בנט נגד בחירות: זה טוב למפלגה ורע למדינה - סרוגים

בנט נגד בחירות: זה טוב למפלגה ורע למדינה

בראיון לרדיו קול ברמה אמר יו"ר הבית היהודי כי הוא עדיין בשלבי לימוד בדרך להנהגה, ואמר כי במקרה של פרישת לפיד, יעדיף לראות את החרדים בממשלה מאשר ללכת לבחירות

בנט נגד בחירות: זה טוב למפלגה ורע למדינה
  בונים את עצמנו לאט. בנט (פלאש90)

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט התראיין הבוקר (ב') לתכנית 'שמונה עד עשר' עם מרדכי לביא ברדיו קול ברמה.

האזינו לראיון באדיבות רדיו קול ברמה

את השיחה פתח לביא בקריאה: "בוקר טוב למועמד לראשות הממשלה השר נפתלי בנט" וזכה לצחוק קל מצד יו"ר הבית היהודי.

אנחנו מפלגה שהולכת וגדלה, אבל צריך לעשות את הדברים לאט, ולהבנות. ואני שמח שצבורים גדולים הולכים מתקרבים לבית היהודי, כולל אגב חלקים בציבור החרדי.

אתה לא מתעלם מהתואר של המועמד לראשות הממשלה, אני שומע את נאום הנצחון שלך אחרי שהעברת את החוקה, אתה חותר לשם במלוא העוז, לא?

אני אומר עוד פעם, לא. אנחנו חותרים להשתתף בהנהגת המדינה. זו לא אובססיה התפקיד הזה. מה שחשוב זה לקום כל בוקר ולדעת שאנחנו עושים טוב למדינה שלנו, לארץ שלנו ולעם היהודי. בקדנציה הנוכחית, עם ה-12 מנדטים שלנו הבאנו עוצמות של 30 מנדטים, אם זה בתהליך המדיני, בהפסקת שחרור המחבלים ובעוד הרבה סוגיות.

אתה חושב שאתה בנוי, אתה מתאים לתפקיד הזה של ראש הממשלה?

אני חושב שזה לא היעד העיקרי, היעד העיקרי הוא להתעסק במה שצריך לעשות למען העם שלנו. אני מרגיש שכל יום אנחנו נבנים, ולומדים. מלאכת המשילות היא מלאכה מאוד קשה ומורכבת, במישור הלאומי והבינלאומי, זה לא משחק.

ולמה אתה נמנע לומר 'כן, אני בשל!'?

כי בוודאי שיש פה תהליך לימוד. אני רואה את ראש הממשלה, ורואה את מערך הלחצים הבלתי נתפס שיש עליו, אין לנו עוד מדינה יהודית, אנחנו לא מדינה קטנה באירופה, שאין לה מלחמות.

מעדיף כל דבר שימנע בחירות

על הבחירה בין הליכה לבחירות במקרה של פרישת לפיד מהממשלה, לבין צירוף החרדים לממשלה, אמר בנט: "אני בהחלט אעדיף כל דבר שימנע בחירות. ואני אשמח מאוד לראות את החרדים מצטרפים לקואליציה באיזושהי קונסטלציה. כל דבר עדיף  מבחירות! אמנם בחירות מבחינת המפלגה שלי מאוד יועילו, אבל מבחינת המדינה, זה עולה מיליארדים ובסוף  נחזור פחות או יותר לאותו מקום שהיינו קודם, אז מה עשינו? אני לא בעד בחירות, לא סגרנו אפילו שנתיים כממשלה, זה לא טוב למדינה ואני אפעל נגד בחירות.

על השינוי שנעשה במפלגה, ממפלגה דתית ללאומית, והפיכתה לליכוד ב' אמר בנט: "אני לא מקבל את הטיעון הזה, אני ממש שמח שיש לנו מפלגה עם ויכוחים כאלה, זו מפלגה מאוד דמוקרטית,  מאוד דעתנית. המפלגה היא מפלגת הציונות הדתית – עם ישראל בארץ ישראל עם תורת ישראל, זה לא השתנה במילימטר והוכחנו את זה. אנחנו יונקים את הכל מתורת ישראל ולא מתורת ז'בוטינסקי, ואנחנו מאמינים שזו מדינה יהודית וזה צריך להתבטא גם בסוגיות של דת ומדינה."

"ועכשיו כשבאים אלינו קהלים חדשים, יש כאלה שאומרים להם – אל תצטרפו, אנחנו רוצים להשאר מפלגה קטנה כמו גבאי בבית הכנסת – לא אנחנו לא גבאי בבית הכנסת, אנחנו רואים את עצמנו כמובילים"

גבאי בבית כנסת זה דבר שלילי?

זה לא דבר שלילי, זה דבר חיובי מאוד. כל דבר ותפקידו.  האם זה הייעוד של הבית היהודי – לא! צריך שיהיה מישהו שיהיה גבאי בבית הכנסת, אבל אם מישהו חושב שכל התכלית שלנו הוא לעסוק בעניינים של המגזר שלנו, זו טעות גדולה מאוד, וגם המתפקדים וגם חברי הבית היהודי ב95% מהם הצביעו בדרך שלנו.

גם בליכוד עברו תהליך כזה, שמענו את איילת שקד אומרת בתכנית של קיציס שהיא תומכת בתכנית שתי מדינות לשני עמים, איך זה מסתדר עם המצע שלך, הרי אתה נגד מדינה פלסטינית?

היא לא דיברה על מדינה פלסטינית בשטח ארץ ישראל, אלא על ההצעה המצרית של א-סיסי להקים מדינה פלסטינית במצרים או בירדן, ובזה גם אני וגם איילת שקד תומכים.

מה הסוד שלך?

הרבה אמונה, בעם ישראל בארץ על פי תורת ישראל ובקב"ה.

ואיך אתה מצליח לעשות מה שלא עשו במפלגה הזו קודם? מה המתכון?

הדבר היסודי הוא לראות את כל אחד מישראל כאח. ברגע שכולנו אחים, זה מסיר את המחיצות ואת הפלגנות בין החלקים. כולם מוזמנים פנימה, לא לשפוט את האנשים לפי אורך הציציות או לפי מה שהוא עושה בליל שבת. אנחנו לא משנים את עקרונות המפלגה, אבל  אנחנו מזמינים את עם ישראל ומי שמאמין במדינה, ובתורה, ובצה"ל מוזמן. למה עם ישראל צריך להתאחד רק בזמן מלחמה? למה רק כשיש צרות אנחנו מאוחדים?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו