התרומה המרגשת לחפ"ק שבו פיקד עמישר בן דוד - סרוגים

התרומה המרגשת לחפ"ק שבו פיקד עמישר בן דוד

זוג תפילין נתרמו לחפ"ק עליו פיקד עמישר בן דוד הי"ד, מפקד בעוצבת קומנדו שנפל בחודש האחרון בקרבות בעזה, עמישר היה נוהג להשאיר את התפילין שלו בחפ"ק באופן גלוי כדי לזכות את הלוחמים בהנחת תפילין

author-image
התרומה המרגשת לחפ"ק שבו פיקד עמישר בן דוד
  ארגון צל"ש

נחשון פופוביץ, מנכ"ל ארגון צל"ש (צבא לשם שמיים) הגיע לנחם את בני משפחתו של עמישר בן דוד והעניק להם זוג תפילין בתפידנית על שמו שיתרמו לחיילים שזקוקים לתפילין. עמישר בן דוד, הי"ד, בן 43 מהישוב עלי, היה מפקד חפ"ק בעוצבת הקומנדו ונפל בכ"ח אדר א', ברצועת עזה.

שלומית בן דוד, אלמנתו של עמישר סיפרה לנחשון פופוביץ מנכ"ל צל"ש שהביא את התפילין לעילוי נשמתו כי באותו בוקר שעמישר נפל, הגיע אליו המח"ט שלא מניח בדרך כלל תפילין ואמר לעמישר "תביא לי את הכיפה והתפילין, היום אני רוצה להניח", כששלומית הוסיפה שעמישר היה מניח בכוונה את התפילין שלו כל הזמן בחפ"ק ובאופן גלוי כדי שכל מי שירצה להניח תפילין הם יהיו זמינים עבורו.

עוד הוסיפה שלומית וסיפרה כי בתחילת השבעה היא הבינה שהמפגש עם המנחמים מחבר לה נקודות ותפילין לזכרו של עמישר זה עוד חיבור של נקודה בדרישת שלום מעמישר.

שלומית ביקשה שהתפילין ישארו אצלה עד שיגיע חייל מהחפ"ק שחוזר לעזה ויקח איתו את התפילין שנתרמו לעילוי נשמתו כדי שהתפילין בחפ"ק ימשיכו להיות זמינים לכל חייל שירצה בכך והמשך דרכו של עמישר.

עמישר בן דוד הי"ד

"הרגשנו שהתפילין נותנים לבני המשפחה כוחות"

נחשון פופביץ, מנכ"ל ארגון צל"ש סיפר על המפגש עם בני משפחתו של עמישר הי"ד "זה היה רגע עוצמתי, הרגשנו שהתפילין נותנים לבני המשפחה כוחות מתוך הבנה שזאת היתה צוואתו להגיע לכל חייל שרוצה להניח תפילין".

במסגרת מבצע חלוקת תפילין שאותו יזמו בארגון צל"ש והקרן לעזרה הדדית רעננה, כבר חולקו למעלה מ – 200 זוגות תפילין לחיילים שלא הניחו עד כה תפילין כשהמטרה להנציח את כל הנרצחים החל מאירועי ה -7 לאוקטובר ובמלחמת חרבות ברזל.

בארגון צל"ש אמרו כי הם מתכננים לחלק כ -1,500 זוגות תפילין לחיילי צה"ל המעוניינים להשתתף במבצע רוחני לעילוי נשמתם של 1,500 הנרצחים. בארגון צל"ש הופתעו מכמות הביקוש לזוגות תפילין ועושים מאמצים גדולים כדי להשיג תרומות נוספות שיעזרו לסיים את פרויקט הנצחת הנרצחים דרך חלוקת זוגות תפילין לחיילי צה"ל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו