אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בואו לקחת חלק בצדקה הגדולה ביותר

בזבזנות היתר, היא שמובילה משפחות רבות לאוברדרפט מתמשך, על אף ששני בני הזוג עובדים ואף מרויחים משכורות נאות. שלא תטעו, הבנקים מעודדים את המינוס, כדי שיוכלו להרוויח מהריבית. דניאל רואש ממליץ לכם להתנדב באגודת "פעמונים", ולעזור לאנשים לצאת לתמיד מהחובות.

בואו לקחת חלק בצדקה הגדולה ביותר
  לצאת מהחובות (ארכיון פלאש90)

לרבים מאיתנו יש מכר או שכן שנמצא בחוב מתמשך, ולמרות שהוא עבוד ומתפרנס הוא לא מצליח לצאת מהמינוס. החובות שהוא צבר, גורמים לצ'קים שלו לחזור ולהסתמך על הלוואות מגמ"חים או מבקשת הלוואות על מנת לכסות הלוואות אחרות.

לעיתים רבות מצוקה זו אינה נובעת מהכנסה נמוכה מדי, אלא מהתנהלות כלכלית שגויה וחוסר מודעות להכנסות והוצאות המשפחה.

במדינת ישראל אין שיעורי חינוך פיננסי בתכנית הלימודים, ויותר מכך, אנו נתקלים במבצעי שיווק אגרסיביים של חברות אשראי ובנקים, במרכזי קניות ה"מעניקים" לנו כרטיסי אשראי בחינם ומעודדים צריכה ללא התחשבות בתקציב ובהכנסות.

בזבזנות היתר, היא שמובילה משפחות רבות לאוברדרפט מתמשך, על אף ששני בני הזוג עובדים ואף מרויחים משכורות נאות. שלא תטעו, הבנקים מעודדים את המינוס, כדי שיוכלו להרוויח מהריבית.

 

בשנה האחרונה יצא לי להתנדב בארגון "פעמונים", ארגון ששם לו למטרה לסייע למשפחות במצוקה כלכלית ע"י ליווי מקצועי פיננסי, שעוזר למשפחה לאזן את תקציבה ולמצות את כושר ההשתכרות שלה.

במהלך עבודתי זכיתי להוביל משפחה מגירעון חודשי של 3,000 שקל, ומאין סוף נושים ומלווים, לאיזון תקציבי ולהסדר הלוואות מול גורם אחד מסודר.

כל מתנדב בפעמונים מקבל הכשרה פיננסית שתעזור לו בליווי המשפחה, מה שיסייע גם לו עצמו שלא ליפול לאותו הבור. בנוסף, לארגון פעמונים אנשי מקצוע בעלי הכשרה פיננסית והכשרה משפטית שיסייעו לכם בייעוץ למשפחה שאתם מלווים.

בשנות קיומו סייע הארגון לאלפי משפחות להשתקם ולהגיע לעצמאות כלכלית ולא להזדקק לזולת. זאת לפי הרמב"ם בהלכות צדקה, מעלת הצדקה הגדולה ביותר.

אין כל ספק, כי חשיבות רבה יש  בלתרום כספים לנזקקים, אך לעיתים קרובות זה רק מטפל בסימפטום אבל לא פותר את הבעיה, אלא אולי אפילו מחזק אותה

בפעמונים מטפלים בשורש הבעיה ולכם יש הזדמנות לסייע להם. משפחות רבות כבר רוצות להתחיל תהליך שיוציא אותם לדרך חדשה ויש צורך במתנדבים שיסייעו להם בכך. כנסו לאתר פעמונים, הרשמו כמתנדבים וסייעו בכך לחברה שוויונית יותר וחזקה יותר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו