עונשי מאסר בפועל למורשעים ב"תיק הרבנים" - סרוגים

עונשי מאסר בפועל למורשעים ב"תיק הרבנים"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 3-7 שנות מאסר על המוערבים ב'תיק הרבנים'. המורשעים בהם מנהל מחלקת הבחינות ברבנות ועוזרו של הרב מצגר לשעבר העניקו תארי רבנות והשכלה תורנית לשוטרים ואנשי כוחות הבטחון כדי שאלה יהנו מתוספות שכר וקידום

עונשי מאסר בפועל למורשעים ב"תיק הרבנים"

שופט בית המשפט המחוזי אמנון כהן גזר היום את דינם של 4 מתוך 7 המעורבים בפרשת 'תיק הרבנים'.

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט ומנה 65 עמודים נטען כי אנשי כוחות הביטחון שלמדו במסגרות לימודים שונות שהוקמו בשנים 1999-2001, ללימודים תורניים לקראת קבלת תעודת השכלה תורנית גבוהה (תעודת השת"ג, תעודה המוענקת ע"י הרבנות הראשית והינה מקבילה לתואר ראשון) – כלל לא עמדו בתנאי הזכאות שנקבעו בגופי הביטחון למתן הטבות שכר, בגין לימודים כאמור.

הפרשה התפוצצה, בעקבות פניה למחלקה לחקירות שוטרים, בו הוזכר שמו של קצין, שיחידתו המליצה לקדם אותו. שמו של אותו קצין היה מוכר לפונה, שכן הוא הודה בעבר, כי צילם עצמו בעת קיום יחסי מין עם נשים שונות (חלקן טענו שלא בידיעתן) והציג את הסרט לשני פקודיו. אלא שבפניה למח"ש נכתב: "מה רבה היתה הפתעתי שבעיון בתיקו האישי גיליתי שהנ"ל מחזיק בהסמכה לרבנות ואף מקבל הטבות שכר ממשטרת ישראל בגינה".

בנוסף נטען, כי המכללות השונות, כמו גם הרבנות הראשית עצמה, הנפיקו במרמה לתלמידים מסמכים ותעודות הכוללים נתונים כוזבים, במטרה ליצור מצג לפיו תלמידי המסלול עומדים בקריטריונים של הרבנות (לקבלת תעודת השת"ג) ושל גופי הביטחון (לקבלת הטבות שכר בגין לימודים תורניים). על סמך מצג כוזב זה, אישרו גופי הביטחון את זכאותם של אנשי הקבע והשוטרים להטבות שכר.

בעקבות הגשת כתב האישום, הוחלט במשטרה ובצבא להפסיק את מתן הטבות השכר שניתנו שלא כדין לאנשי כוחות הביטחון. שבעה מתוך המעורבים בפרשה הורשעו והיום נגזר דינם לעונשי מאסר לא קלים.

הרב מאיר רוזנטל ששימש כאחראי במכללת דרכי הוראה על הנפקת האישורים השונים, ובהמשך, פעל מול הרבנות הראשית להשגת תעודות ההשת"ג עבור מרבית המכללות, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה וזיוף מסמכים. על רוזנטל נגזרו 7 שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים על תנאי בנוסף לחצי מיליון שקלים קנס

הרב יצחק אוחנה – מנהל מחלקת בחינות והסמכה ברבנות הראשית, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מתן תעודה כוזבת, מרמה והפרת אמונים, שבועת שקר. על אוחנה נגזרו 10 חודשי מאסר בפועל ושנה על תנאי.

הרב אהרון גוטסדינר – הרב של מחוז צפון במשטרה, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בית המשפט גזר עליו 4 שנות מאסר בפועל, ועוד שנתיים על תנאי בנוסף לקנס בסך 100,000 שקלים.

ראשי המכללות שהורשעו בסיוע לקבלת דבר במרמה, וחלקם גם בקבלת דבר במרמה ובזיוף הם מאיר רואימי – הקים וניהל את מכללת בית שאן, עליו נגזרו שלוש שנות מאסר בפועל, שנה על תנאי וקנס בסך 200,000 שקלים. גזר דינם של שרון אפריאט שימש כמגיד שיעור במכללת בית שאן, חיים בן חיים – הקים וניהל את מכללת גן נר, יוני בן ארי – שימש כמנהל האדמיניסטרטיבי של מכללת קארו.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עונש ראוי לשלול לרבנים הזיפנים את תעודת הרבנות לצמיתות
אריק | 29-09-2014 21:56
אין דבר כזה רב רמאי ! רימית? הודחת . כמו בעורכי דין ורואי חשבון