בשורה: נקודות זיכוי להורים עם ילדים עד גיל 3 יורחבו - סרוגים

בשורה: נקודות זיכוי להורים עם ילדים עד גיל 3 יורחבו

הכנסת אישרה הרחבה של נקודות זכות להורים בעלי הכנסה נמוכה שלהם ילדים מתחת לגיל שלוש שנים: "להגדיל את ההכנסה הפנויה של הורים עובדים"

author-image
בשורה: נקודות זיכוי להורים עם ילדים עד גיל 3 יורחבו
  צילום: אבשלום ששוני\פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק סיוע להורים לילדים עד גיל שלוש, בתמיכה של 20 חברי כנסת תמכו וללא מתנגדים.

מוצע לקבוע כי בחישוב המס של יחיד תושב ישראל שהוא הורה לילד עד גיל שלוש, יובאו בחשבון שש נקודות זיכוי נוספות בסך הכל, בגין כל ילד כאמור. חלוקת נקודות הזיכוי תיעשה כך שבשנת הלידה ובשנה שבה מלאו לילד שלוש שנים תינתן נקודת זיכוי נוספת אחת בכל שנה, ובשנים שבהן מלאו לילד שנה ושנתיים, יהיה ההורה זכאי ל־2 נקודות זיכוי נוספות. נקודות זיכוי אלו יינתנו בנוסף על נקודות הזיכוי הניתנות כבר כיום לפי הפקודה.

בנוסף, מוצע לקבוע מענק מיוחד, להורים בעלי הכנסה נמוכה שלהם ילד שטרם מלאו לו שלוש שנים, ולהגדיל את טווחי ההכנסה שבהם זכאי הורה יחיד לקבל את המענק להורה לפעוט. המענק המרבי שיינתן מכוח ההסדר המוצע יהיה בגובה של 470 שקלים חדשים לכל חודש עבודה, בשל כל ילד שטרם מלאו לו שלוש שנים בשנת המס.

(צילום ארכיון: משה שי/פלאש 90)

"להגדיל את ההכנסה הפנויה של הורים עובדים"

בדברי ההסבר לחוק נכתב: "לעובדים שהם הורים לילדים מתחת לגיל שלוש יש קושי גדול יותר יחסית לעובדים שהם הורים לילדים גדולים יותר, ולא כל שכן ביחס למי שאינם הורים. במשפחות של עובדים כאמור, הוצאות הטיפול בילדים עשויות להוות נתח משמעותי עוד יותר מתוך סך ההוצאות של משק הבית. בשל הוצאות אלה, ההכנסה הפנויה של הורים לילדים מתחת לגיל 3 עשויה להיות נמוכה מזו של הורים לילדים גדולים יותר או של מי שאינם הורים, שלהם הכנסה זהה."

עוד באותו נושא

כעת זה רשמי: המע"מ יעלה ל-18% החל משנת 2025

"כחלק ממדיניות הממשלה לפעול להגדלת ההכנסה הפנויה של הורים עובדים ולמתן סיוע לאוכלוסיות עובדות בעלות הכנסה נמוכה, מוצעים בהצעת חוק זו שני מהלכים: האחד – תיקון לחוק מענק עבודה, והשני – תיקון לפקודת מס הכנסה. מהלכים אלה יביאו לכך שמערכות אלה יתחשבו בעלויות הנוספות שבהן נושאים הורים לילדים מתחת לגיל שלוש, וזאת במסגרת המנגנון לקביעת גובה מענק העבודה שהם זכאים לו לפי חוק מענק עבודה, וכחלק מהפרוגרסיביות של מערכת המס כפי שזו מעוגנת בפקודה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו