שר האוצר בצלאל סמוטריץ: "ישיבות ההסדר זה 100% תורה וצבא" - סרוגים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ: "ישיבות ההסדר זה 100% תורה וצבא"

השר סמוטריץ': "לא צריך להקשיב לכל האולפנים, תסתובבו בשטח, כמה אחדות ומסירות. כמה בהירות שגם הייתה חסרה בין טוב לרע, בין אויב לאוהב"

author-image
שר האוצר בצלאל סמוטריץ: "ישיבות ההסדר זה 100% תורה וצבא"
  השר סמוטריץ בישיבת ההסדר (באדיבות המצלם)

במסגרת סיור בדרום שקיים היום שר האוצר בצלאל סמוטריץ הגיע השר לישיבת ההסדר בירוחם, וציין את נפילתם בקרב תשעת הנופלים מבית הישיבה ואת התרומה של הציונות הדתית במערכה "

שר האוצר בצלאל סמוטריץ דיבר עם תלמידי ישיבת ההסדר יחד עם ראשי הישיבה בירוחם, הרב חיים וולפסון והרב אוריאל איתם, הרב וולפסון שיבח את השר סמוטריץ על התנהלותו במלחמה ובדגש על התהליך שעשתה המפלגה בעסקת החטופים הראשונה, הרב וולפסון ציין שהרגע בו המפלגה נכנסה בעמדה אחת לישיבת הממשלה וגילתה פתיחות מחשבתית שגרם לשינוי העמדה לאור שמיעת והבנת הנתונים הוא רגע מכונן בעבורו המעיד על אחריות ציבורית.

במהלך נאום שנתן בפני תלמידי ישיבת ההסדר בירוחם אמר שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית את תחושותיו כלפי המגזר הדתי לאומי בחודשים האחרונים.

השר סמוטריץ': "לא צריך להקשיב לכל האולפנים, תסתובבו בשטח, כמה אחדות ומסירות. כמה בהירות שגם הייתה חסרה בין טוב לרע, בין אויב לאוהב. בתוך ההופעות הנפלאות של העם כולו הציבור הדתי לאומי מתבלט. על זה אני אומר לכם תודה על קידוש השם הגדול והאור הגדול והכוח שזה נותן לנו"

אנחנו בשוחות של הפוליטיקה, זה לא אירוע קל, אבל אנחנו רואים אתכם ונזכרים על מה אנחנו מתאמצים כל כך ומקבלים מזה כוחות. הנחישות והמסירות וההקרבה והאחריות והערבות ההדדית צומחות ולא באות משום מקום.

השר סמוטריץ בסיור בישיבות ההסדר (באדיבות המצלם)

לא סתם הציונות הדתית בשיעורים של פי כמה וכמה מחלקה באוכלוסייה נמצאת במערכה וכן, עם הכאבים הגדולים וגם בישיבה פה עם 9 תלמידים בוגרים. יש משהו שמגדל את זה, זה הקהילות, תנועות הנוער, מערכות החינוך, הישיבות. הנה ההוכחה. זה מאה אחוז תורה ומאה אחוז עבודה ומאה אחוז צבא ולקיחת אחריות ושותפות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
אז למה האפס הזה לא למד ושירת בישיבות הסדר?
ישראל בן שחר | 22-02-2024 12:14
סמוטריץ' היה רשום 10 שנים כתלמיד ישיבת קדומים חתם והצהיר כל שנה שתורתו אומנותו בשנים אלו היה עסוק בביזנס בניית שכונה שבה הוא גר עסק בפעילות פוליטית וציבורית ואפילו נעצר על ידי השבכ בגלל זה עסק הניהול ושלל קומבינות שהוא ממוחה בהם והשיא זה שהוא הלך ללמוד תואר ראשון במשפטים בקריה האקדמית אונו ורק בגיל 28 אחרי שסיים את התואר התגייס לכמה חודשים כפקיד ג'ובניק מעולם לא יצא לקרב ומעולם לא עשה מילואים , אז מאיפה יש ליבחוש הנכלולי את החוצפה לחלק ציונים לישיבות ההסדר או להטיף מוסר לחרדים שהוא בעצמו רימה את הצבא שנים רבות כדי להתחמק משרות צבאי
לא 100% תורה...
דן | 22-02-2024 15:36
100% גמרא. חשוב לדייק. ישראל ויהודי העולם הופכים לשנואים ורבני הציונות הדתית ממשיכים להאמין שהם חושבים בבהירות.
סמוטריץ' מייצג את הרקבון של הציונות הדתית
האומה הישראלית | 22-02-2024 13:34
מושחתת,משחיתה ומלאה מעצמה.
והבן של סמוטריץ...
קדומים | 22-02-2024 12:36
והבן של סמוטריץ בגיל 21 בכלל לא משרת ולא בישיבת הסדר מסתובב כמו אבא שלו מלא גאווה עם חזה מתוח ופרצוץ זחוח עם יהירות אין סופית
ואיפה יהודה אליהו...
מפלגה בדיחה | 22-02-2024 12:24
ואיפה יהודה אליהו שירת? האם שירת בכלל בצבא? ושמחה רוטמן ששירת כמה חודשים בודדים... וצבי סוכות שלא שירת בכלל...
2
מאה אחוז עבודה...
במיוחד הישיבה בה למד סמוטריץ' | 22-02-2024 15:20
מאה אחוז עבודה בעיניים
3
בניגוד למה שמוטריץ...
ארנו | 22-02-2024 15:42
בניגוד למה שמוטריץ בעצמו עשה בצבא, רחוק מאד מאד ממאה אחוז
4
תזכיר לנו באיזה...
ארנו | 22-02-2024 15:48
תזכיר לנו באיזה ישיבת הסדר לומד הילדים של שמוטריץ ושאר האנשים שגנבו את השם ציונות דתית
5
באיזה ישיבת הסדר...
רז | 22-02-2024 18:35
באיזה ישיבת הסדר לומדים הבנים שלו? יש לו לפחות 2 בגיל גיוס... בושה וחרפה האיש הזה נותן לאחרים ביקורת בזמן שהוא עושה בדיוק הפוך תשאלו את ישראל בן שחר מה סמוטריץ עשה בשנים שהיה רשום בישיבה רמז... הוא בנה לו בית 2 קומות בלי ממד
6
איזה חוצפה ועזות...
רונן | 22-02-2024 19:08
איזה חוצפה ועזות להביע את דעתו בנושא של ישיבות ההסדר בו בזמן שבחייו הפרטים עשה הכל כדי להתחמק בשקר משרות צבאי משמעותי במשך כמעט עשר שנים אם הציונות הדתית רוצה להתקיים מבחינה פוליטית חייבים להקים מפלגה חדשה בלי סמוטריץ והפודלים המקיפים אותו