לקראת פורים: רב המשטרה בקריאה לציבור - סרוגים

לקראת פורים: רב המשטרה בקריאה לציבור

רב המשטרה יצא בקריאה לציבור לקראת חג פורים והדגיש כי השנה יותר מבדרך כלל על הציבור יש להקפיד בכבוד חבריו. הרב הדגיש: "קורא לכלל הציבור לעשות מאמץ לשמור על קדושת החג וקדושת החיים"

author-image
לקראת פורים: רב המשטרה בקריאה לציבור
  הרב רמי ברכיהו (צילום: דוברות המשטרה)

הרב הראשי למשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו יצא היום (חמישי) בקריאה לכלל הציבור להקפיד השנה יותר מבעבר על כבוד האחרים בימי הפורים. לטענתו: "אנחנו נמצאים במלחמה ובתוכה ישנם רבים שכל רעש גורם להם לפחדים".

הרב ברכיהו מקבל בימים האחרונים פניות רבות מכלל האוכלוסייה בתחינה ובבקשה שיפעל למניעת קולות הנפץ ברחובות. הרב הדגיש כי: "מצוות 'ואהבת לרעך כמוך' מחייבת להימנע השנה לחלוטין משימוש בצעצועים מסוכנים בימי הפורים ובכך נתחשב בציבור הרחב ובפרט בציבור נפגעי נפש שחושש מקולות נפץ".

נקודה נוספת ומטרידה בה נגע רב המשטרה היא תופעת השיכרות בחג הפורים. הרב אמר כי יש כאלה השותים לשוכרה עד כדי איבוד צלם האדם והתנהגותם הופכת לאגרסיבית כלפי הציבור והשוטרים. הרב ברכיהו קרא לרבנים המחנכים וההורים לעשות כל שביכולתם על מנת לנתב את שמחת החג באופן מרומם ומכובד.

עוד באותו נושא

הלומי הקרב וסיוט הנפצים: "כל פיצוץ מחזיר אותי לשם"

"חל איסור לשתות לשוכרה כאשר אדם נושא נשק"

בתוך כך, רב המשטרה נדרש בימים האחרונים לשאלה שלא עלתה בשנים עברו. כידוע הוקמו כיתות כוננות בכלל הארץ ובמגזר הדתי והחרדי רבים הצטיידו בכלי נשק. עלה החשש שאנשים מבוסמים חלילה לא יקפידו על הוראות הבטיחות. הרב ברכיהו קרא למפקדי כיתות הכוננות להדגיש בפני חברי כיתות הכוננות את חובת השמירה על כלי הנשק בכל יום ובוודאי בימי הפורים. הרב ציין כי: "חל איסור חמור לשתות לשוכרה כאשר אדם נושא נשק ויש להקפיד ולשמור על כלי הנשק על פי החוק והוראות הבטיחות".

לסיכום הרב חזר והדגיש את פעילות האכיפה הנעשית בימים אלה במשטרה בכל הנוגע לחג הפורים, פעילות שתתוגבר לקראת החג עצמו וקורא לכלל הציבור לעשות מאמץ לשמור על קדושת החג וקדושת החיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו