התפקיד החדש של הרבנית ימימה מזרחי - סרוגים

התפקיד החדש של הרבנית ימימה מזרחי

ועידת רבני אירופה השיקה את פרויקט 'מנשים' ששמש כפורום המנהיגות היהודיות של אירופה. מי שתעמוד בראשות הפורום היא הרבנית ימימה מזרחי

author-image
התפקיד החדש של הרבנית ימימה מזרחי
  (צילום: אלי אטקין)

בדרך שלהן: בשורה יוצאת מהקהילות היהודיות באירופה, עם הקמת פורום המנהיגות היהודיות של אירופה 'מנשים' בחסות ועידת רבני אירופה. מדובר בצעד חסר תקדים בו הקהילות היהודיות, והזרם האורתודוקסי בפרט, מקדמות פורום של מנהיגות שייקחו חלק מלא בקבלת ההחלטות ועיצוב אורח החיים היהודי ביבשת אירופה. בפורום המנהיגות היהודית באירופה, שנחנך בחסות ועידת רבני אירופה, תכהן הרבנית ימימה מזרחי כנשיאת הארגון, כאשר הרבנית דרה גולדשמידט תשמש כיו"ר ארגון 'מנשים'.

לפורום יהיה תפקיד מכריע בעיצוב החיים היהודיים באירופה, בקבלת החלטות בנוגע לפעילויות קהילתיות יהודיות, יוזמות חינוכיות ומאמצים תרבותיים. בנוסף, היא תספק הדרכה הלכתית וקהילתית לחברי הקהילה. הקמת פורום המנהיגות היהודית האירופית מדגישה את המחויבות של מנהיגים יהודים אירופאים לטפח שיתוף פעולה וחדשנות במתן מענה לצרכים המתפתחים של הקהילה היהודית באירופה. באמצעות המנהיגות הקולקטיבית שלו, הפורום שואף לעורר שינוי חיובי ולקדם עתיד יהודי תוסס ביבשת.

נשיא ועידת רבני אירופה, הרב פנחס גולדשמידט, מסר: "פורום המנהיגות היהודית האירופית מהווה צעד משמעותי קדימה עבור הקהילות היהודיות. לנשות הרבנים ונשות הקהילה היהודית פועלות במסירות נפש עצומה לחיזוק הזהות היהודית ושימור האחדות של הקהילה היהודית בארצן. חשוב לנו לתת להן את ההכרה המגיעה להן ושילובן בהנהגה תוביל לדיאלוג שיסייע רבות לקהילות היהודיות ברחבי היבשת ולתת מענה לצרכים ולאתגרים המגוונים איתם מתמודדים חברי הקהילה שלנו".

הרבנית ימימה מזרחי, נשיאת פורום המנהיגות היהודיות באירופה 'מנשים': " לפני כשנתיים, נוסדה ע"י ועד רבני אירופה, התכנית להכשרת רבניות אירופה. התכנית שהוכשרו בה עשרות רבניות פעילות בקהילה, זכתה להצלחה גדולה. לאחר שראינו את הנשים שלנו עושות חיל בקהילות בכל רחבי אירופה ונוכח השנה הקשה שחווינו כיהודים בארץ ובאירופה, הוחלט להרחיב את התכנית כך שיוכלו לקחת בה חלק כל הנשים בקהילות אירופה. התכנית החדשה תרצה לשמוע "מנשים". היא מבקשת לתווך את הקושי והיופי שבחיי קהילה יהודית בזמנים הסוערים האלה. התכנית "מנשים" תהיה בעזרת ה' כתובת, היא תהיה קהילה תומכת, היא תהיה אוהל, היא תהיה בית. אנחנו מתפללות מעומק הלב, יחד עם כל נשי קהילות אירופה, לשמוע "מנשים" שמחות, דברי תורה מחיים ובשורת גאולה! בהערכה גדולה לכל נשי העם הזה"

הרבנית דרה גולדשמידט, יו"ר פורום המנהיגות היהודיות באירופה 'מנשים' הדגישה את חשיבותה של מנהיגות נשית בעיצוב עתידה של יהדות אירופה: " הקמת פורום המנהיגות היהודית האירופית מהווה אבן דרך במאמצים שלנו להעצים את המנהיגות היהודית ואת נשות הקהילה היהודית. אני בטוחה שהצבתן של הנשים במוקדי קבלת ההחלטות תשמש כמכפיל כוח עבור הקהילות היהודיות. כנשים, אנחנו מביאות נקודות מבט וחוויות ייחודיות לשולחן. אני בטוחה שפורום המנהיגות היהודית האירופית ישמש פלטפורמה לדיאלוג ופעולה משמעותיים ויוביל לחיזוק הקהילה שלנו והבטחת חיוניותה וחוסנה גם לדורות הבאים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
גולדשמידט לוחם נגד...
מאיר | 07-03-2024 14:20
גולדשמידט לוחם נגד חסידים שעושים יהדות בשטח, והוא סתם ייצוגי, וגם כעת זה לא יותר ממשהו יצוגי זה לא יכול להכתיב כלום או לסייע משהו לנשים יהודיות במרחב האירופי, אבל שיהיה, ברכות למזרחי נציגת אירופה.....
רק להאיר את...
יהודה | 08-03-2024 13:10
רק להאיר את עיינך אביה של ימימה הוא שוויצרי ושם משפחתה מהבית זה רוטשילד,
2
ימימה מעולה בעברית...
ביטריס | 07-03-2024 21:46
ימימה מעולה בעברית ובכובעים
3
שמענו על כל...
ניצולה מהטבח | 08-03-2024 1:37
שמענו על כל האג'נדה הפמיניסטית.. ראינו איך כל נשות העולם הפמיניסטיות והלוחמניות זעקו, לחמו והגנו על הנשים, החיילות, הנערות והילדות שעונו, נאנסו ונרצחו ביום הטבח. ראינו את הרגישות הגדולה שלהן ואת הכאב והאכפתיות כלפי אחיותיהן הישראליות שעברו זוועות של גיהנום עד לצאת נשמתן.. בקיצור, הצביעות חוגגת ! אבל לא נאמין יותר.. אין הבדל בין גברים ונשים. מבין 2 המינים ניתן למצא טובים, אדישים וחארות. העניין הוא, שארגונים עצומים של נשים צבועות, אדישות ורעות מנסות למכור לנו את חשיבותן הגדולה בעולם הגברי. שמענו עליכן.. נשים-נשים - שק של נח₪ים !!!
4
אשמח שיחזורו אליי...
יפה ימין | 08-03-2024 11:16
אשמח שיחזורו אליי תודה
5
במידה ותהיה עשיה...
אור | 08-03-2024 11:35
במידה ותהיה עשיה הינה מבורכת במנהיגות נשית שמאירה דרך מעודדת בטוב וחחזקת את הנשים שהן עיקרהבית חינוך הילדים ועוד
6
מתי זה יקרה...
Ib | 08-03-2024 16:20
מתי זה יקרה במדינת היהודים שרבנית תהיה בתפקיד ועוד בהנהגת יהדטת
7
חרטה בפיתה. ...
שטוחה | 24-03-2024 21:57
חרטה בפיתה.