץ על פי מי שתוקף מגעיל יותר ונמוך יותר. אני לא מרגיש חלש או מפוחד. נדמה לי שעמדתי בחיי מול מספיק מחבלים במרחק של הלבן בעיניים, ולהבדיל, התמודדתי עם כמה קשיים ואתגרים בחיים, כדי שלא יישאר בי פחד עבור יריבים פוליטיים".

"נדמה לי שעברתי כמה דברים בחיים בכלל, ובשדה הפוליטי בפרט, כדי שאדע שלא מדובר בחולשה. זו פשוט לא דרכי. ככה בהיר, פשוט ולגמרי חזק ובטוח. אני לא שונא. אני לא מתיז רעל ואני משתדל שלא לגדף את מי שחושב אחרת ממני. להוות אלטרנטיבה משמעותה להציע משהו אחר לחברה הישראלית. זה יהיה עצוב מאוד אם האלטרנטיבה תהיה לא יותר מחיקוי דהוי או תמונת מראה של הצעת הרעל שמוצעת בחלקים מהצד הפוליטי היריב".

"נשבר הלב על הלוחמים שמחרפים את נפשם בעזה, ואם מתעדכנים בחדשות, שומעים שהעם ששלח אותם שוב נקרע מבפנים.אם איננו רוצים שהמדינה שלנו תטבע בשפת ביבים, באלימות ובים של שנאה, אז ראוי לעמוד מול מי שמטביע אותנו, בלי קשר למחנה ממנו הוא מגיע. שנאה היא שנאה. אלימות היא אלימות. למחלוקות ולמחאה יש כמובן מקום אבל לאפשרות של שנאה ופילוג אין הרבה קונים בחברה הישראלית. האפשרות להציף את הרחובות בשנאה אל מול השנאה שזורמת בחלק מהאוחזים בשלטון, היא אפשרות רעה מאוד"

"הכאבים עצומים וגם הזעם מצטבר. יש סיבות רבות לכעוס, אבל אין סיבה לחזור לשפה ולהתנהלות שהיו כאן עד ה-7 באוקטובר. רוב העם, לא משנה מה עמדותיו הפוליטיות, לא רוצה לחזור לשם. לא מוכן לאפשר שוב לקיצונים לנהל את החברה הישראלית. הם כבר שברו אותנו מבפנים. עכשיו אנחנו רוצים לקום. ביחד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
לא הפגנת שמאל...
ירון סלע | 03-04-2024 8:34
לא הפגנת שמאל אלא הפגנת רוב העם שנגד ממשלת הרוע
מאיפה הידיעה שרוב...
אהרון | 03-04-2024 10:30
מאיפה הידיעה שרוב העם בעד ההפגנה הזו??? תביא נתונים. לא רחשי לב...
2
זה דרכו של...
יעקב נאור | 03-04-2024 8:37
זה דרכו של אספסוף השמאל הפאשיסטי הרקוב. בלי חזון, בלי אידאולוגיה, ללק קמצוץ של יהדות ואהבת ישראל. רק אגו מנופח מחשיבות עצמית מזויפת ומרֶצון לשלוט.
3
לא העם קורע אותו אלא שמאל קיצוני פוסט ציוני
אני | 03-04-2024 8:43
חלאות אדם מהזן הנמוך ביותר ובתי משפט שמשחררים עבריינים אלימים שחוסמים כבישים, מכים שוטרים ותוקפים את כל מי שלא חושב כמוהם.
4
אני מזועזעת מהתוקפנות...
שירי מנתניה | 03-04-2024 8:47
אני מזועזעת מהתוקפנות נגד אייזנקוט, אב שכול, שבנו, גל אייזנקוט, כפרה עליו, אבד לו. בכלל לא מבינה את פשר ההפגנות ע כ ש י ו, מצד אנשים שלא קשורים ישירות לחטופים.
5
איפה הבוס שלך...
דרור | 03-04-2024 9:05
איפה הבוס שלך ,ירד למחתרת ? כנראה מעדיף לקבל 100 מנדטים...
6
. ...
אם יפגעו פתאום המשפחות או המפגינים, העם ידלק מיליון איש יבואו לבית של ביבי וזה לא שמאל אלא עם ישראל | 03-04-2024 9:25
.
7
מילואימניק "בעזה סיכנתי חיים וישנתי טוב" ...
האריי | 03-04-2024 9:25
חזרתי וראיתי את התקשורת ואני לא ישן טוב....מאמירות כמו נש רוף את המדינה... זו רק ההתחלה...נגביר את האל ימות..... נפרוץ...נה רוס.... הגיע הזמן לטפל בקומץ הא לים ביד קשה כולל שב ירת גפיים ומ א סר!!!!
8
האנרכיסטים השמאלנים הגיעו למפתן ביתו של ביבי
חיים | 03-04-2024 9:30
חייבים מיד לפטר את היועצת המשפטית, ולנקוט ביד ברזל נגד פורעי החוק ,המסכנים את בטחון המדינה. ממשלת 64 מנדטים תתעוררו לפני שיהיה מאוחר.
9
לא היתה הפגנה אלימה
רעל | 03-04-2024 9:44
כל האלימות בהפגנות המחאה הן מצד השוטרים ומפגיני ימין שבאים להתגרות. הבערת מדורות וחסימת כבישים היא לא חוקית אבל זה לא אלימות והתרחשה בכל מחאות הימין מהסכמי אוסלו ועד ההפגנות נגד ממשלת השינוי. אבל שמדובר בהפגנות ימין אתר סרוגים לא מגנה.
10
לא היתה אלימות אתמול מצד המפגינים
אזרח מודאג | 03-04-2024 11:34
כל האלימות היא מצד השוטרים ומפגיני ימין שבאים להתגרות. חסימת כבישים והבערת מדורות זה לא חוקי אבל זה לא אלימות. כשבהפגנות הימין, מההתנתקות ועד ההפגנות מול ביתו של בנט, נקטו באותן פרקטיקות באתר סרוגים לא גינו. צבועים נמאסתם. נמשיך להפגין בכל הכוח. לא ניתן לממשלה להמשיך בפוליטיקה הבזויה והמפלגת ולהמשיך להתנער מאחריות כאילו לא קרה כלום ב 7 לאוקטובר.
11
חילי טרופר היקר,...
יותם | 03-04-2024 21:44
חילי טרופר היקר, רבים בהפגנה נ' הממשלה בה לצערי אתה חבר הצביעו לכם בעבר, לצערי מלבד היותכם עלה תאנה לנתניהו נוכחותכם בממשלה אינה מסייעת. העובדות : תושבי הצפון מופקרים וננטשו פליטים במדינתם כבר חצי שנה. אנו רחוקים מניצחון מוחלט. אתם שותפים לממשלה שהצליחה בכישרון לאבד כל הלגיטימיות העולמית למחיקת החמאס. אושר תקציב מופקר ואתם עדיין בממשלה. חטופים בשבי מעונים, נאנסים מורעבים. אין שום דיון רציני על היום שאחרי, אם כך למה נלחמים , את חמאס לא תשמידו, אתם שותפים לממשלה שבזבזה את האשראי שהיה לנו, ודרדרה את היחסים האסטרטגיים החשובים עם ארהב. ואתה עוד מתפלא למה מפגינים, אני מתפלא מה אתם מחפשים בממשלה רבים המפגינים השמאלנים הצביעו לכם צר לי הטעות לא תחזור על עצמה
12
על מה ההפגנות...
פרח | 05-04-2024 7:33
על מה ההפגנות האלה באמת הן על החלפת שלטון כדי להחליף שלטון בארץ דמוקרטית צריך לשכנע שאתם טובים ומוצלחים יותר מהקיים כרגע אתם מבהילים אותי האלימות שלכם מבהילה הכל בכול זה לא יעבוד. תשכנעו אותנו למה כדאי לי לבחור בכם במילים בעובדות. כל הלפידים האלו וסגירת הכבישים אלימה לא רוצה אנשים אלימים.