אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

מח"ט הצנחנים בישיבת הכותל: "מקנא בכם על לימוד התורה"

"כשאני רואה את הספרים בבית המדרש אני מקנא בכם על לימוד התורה" אמר אל"מ אליעזר טולדנו, מח"ט הצנחנים, בישיבת הכותל באזכרה לתלמיד הישיבה, סמ"ר אביתר משה תורגמן הי"ד שנפל במבצע צוק איתן. צפו באזכרה

מח"ט הצנחנים בישיבת ההסדר: "מקנא בכם"

"כשאני רואה את הספרים בבית המדרש אני מקנא בכם על לימוד התורה" אמר אל"מ אליעזר טולדנו, מח"ט הצנחנים, בישיבת הכותל באזכרה לתלמיד הישיבה, סמ"ר אביתר משה תורגמן הי"ד שנפל במבצע צוק איתן.

אביתר, לוחם בגדוד 202 של הצנחנים נפל ביום ה- 15  ללחימה (כ"ד תמוד), כאשר טיל נ"ט נורה ממסגד לעבר הכח אשר פעל לאיתור והשמדת מנהרות בגזרת ח'אן יונס.

ראש ישיבת הכותל, הרב ברוך וידר, אמר באזכרה כי "אביתר עמל בתורה ולחם בגבורה ושילב ברצינות את שני הערכים אשר אנו דוגלים בחיבור הגדול והקדוש – ספרא וסייפא. אביתר נבחר ע"י ההשגחה העליונה להיות נציג ישיבות ההסדר בישיבה של מעלה, ישיבה של צדיקי עליון אשר נוספה בה מחלקת צוק איתן. ובימים הנוראים, הוא שליח ציבור בישיבה של מעלה, לוחם צנחנים שספר תורה של תורת ישיבות ההסדר בחיקו”

מח”ט הצנחנים, אל”מ אליעזר טולדנו, תיאר את התרשמותו מדמותו של אביתר. "אביתר שלנו היה לוחם במחלקת בני"ש מישיבת הכותל אשר שילב שלושה בתים – בית שאן – בית הוריו, בית המדרש- בישיבה ובית ליד  – מפקדת הצנחנים  ובשלושת הבתים הוא הצטיין. הוא היה לוחם חייכן מבלי לחייך, היו לו עיניים מחייכות והוא היה לוחם זקוף ולא מגאווה. במציאות של לחימה דרושים אנשים כמוהו.”

צפו באזכרה לאביתר תורג'מן הי"ד בישיבת הכותל

מח"ט הצנחנים להסדרניקים: "מקנא בכם" (צילום: ישיבת הכותל)

טולדנו הדגיש את היחודיות בדרך אותה בחר אביתר "היכולת שלנו לעמוד על המשמר פה, על חומותייך עיר דוד, ולעבור מבית המדרש לבית המדרש של הלחימה בדיוק כמו שאביתר עשה, היא ברכה עצומה.”

טולדנו הוסיף כי יש לברך על הטובה  – שנכנסנו לעזה ונלחמנו  "אומרים שתכלה שנה וקללותיה אבל את הברכות מזניחים. צריך לזכור את הברכות ולברך על הטובה. הטובה היא שנכנסנו לעזה. כולנו שמחים, חששנו מאוד שלא יפעילו אותנו וזה יגמר מבלי שנחצה את הגדר, חשבנו שזה בלתי נסבל; אי אפשר לבקש ולייחל שאויבנו ייתמו מבלי לעשות פעולה ולפגוע במבקשי רעתנו.”

הראשון לציון – הרב יצחק יוסף שליט"א חיזק בערב את המשפחה ואמר כי אביתר הוא מהרוגי מלכות שאי אפשר לעמוד במחיצתם, הרב בני סופר – ראש הישיבה התיכונית בבית שאן סיפר על תלמידו , אביתר, ונציג המשפחה – האח ינון תורג'מן ריגש את הבאים כמו גם  החברותא הבוגר של אביתר בישיבה – מיכאל הילוליאן. את הערב הנחה הרב טוביה ליפשיץ  והוא נערך בהשתתפות המשפחה השכולה, חברים ובני הישיבה התיכונית בבית שאן.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו