צבא העם תובע מקום ליד שולחן המטכ"ל - סרוגים

צבא העם תובע מקום ליד שולחן המטכ"ל

הם רוצים שתסתערו, שתלחמו ואם צריך, תשליכו חייכם מנגד, אבל לתת לכם מקום ליד שולחן המטכ"ל? זה לא יקרה. ד"ר גאולה פארן קוראת לצה"ל להפסיק להדיר את הסרוגים

author-image
צבא העם תובע מקום ליד שולחן המטכ"ל
  הרמטכ"ל בעזה (צילום: דובר צה"ל)

המספרים לא משקרים. הם משקפים מציאות שישנם מי שאינם רוצים לראותה. ככל שמתקדמת המלחמה מתברר שחלקם של בני הציונות הדתית בקרב הנופלים גדול בכל קנה מידה. ודאי שבאופן בלתי פרופורציונלי לחלקם באוכלוסייה.

הדבר שופך אור על חלקם העצום בקרב הלוחמים והמתגייסים. החל מטוראים וכלה באלופי משנה. צבא העם זה הם. ובתוך בני הציונות הדתית שהתייצבו בשבעה באוקטובר גם כשלא נקראו, שלחמו כאריות לעיתים תוך הקרבת חייהם, רבים הם בני ההתנחלויות ביהודה ושומרון. ולמרות זאת, בקרב מקבלי ההחלטות והקצונה הבכירה מספרם זעום. התקדמותם בצבא נעצרת בדרגת אלוף משנה. תתי אלופים לא תמצאו כמעט. במטכ"ל אולי אחד. לתופעה הזאת יש לקרוא בשמה: הדרה!

הוסיפו לכך את ההתנשאות והזלזול בו נוהגים בכירי מערכת הביטחון  ואחרים המתהדרים ברקע ביטחוני עשיר, בנציגי הציונות הדתית בכנסת ובממשלה כאשר הם מעזים לשאול שאלות נוקבות ולא מבטלים עצמם מולם.

אנשי הציונות הדתית, קומו ותתבעו את אשר מגיע לכם

על רקע תמיכת ה'לשעברים' בהסכם אוסלו, בבריחה מלבנון, בהתנתקות, ולאחרונה בהפסקת הלחימה, תגיעו למסקנה המתבקשת: הם לא רוצים אתכם ואת השקפת עולמכם שתקלקל את שורת המקהלה. הם רואים בעיניים כלות את הצטמצמות ההתגייסות של הציבור הכללי לשירות קרבי ועושים את כל אשר לאל ידם למנוע קידום מחובשי הכיפה.

הם רוצים שתסתערו, שתלחמו ואם צריך, תשליכו חייכם מנגד, אבל לתת לכם מקום ליד שולחן המטכ"ל? זה לא יקרה. וכדי להוסיף חרפה לבושה, בא אותו תרגיל ביזיוני שהגה קצין בכיר 'עלום שם' שמדמה חטיפת ערבי ע"י מתנחלים. עד לאיזו תחתית הם יגיעו כדי להקטין אתכם?!

אנשי הציונות הדתית זו קריאת השכמה! קומו ותתבעו את אשר מגיע לכם ולעם ישראל. בזכות ולא בחסד. נפצו את תקרת הזכוכית, קומו והודיעו שהדרה זו חייבת לעבור מן העולם. קצתם במילים היפות שמסתירות דעות קדומות, בליטופים מצד הבכירים הללו ומהקצינים הגבוהים שיודעים במתק שפתיים לדבר על תרומתכם למדינה ובחדרי חדרים מקדמים שיבוטים של עצמם לתפקידים בכירים תוך דחיקתכם לשוליים.

כל אלה כשלו לכל אורך הדרך. החל משתיקה מול סרבנות להתייצב למילואים לעומת הדחה במהירות הבזק של מילואימניק שתלה על רכבים צבאיים כרזות הקוראות לניצחון, דרך כישלון מודיעני שנובע מקונספציה אסונית וכלה בפורום ה'ארבע בבוקר' שכל החלטה שקיבל התבררה כמחדל הגדול בתולדות המדינה.

צריכים השקפה עולם אחרת בשולחן המטכ"ל

זאת ועוד, נחוצה גם השקפת עולם אחרת ליד שולחן המטכ"ל. ערכית יותר, נהנתנית פחות, שתאתגר, שתציע רעיונות אחרים, שלא תשתלב ב'חשיבת היחד'. זה רק יתרום לביטחון כפי שהתברר לאסוננו בשבעה באוקטובר.

אתם, צבא העם, האליטה הציונית, הערכית, החלוצית, וכעת הוכח שגם הביטחונית. היו מודעים לגודל השעה. זו שעתכם. למען המשך המפעל הציוני, למען היות מדינת ישראל מקום בטוח לנו וליהודי התפוצות ולמען עתיד ילדינו ונכדינו. אתם ראויים לכך. עם ישראל ראוי לכך.

==

ד"ר גאולה פארן היא חברת חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
121 תגובות - 83 דיונים מיין לפי
1
התחלנו לסכסך, אה ?
סכסוכי | 17-02-2024 22:55
ג
דורשים ייצוג של החילונים
דן | 18-02-2024 17:12
ברבנויות הראשיות והעירוניות ובישיבות, שחיות מה לעשות על הלחימה הכלכלית הבלתי פוסקת של החילויינים.
עוד מאמר המדגים את רגשי הנחיתות של הסרוגים
סרוג לשעבר | 18-02-2024 7:46
כל הזמן צריך ללטף אותם ולשבח אותם.נמאסתם.
2
הסרוגים יותר ערכיים...
אורי | 17-02-2024 23:34
הסרוגים יותר ערכיים ופחות נהנתנים? דיבור יהיר ומרחיק. כדי לקחת חלק אמיתי בהנהגה ולא בקוריוז הזמני הבן גבירי תקיאו מתוככם את המשיחיסטים, את הפורעים בערבים, את מפירי החוק בגבעות ואת אנשי צבא השם. יותר זבולון המר ובורג האב ופחות בן גביר וסמוטריץ׳.
קשקשן. לא אתה...
ארז | 18-02-2024 1:39
קשקשן. לא אתה תקבע את אופיים של הסרוגים. האנשים הנאמנים ביותר ששומרים על הארץ הזו. הערכיים שלא יסרבו. אילה שלעולם לא יוציאו דיבתה בניגוד לשמאל ושליחיו שאבדה דרכם. השטויות שכתבת שייכות לאנשי כפר עזה ובארי שהגנו על הערבים טיפחו אותם פירנסו וחטפו. למזלם ולמזלנו יש לנו את האריות בני הכפות הסרוגות.
חתיכת חצוף שכמוך
יוסי | 18-02-2024 1:07
אז גם לא נתגייס ותעזבו אותנו בשקט. מי אתה בכלל שתגיד לנו מה לחשוב ואיך לבחור
3
הגיע הזמן שהעם...
השומר | 18-02-2024 0:12
הגיע הזמן שהעם יכריע הן לגבי המטכל שכשל ומידר את הדרג המדיני ראשי הצבא ימטרכו לתת את הדין על ניסיון ההפיכה שלהם אין לסמוך עליהם וחש לשאול שאלות על כל פיפס שהם אומרים הם גרמו יותר מדי נזקים עם רוח המפקד של אהוד ברק
צודק העם איבד...
השומר היהודי | 18-02-2024 7:47
צודק העם איבד את האמון בשלטון חייבים בחירות עכשיו
4
הרמטכל הנוכחי הינו...
י.א מ | 18-02-2024 0:13
הרמטכל הנוכחי הינו סרוג לשעבר מדהים כמה המגזר הזה בוכה ובוכה. תעצרו רגע ותסתכלו סביב. התרגלתם להתבכיין...
זה בדיוק העניין במטכל...
ארז | 18-02-2024 1:33
זה בדיוק העניין במטכל צריכים להיות חברים אנשי כיפות סרוגות אמיתיים לא כאילה שביקרו לרבע שעה בבני עקיבא. אנשים ערכיים עם אמונה ועם נאמנות ולא כאילה שמכפים על סרבנות לא כאילה שנבחרו בגניבה 4 ימים לפני בחירות או יתפטרו רק כאשר מחליפיהם יובטחו כמשובטים. הנסיון להדיר את עופר וינטר או את ברק חירם לא יצלח עוד. הציונות הדתית צריכה להגיע לא רק למטכל אלא לקורס הטייס ולכל יחידות המודיעין. זו תהיה התשובה לפוליטיקאים במדים וליהירותם. נגמרה תקופת ההדרה.
5
העם לא צריך...
אפיקורס | 18-02-2024 0:19
העם לא צריך לקבוע מי הרמטכל ! ותפסיקו כל הזמן לבכות ! אתם כולכם חיילים של סמוטריץ ושל בן גביר. תפסיקו לספור הרוגים אתם מביישים את המיגזר שלכם !
6
הכל תלוי בנתניהו,...
שי סלומון | 18-02-2024 0:29
הכל תלוי בנתניהו, גלנט ובפוליטיקאים הדתיים. רק הם יכולים להניע את השינוי הזה.
7
אמת ...
אמת | 18-02-2024 1:11
אמת
8
מטכל מדירים את...
רפאל | 18-02-2024 1:20
מטכל מדירים את הסרוגים
9
הספירה שלכם היא...
שחר יאיר | 18-02-2024 1:38
הספירה שלכם היא פעולה מכוערת. גם בשל ניפוח מספרים... כל אדם שעבר גם שנה אחת במערכת החינוך שלכם נחשב מבחינתכם דתי לאומי גם אם היה חילוני גמור במותו... זה מקטין את הבחירות שלנו בחיים. אתם סופרים רק מי שמת מה 8 לחודש בלי לספור את החיילים ב 7... כדי לנפח. מה הם לא מתו במלחמה? כשהאחוז בעבר וגם היום מהקיבוצניקים היה גבוה בהרבה מאחוזם באוכלוסיה... ציינתם את זה? הזכרתם במילה?
10
הרמטכל למד בבית...
דניאל כהן | 18-02-2024 2:07
הרמטכל למד בבית ספר הימלפרב הוא דתלש מה שאומר שאתם לא כל כך מדייקים
גם מקימי המדינה...
חיים | 18-02-2024 7:48
גם מקימי המדינה היו חרדים שחזרו בשאלה, הם או ההורים שלהם, לא זכור לי שאתה מתייחס אליהם כחרדים.
11
זה המטכל הרקוב...
אמיר | 18-02-2024 2:25
זה המטכל הרקוב הפרוגרסיבי הגרוע ביותר שהיה לצהל.. מזל שכל הקצינים בדרגות מגדים ומטה מעולים , בזכותם הניצחון,
הרמטכל מצויין במיוחד...
רואים שאין לך קשר הבנה והכרה כלשהי עם הבטחון וצהל | 18-02-2024 7:45
הרמטכל מצויין במיוחד תותח אמיתי. ודע בכלל שהוא מתגורר באיו''ש והוא דתי (הגם שאינו חובש כיפה)
12
מיקי ...
אז למי שבאמת חשב ששנאת המיעוט השמאלאני הפוסט יהודי ששולט באופן דיקטטורי גם בצבא לחרדים נובעת מאי גיוסם לצה"ל, הוא ממש תמים, כי מה נאמר ביחס לשנאה ולהדרה לציבור הדתי לאומי שכן מתגייס, ומודר מכל הפיקוד הבכיר?! אז כמה דברים: 1: העם היהודי מתקיים בארצו באורח נס רק בזכות הסכם יששכר וזבולון שיש למדינה עם לומדי התורה. 2: החרדים לא ישלחו את ילדיהם לצבא כאשר כל ראשי הצבא שייכים למיעוט האטאיסטי. רק כאשר תהיה לדתיים שליטה בפיקוד החרדים יהיו שם בגדול כי הם מוכנים למסור נפש על האהבה שלהם לתורה לעם ישראל ולארץ ישראל יותר מכל מגזר אחר. 3: כאשר 90 אחוז מהחיילים כן מחוברים למסורת, מניחים תפילין, לובשים ציצית, אך סביב שולחנות הקבינט וכל הפיקוד הבכיר בצה"ל באמ"ן ובשב"כ אין אפילו חובש כיפה או ציצית אחת, אין גם לא מסורתי אחד, למרות שציבור הדת"ל והמסורתי הם הרוב בצבא, אז אותך זה רק מעצבן, אבל לא מפריע לך לשלוח את הילדים שלך להתחנך אצל החבורה הזאת, אולי כי החינוך לתורה אצלך לא ממש עקרוני, אבל החרדי המצוי, יודע ומאמין באמונה שלימה שירידה רוחנית תורמת לגירוש מהארץ, ולריחוק הגאולה, ולכן הוא כל עוד זה המצב הם ימסרו את הנפש ולא ילכו לצבא מתיוון כזה. בכו"ז יש לא מעט חיילים חרדים בצבא. 4: יש לא פחות משתמטים מקרב הציבור החילוני מאשר, כפר חב"ד, אלעד או מודיעין עילית. 5: כיוון שזה המצב, האפשרות לשרת בלימוד תורה שהחרדי רואה בזה שירות רוחני קריטי לניצחון ורואה בלימוד התורה שירות ביחידה המובחרת ביותר, ומאמין שהשירות בצבא זאת השתדלות שצריך אבל אם זה המצב, אין רצון ה' שנרד רוחנית, כיון שהניצחון רק בידי שמיים, ואם ללכת לצבא (שנשלט ע"י חבורת המיעוט שעוד לא השכיל להבין שיש בורא לעולם, והוא בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו)... אם הם ילכו לצבא כזה באופן שהם שולטים זה יביא אותם לירידה רוחנית, התוצאה תהיה נצחון של האוייב והקאת הארץ אותנו ח"ו. 6: לומדי התורה הם המגן העיקרי על עם ישראל, ראינו שבטחון בכוחי ועוצם ידי בלי הגנה רוחנית של שמירת תורה לא יעזור כלום , ומי שלא רוצה שותפות עם לומדי התורה לא באמת מאמין שיש מנהיג לעולם, והוא סומך על ההשתדלות. | 18-02-2024 3:50
מיקי
13
סרוגים יקרים. 1.לצערי...
רן | 18-02-2024 4:09
סרוגים יקרים. 1.לצערי נהרגו הרבה יותר קיבוצניקים ביחס לחלקם באוכלוסיה מאז 710 רק חיילים! ולכן אתם סופרים מתחילת התמרון.מה ההבדל בין מי שנהרג בימים הראשונים לאחרי זה. 2. הסיבה שחלקכם בפיקוד נמוך יחסית הוא ישיבות ההסדר. רבים מכם משרתים בועל שנה וארבע וחא יוצאים לפיקוד. 3. מעבר לכך הצבא מלא בקצינה דתית מה לעשות שחלקם מורידים הכיפה...אז הם לא משלכם? מנסיון הקיבוצים ששלמו את המחיר הגבוהה ביותר בכל מלחמות ישראל מציע שתרדו מהכוון הזה. אין מטכל של שמאלנים אלא של אלו שנשארים בצבא לטווח ארוך ....
כמה שקרים בתגובה...
חיים | 18-02-2024 7:47
כמה שקרים בתגובה אחת, רוב בהד 1 זה כיפות סרוגות, תלמידי המכינות עושים הרבה יותר מ3 שנים, בישיבות רבות מתגייסים לשלוש שנים ראה ערך ישיבת אילת, שבי חברון, ברוכין ועוד. אבל כשקרן אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך.
14
דווקא יש לפחות...
נעמה | 18-02-2024 5:53
דווקא יש לפחות אלוף סרוג אחד. ואם נוח לספור כל הרוג שהיה רבע שעה בבני עקיבא בתור סרוג, אז למה את לא סופרת את הקצונה הבכירה הדתלשית, זה פוגע לך בתזה. מפחיד שיש כל מיני פורום שמרשים לעצמם לייעץ כשזאת הרמה שלהם
15
איזה קישקוש.. ...
דוד זיני | 18-02-2024 5:58
איזה קישקוש..
16
קודם ש-100% מהבנות שלכם ושל החרדים ישרתו.
עמוס | 18-02-2024 6:12
ושכל הבנים שלכם ישרתו בדיוק כמו שדורשים מהבנים החילונים לשרת. אנשי ההתיישבות מהווים רק 2% מהאוכלוסיה ומהווים 20% מהקרביים. הדתיים מהווים 20% מהאוכלוסיה ומהווים 20% מהקרביים במקרה הטוב. קצת רספקט אתם עדיין רחוקים מאד מהתרומה שלכם לצבא. שלא נדבר על הכלכלה שם אתם אפילו לא תורמים 1% מההתיישבות.
17
כמה צודקת החונטה...
רםש | 18-02-2024 6:18
כמה צודקת החונטה השלטת לא תוותר .ף
18
הרמטכל שרוג לשעבר...
מומו | 18-02-2024 6:49
הרמטכל שרוג לשעבר ועוד הרבה אחרים אז מספיק לפלג את כל העולם !!!!
זה כמו שתגיד...
חיים | 18-02-2024 7:45
זה כמו שתגיד שהחרדים הקימו את המדינה כי הרבה מהחלוצים היו חוזרים בשאלה שאפילו למדו בישיבות ליטאיות, ראה ערך חיים נחמן ביאליק ועוד רבים. אבל משום מה את זה אתה לא אומר, כלומר אתה דמגוג.
19
עוד פעם השחצנות...
עמוס | 18-02-2024 7:04
עוד פעם השחצנות והבכיינות של הציונות הדתית אולי חשבת על הקשר בין הכפייה של מפעל התנחלויות על ידי הציונות הדתית על חצי העם שנעשה בדרכי שקר רמייה גניבה ופוליטיקה של בית שימוש לבין הירידה ברצון להתגייס? המגזר הכי מפונק והכי בכיין וכן הערכה וכבוד לאלה שמשרתים באמת בלי ציניות מלח הארץ אם כל האנרגיה הזו הייתה מופנית למדינת ישראל במקום לארץ ישראל היינו במקום יותר טוב
השנאה שלכם השתפרה...
יהודי גאה . | 18-02-2024 8:44
השנאה שלכם השתפרה מאז 7/10 מקווה כי תקבלו את המגיע לכם .
20
אכן את צודקת...
אבי | 18-02-2024 7:07
אכן את צודקת ישנה הדרה מכוונת ! חסרה הדעה האמונית. ראינו איך השתלטה על המכללות ועל כולנו מדיניות ההכלה ולאן זה הוביל אותנו. וחוץ מזה הדתיים אינם בשר תותחים מבלי לקבל הנהגה .
21
אווי כמה נמאסתם...
סייג לחוכמה שתיקה ... עדיף שתסתמו . | 18-02-2024 7:09
אווי כמה נמאסתם עם ההתקרבנות המסריחה שלכם ... אתם משרתים שרות מקוצר , בקושי משלמים מיסים , יש לכם הטבות במיסים , ארנונה ובנוסף אתם מקבלים קצבאות , וכל זה לא כולל את האבטחה הצבאית 24/7 שעולה לנו מיליארדים ... השבת השחורה התרחשה בגללכם , בגלל הסטת הכוחות מהעוטף ליוש, ובנוסף עד כה נרצחו כ 2000 אנשים ויש עשרות אלפי פצועים ... אתם באמת חושבים ששלמתם את חלקכם ? אם כן אתם לא יודעים חשבון ... ואם לא , אז תסתמו כבר.
זה שתחזור על...
דוד | 18-02-2024 7:41
זה שתחזור על שקר לא יהפוך אותו לאמת אלא רק יוכיח שאתה דמגוג מניפולטר, וסביר להניח שהשירות שעשית מקביל לזה של יאיר לפיד או אסתר חיות, אז דום כסיל!
22
צודקת עוול זועק...
אחד העם | 18-02-2024 7:12
צודקת עוול זועק לשמיים מספיק עם העיוותים של הצפונבונים שמדירים את הלוחמים האמתיים
23
כתבה מגעילה, כתבה...
גולנציק | 18-02-2024 7:13
כתבה מגעילה, כתבה שמלאה בשנאה תתביישי לך
24
הציונות הדתית לא...
הציונות הדתית שמה בראשה משתמטים ועבריינים שהפכו לשרים ההורסים את המדינה | 18-02-2024 7:17
הציונות הדתית לא ראויה שווה אפס מנדטים. הבאתם את בן גביר הגורם לטבח 7/10. תמכתם בנתניהו וסמוטריץ מגדלי ומממני החמאס חמאס חזק זה טוב. לפני שתהפכו גם את הצבא לבן גבירי סלקו את ראשי הנזק שמיניתם
תזכיר לי מה...
שלמה | 18-02-2024 7:43
תזכיר לי מה השירות שעשה יאיר לפיד שעומד הראשות אין עתיד, או מה השירות של מירב מיכאלי שעוד מעט תלך לחפש עבודה, או של זהבה ושלושת הדובים גלאון? ההבדל הגדול הוא שהציבור שמיוצג על ידי סמוטריץ ובן גביר עשה ועושה צבא, לעומת הציבור של השמאל שעשה שירות של פריווילגים או שהשתמט, אז בלום פיך.
25
אתם המשקולת על...
השמש לא זורחת לך מהתחת ... | 18-02-2024 7:20
אתם המשקולת על צווארה של הגוויה הנקראת מדינת היהודים ... ששוקעת לאיטה באוקיינוס השקרים שלכם , ובהתנשאות הריקה מתוכן שאתם מפזרים לכל עבר ... כדאי שתזכרי , אתם הבאתם עלינו את השבת השחורה , ולא שלמתם את חלקכם לא בדמים ולא בפצועים .
השמש גם לא...
אדם | 18-02-2024 8:40
השמש גם לא זורחת מפרוצפכם המכוער הזועק אחדות כביכול .אתם האסון של המידנה שלנו מנו מקומכם אנשי שמאל .
26
מכונת הרעל והפלגנות...
אתם לא הבייס שלי | 18-02-2024 7:31
מכונת הרעל והפלגנות עובדת שעות נוספות ....מאמר ללא מקורות ועובדות זה סתם, תציגי מספרים ? וגם אם זה נכון לא צריך להשמיץ את הצד השני ... ביביסטים די לכו הבייתה
27
זה לא נכון שליש...
מנחם | 18-02-2024 7:35
זה לא נכון שליש ממפקדי האוגדות(שכמעט כולם לאחר מכן מצטרפים למטה כללי) הם דתיים לאומיים וגם השאר מחבבי מסורות
ידי תן שמות!...
ידידיה | 18-02-2024 8:35
ידי תן שמות! זה פשוט לא נכון. אם יש סהכ 5 אוגדות בצהל. אולי יש מפקד אוגדה אחד שומר מצוות ושבת. גם זה לא בטוח. על מה אתה מדבר ששליש הם כיפות סרוגות?
28
אני חילוני עם...
אחי הדתיים בכיפות סרוגות | 18-02-2024 7:38
אני חילוני עם אמונה עמוקה באלוהים .אל תיפול רוחכם אתם מלח הארץ .כל הילדים של השמאל שבמקרה טוב 1 פלוס כלב זה המקסימום .הם מפונקים שגודלים במסעדות יוקרה בתל אביב.הם מתגייסים לפתוח ממטרות עד 11 בבסיס.הם יחולפו לבסוף .כי הזמן פותר הכל .ההדרה תיגמר מלמטה לא מהפולטקיאים .נכון יש להם ערמות של כסף אבל הם זקנים ומבורגנים .והם מנוונים והם יעלמו .סבלנותתתתתת
29
תפסיקו לבכות, הרוב...
אזרח שומר חוק | 18-02-2024 7:50
תפסיקו לבכות, הרוב השולט בממשלה הינו דתי ותראו לאן הגענו. בטחון בקריסה, כלכלה בקריסה, והעם קרוע כי שוב אתם בטוחים שאתם ערכיים. לכו הביתה נחשלתם. כמה תיקים יש לראשים בממשלה? זה לא ערכים, זה שפל.
30
איך זה לא...
אשר | 18-02-2024 7:59
איך זה לא קרה שהחלפנו אותם ב7 ל10 על כל פעולה שאנחנו עושים או לא יש השלכות אנחנו לא גמרנו לשלם את המחיר כל עוד האנשים שנימצאים במטכל עדיין שם אין אדם שאין לו מחליף נב בכל מקרה בסוף העם ישנה את המטכל
31
צודקת במאה אחוז...
אאא | 18-02-2024 8:18
צודקת במאה אחוז הבעיה שהמגזר שלנו לא אוהב לקחת את מקומו הראוי .
32
לא צריך להמתין...
מש חסיד | 18-02-2024 8:33
לא צריך להמתין שיתנו פשוט לקחת סמכויות החל ממינוי שר ביטחון המשך ברמטכל וכך יחלחל למטה.
33
ניפוץ תקרת הזכוכית...
אריאל. | 18-02-2024 8:48
ניפוץ תקרת הזכוכית מחוייב המציאות בכל תחומי החיים ! בצ.ה.ל. כמובן אך גם באקדמיה, בתרבות, באמנות בתקשורת בחינוך ובתעשיה.
34
יש רק תרבות...
אריאל. | 18-02-2024 8:54
יש רק תרבות אחת מבין תרבויות הגולה ששבו לארץ אבות שיש בה את הגנטיקה התרבותית הראויה לנפץ תקרות זכוכית שכאלה - אלו הם בני זרע קודש יהדות המערב (מרוקו, אלג'יר, תוניס ולוב) על בני תרבות המערב להיות מודעים לעוז רוחם וליכולתם להוביל את פריצת הבונקר האליטיסטי שמאלני מזרח אירופי פרוגרסיבי.
35
העם תובע להפרד...
העם תובע .... ובו זמנית טובע ... נמאסתם עד מאד ... | 18-02-2024 8:59
העם תובע להפרד ממך ומשכמותך לנצח ... חזירים פחות טמאים מכם .
36
צריך להחליף מיד...
Usa | 18-02-2024 9:24
צריך להחליף מיד את כל אלופי המטכל השמאלנים. כל עוד הם בתפקיד הם יקדמן שמאלנים בדמותפ . וראינו איזו איכות של מטכל בשביעי לאוקטובר. כל המטכל היה משותק ורק הודות לחיילים הפשוטים והדרג הבינוני עמדנו מול האוייבים.6
37
בקצרה: חלילה!! בשום...
הרבי מיעוטו | 18-02-2024 9:28
בקצרה: חלילה!! בשום פנים ואופן לא!! העיוורון לכך שזו הצעה שיש בה כוח למוטט את חומת ההגנה על העם והמדינה (למרות כל הטעויות!!) מזעזע ומפחיד! תנו לצה״ל לנצח!!! שחררו את כל הדרישות ההזויות הללו שרק מחלישות אותנו. הרוב המוחלט של הלוחמים יגיד בדיוק את זה מתוך עמדה בטחונית מקצועית! מספיק עם ההתערבות הבוטה הזאת, אפילו אם בדרך ״דמוקרטית״ של הבעת עמדה בכתבה. זה רק מחליש אותנו! שותפות הגורל ואחוות הלוחמים מגיני ישראל מכל הקבוצות התרבותיות היא הכוח המניע את ביטחון ישראל, ולא שום דבר אחר!!
38
אמת ויציב, קדימנ,...
מתי ארליכמן | 18-02-2024 9:35
אמת ויציב, קדימנ, לא להתבייש, אבל אחרי המלחמה
39
מאמר חשוב מאוד...
.. | 18-02-2024 9:37
מאמר חשוב מאוד וכדאי שישפיע!
40
כמה איוולת, ...
אייל | 18-02-2024 9:48
כמה איוולת, רוצים מדינה נפרדת, בסדר תקימו. אף אחד לא לקח לציונות הדתית דבר ולא מנע דבר. אם אתם רוצים להיות חלק ממדינת ישראל, תלכו בתלם ותשפיעו.
הלואי וניפרד מהערב...
מייק | 18-02-2024 11:42
הלואי וניפרד מהערב רב .החילונים המסכנים אשר אין להם שום אידאולוגית או שיחזרו בתשובה או שיעופו מכאן מהר
41
מעניין שבחרת במונח...
משה ב | 18-02-2024 9:54
מעניין שבחרת במונח צבא העם בעוד הציונות הדתית שוכבת על הגדר כדי לשחרר חלק גדול מהעם
מעניין אם הגברת...
רונן | 18-02-2024 19:04
מעניין אם הגברת דוקטור פארן שירתה בצבא העם?
42
ההדרה היא לא...
משה ב | 18-02-2024 9:56
ההדרה היא לא בגלל הדעות, היא בגלל הקיצוניות והמשיחיות. בגלל הלחימה בשם אלוהי ישראל ולא כדי להגן על מדינת ישראל. כאשר תלמדו להבחין בין השניים תהיו ראויים למטכל
זה בדיוק הדעות....
לא הבנת | 18-02-2024 11:18
זה בדיוק הדעות. מותר לחשוב אחרת ממך. זכותנו להיות משיחיים! ואם תרצה או לא, צבא העם מורכב גם מיהודים נאמנים ליהדותם בת אלפי השנים ומתפללים שלוש פעמים ביום על מלכות בית דוד ובנין בית המקדש. הם גם מאמינים בה' ויודעים שכל ההצלחות הדמיוניות של המדינה וצה''ל הן רק בעזרת ה'. זו דעתם, לך יש רק בחירה אם לכבד את השקפתם ולחיות באחדות או לזלזל ולקלל. את הזלזול לא נקבל בשום פנים ואופן, וגם לא את היהירות והפטרונות של 'חינוך מחדש' או את החוצפה של 'המדינה שלי ואתם תתיישרו'.
43
דר' גאולה...
מירי | 18-02-2024 9:59
דר' גאולה פארן צודקצ בדבריה. יש מיידית לאפשר לציונות הדתית להגיע חדרגות הגבוהות ביותר בצהל, ולהיות סביב בכירי המטכח' כולל להגיע לרמטכלות. הם מפקדים ולוחמים חכמים ועזי נפש, ואין שום סיבה למדרם. לא עוד. המלחמה הזו הוכיחה שהמינןיים שהיו בדרך של אחד ממנה את חברו, צריכה להיפסק!!
הרמטכל בוגר של...
רונן | 18-02-2024 19:03
הרמטכל בוגר של החינוך הסרוג (הימלפרב בירושלים) מה תרצה יותר מזה?
44
מי שאשם זה...
rj | 18-02-2024 10:22
מי שאשם זה ביבי וחבורת הזבל מהימין 20 שנות שלטון ומינוי אחד של מזרחי דתי פריפריה לא קודם ביבי הוא או שמאלן או פחדן
45
אלוף אליעזר טולדנו...
נמאס מהבכיינות | 18-02-2024 10:49
אלוף אליעזר טולדנו דתי. חוץ מזה הרבה לא מגיעים לדרגות בכירות מהרבה סיבות. אולי כדאי לשאול כל קצין בצבא מה היתה הסיבה שלא קודם. בטח נגלה הרבה סיבות שלא קשורות לכיפה
אולי תשאל מהן...
לעט | 18-02-2024 11:56
אולי תשאל מהן הסיבות שאנשים כן מגיעים לתפקידים גבוהים? לא יודע למה, אבל הסיפורים שהזיזו כמה מהם (כהנא, בוכריס...) לא נשמעו סבירים בשום שלב ודי ברור שפיברקו איזה סיפור ועשו רוח עד שהם ברחו. בכל מקרה, תבין שכשאתה לא מומא אף דתי נורמלי במטכל, וכן מוצא אוסף מטורפים כמו גולן ופוקס ונומא, אתה מבין שיש יד מכוונת שמקדמת אנשים מסוימים. צריך להיות מאוד נאיבי כדי לחשוב שזה במקרה...
46
קודם כל לתקן...
בעיה פנימית | 18-02-2024 11:36
קודם כל לתקן בתוך הציונות הדתית: א. להשתחרר ממה שאדיר זיק המנוח היה קורא לו ''צ'יפ דפוק שמתחיל באות ב' '', מי שמכבד את השקפתו ואת עצמו יכול לצפות שגם אחרים יכבדו. ב. כבר היום חלק גדול מהמטכל הם בוגרי הציונות הדתית (הרמטכל, פוקס, טולדנו, זיני, סליחה אם שכחתי מישהו), אלא שמשום מה לא כולם או לא תמיד משדרים רוח כזו. אז כדאי לבדוק בפנים איפה הכשל.
47
כמובן הנתונים לגבי...
דני צור | 18-02-2024 12:34
כמובן הנתונים לגבי תרומת הציונות הדתית הם מסולפים ושיקריים כמו כמעט כל דבר שיוצא מבית מדרשם...
אתה ראית מי...
רןנו | 18-02-2024 21:46
אתה ראית מי נטמן בהר הרצל? חילומי אחד על כל 30 ציונים דתיים! אתה מנוול גדול!
48
בבחירות הבאות לבחור...
חיים | 18-02-2024 13:30
בבחירות הבאות לבחור גם את הרמטכל ורב ראשי ונגיד בנק ישראל וכו שכל המשרות הבכירות יאויישו מהיום בבחירות של כולם..........
49
כל מילה. מאמר חשוב. אמת לאמיתה
מישה | 18-02-2024 14:26
הגיע הזמן לחריש עמוק
נכון. בציונות הדתית....
לא סרוגה | 23-02-2024 14:49
נכון. בציונות הדתית.
50
אם המספרים מדברים,...
מחפש | 18-02-2024 15:56
אם המספרים מדברים, היכן המספרים בכתבה?
51
מה את רוצה?...
לא הבנתי | 18-02-2024 16:16
מה את רוצה? בחירות בסיגנון תוכנית ריאליטי להבטיח מגוון משתתפים? אחד מהפריפריה, אחד מהקהילה הגאה, אחת סרוגה? וכולי וכולי
52
כל מי שבצבא הוא מעל חלקו באוכלוסיה
חיים | 18-02-2024 18:30
האוכלוסיה כוללת 20% ערבים וכמעט 15% חרדים - כלומר 35% שבכלל לא עושים צבא. אז *כל* מגזר שכן עושה צבא, שלא לדבר על נופלים, הוא מעל חלקו באוכלוסיה. ואם כבר, אצל הסרוגים רוב הבנות לא עושות סדיר או מילואים וגם בין הבנים יש כל מיני מסלולים - הסדר, ישיבות, - שעושים שרות חלקי בלבד. אז אם כבר יש מגזר זנותן משמעותית הרבה יותר מחלקו באוכלוסיה זה המגזר הכללי חילוני. הרבה יותר מהמגזר הסרוג. שימו לב שהחילונים לא מנפנפים בזה מול הסרוגים - אולי רק מול החרדים. זה רק הסרוגים שמנפנפים בזה בעיקר מול עצמם באופן מאוד ילדותי. יש מספיק דברים טובים במגזר, לא צריך להמציא גם שקרים.
53
האם הגברת הנכבדה...
רונן | 18-02-2024 19:00
האם הגברת הנכבדה שירתה בצבא העם או שהיא מהמיוחסים שפטורים משירות, אבל בטוחים שרק להם מגיע לקבוע מה יעשה צבא העם?
54
הסיכוי שהכוח הלוחם...
רונן | 18-02-2024 21:45
הסיכוי שהכוח הלוחם יתפצל או יפרוש מפיקוד המטכל, ויעמיד לעצמו פיקוד משלו- הולך וגדל. ואם זה חלילה עקאה- יהא צורך להעמיד לדין פלילי את כל הגנרלים בהווה ובעבר, שהביאו לזה
55
תקברו ותשתקו
י"א | 18-02-2024 22:02
זה סוג של 'צבא שכירים'
56
כתבה מפלגת שלא...
אלון | 19-02-2024 6:22
כתבה מפלגת שלא מציגה כל נתון אמיתי. לי למשל מפריע שבני הישיבות עושים רק חצי שירות ובנות הציונות הדתית לא עושות צבא בכלל- מה דעתה של הכותבת שיהיה שוויון אמיתי בנטל?? הרמטכל עצמו היה בצופים הדתיים וקיבל חינוך דתי וכנל מי שהתמודד מולו. לפעמים אנשים מתפכחים בדרך...
מה הקשר? ...
שירי | 19-02-2024 9:27
מה הקשר?
57
חבל שהגב' לא...
ירון | 19-02-2024 7:12
חבל שהגב' לא מפנה את חיצי רעל לכיוון מנהיגי החרדחם שמונעים גיוס 3 חטיבות חיר ושריון.....
מה הקשר? ...
שירי | 19-02-2024 9:27
מה הקשר?
58
כמעט כמו באמריקה:...
בחירות למפקד העליון. | 19-02-2024 7:25
כמעט כמו באמריקה: הנשיא הוא המפקד העליון. גם ישראל צריכה לבחור נשיא שיהיה המחליט והאחראי בנושאי חוץ וביטחון וגם ישמש המפקד העליון של הצבא ושל כל כוחות הבטחון. קו מאמריקה: אם הצבא הוא צבא העם - העם יבחר את מפקדו.
59
כתבה שנלקחה משנת...
עומר | 19-02-2024 7:49
כתבה שנלקחה משנת 2014 .אגב במקום לכתוב השערות לגבי כמות האלופים ותתי האלופים בצבא (אולי אחד) מומלץ להביא מספרים מדוייקים, יותר רציני. תגלי שיש יותר מאחד ומסםר לא קטן של תתי אלופים. המספרים גלויים לחלוטין
60
מהיכרות אישית של...
שלום | 19-02-2024 8:46
מהיכרות אישית של חברים דתיים שלא עברו את דרגת אלוף משנה והם אומרים בפה מלא :המינויים מעל דרגת אלוף משנה הם פוליטיים לחלוטין... הבעיה שאסור לאף אחד לדבר על זה כי אז הוא בטוח יסומן ויעצרו לו את הקידום. גם יהודה פוקס הוא דתלש, את זה הם הכי אוהבים למנות מישהו דתי לשעבר בעל עמדות קיצוניות אנטי ימין ואנטי דת. מסכים לכל מילה
61
מסכימה לכל מילה.צריך...
כהן חנה | 19-02-2024 9:21
מסכימה לכל מילה.צריך לכתוב עצומה ולגייס את כולם לשינוי המצב
62
כל מילה במאמר...
שירי | 19-02-2024 9:26
כל מילה במאמר היא אמת לאמיתה.
מעניין אבל הרצע...
איזו ציניות | 20-02-2024 21:14
מעניין אבל הרצע הלוי , טולדנו ועוד הם ציונות דתית
63
סוף סוף סוף...
יעקב | 19-02-2024 9:37
סוף סוף סוף מישהו מדבר לעניין
64
אני מציע להחליף את כל המטכל בסרוגים וגם
דני3 | 19-02-2024 11:27
את שאר הלוחמים. הציונות הדתית 'חטפה' את המדינה שמח שיילחמו עליה. שאר האוכלוסיה יעסקו בפרנסה והתפתחות
65
בוגרי החינוך הכללי...
אייל | 19-02-2024 14:35
בוגרי החינוך הכללי מתגייסים ולצערי גם נופלים לא פחות מבני המיומנות הדתית. כמילואימניק אשר משרת בגדוד מתמרן בו פועלים כתף אל כתף מכלל המגזרים הרי שמכתב כזה פשוט מעציב עקב רצונו להמשיך ולפלג ולהלל מגזר אחד על חשבון רעהו תוך זריקת הרעות אשר נטוותה בין הלוחמים חזרה ל-6.10.
66
להחליף את כל...
ללא קרן וסנר | 19-02-2024 16:53
להחליף את כל דור אסלו בדור הנצחנון בעזה, ואז נתחיל לנצח ולא יהיו עוד סבבים
67
תתביישי על ההסתה. ...
דתלש | 19-02-2024 17:50
תתביישי על ההסתה.
68
הבעיה עם הסרוגים...
אדם פשוט | 19-02-2024 19:13
הבעיה עם הסרוגים שהם שיש חשש שהם יפעלו עצ פי רבנים ,מקום עפ החלטות הממשלה.
69
מה עם אלוף...
טרחנית! | 19-02-2024 19:23
מה עם אלוף יאיר נווה? מה עם ראש השב''כ הקודם יורם כהן? מה עם מפכ''ל המשטרה הקודם אלשיך? מה עם ראש המוסד הקודם יוסי כהן? לגלות לך סוד?? גם הרצי הלוי בעצמו בן הציונות הדתית, וגם בני גנץ, וגם האלוף אליעזר טולדנו! להמשיך???
70
מה ההבדל בינך...
נאה דורשת נאה מקיימת | 19-02-2024 19:45
מה ההבדל בינך לבין סמוטריץ' ובן גביר? כולכם לא שירתם, ולכולכם יש המון מה להגיד על משהו שאין לכם ניסיון בו... קצת צניעות לא תזיק!
71
עם ממשלה כזו...
חשש לא מוצדק | 19-02-2024 19:47
עם ממשלה כזו - מוטב שיקשיבו לרבנים!
72
מדוייק ...
נתן עמק איילון | 19-02-2024 21:40
מדוייק
73
בכיינים ...
קר קר קרקר קרעי | 19-02-2024 21:48
בכיינים
74
1. הם לא...
א-ני | 20-02-2024 7:38
1. הם לא מבקשים שתלכו להלחם. הלוחמים, בני הציונות הדתית, כמו כולם, הולכים מרצונם להגן על המדינה. 2. לא שמעתי תלונות על ייצוג היתר שיש למגזר בממשלה. 3. לפני הבכי על חוסר הייצוג כביכול בצבא, עדיף לטפל בבעיית הייצוג המעוות והקיצוני שיש בממשלה ושעושה עוול למגזר שלם. 4. נתנו פה בתגובות הרבה דוגמאות סותרות לטענת חוסר הייצוג בצבא, מה שמעיד על עיוורון וחוסר הבנה של הכותבת שככל הנראה רוצה להתלונן בעיקר שלא פועלים כמו שהיא אישית היתה רוצה אך משתמשת במגזר שלם כדי להצדיק את דעותיה.
75
הדוסים בשר תותחים מצוין נלחמים ומתים ושותקים
הרצי ושות' | 20-02-2024 11:51
ומי יערוב לנו שאין יד מכוונת בהכוונת הציבור שלנו למקומות המסוכנים ביותר? ומי יערוב לנו בעתיד שידאגו לנו ולא ישלחו אותנו למות. צריכים לקלוט ההנהגה בידי השמאל אנחנו רק מריונטות .
אולי כדאי להתחיל...
חרדי | 20-02-2024 22:10
אולי כדאי להתחיל בשירות סדיר שלוש שנים ולא בקומבינה של שנה וחצי לערך וגם זה בפריסה כך שיצאו חיילים יותר מיומנים ופחות יהרגו
76
בוגרי קרן וקסנר...
מירי | 20-02-2024 12:16
בוגרי קרן וקסנר נמאסתם,רק מביאים לאסונות על מדינת ישראל.מזל שיש לנו את הציונות הדתית,לוחמים עזים ונאמנים למדינה.הם הם שצריכים להיות שם איפה שמקבלים החלטות.קדימה לא לשתוק להעיף את כל הרינות בלרינות והברביות (ג'ון ווינים) שילכו להילחם כמו גברים.פחדנים נמושות חיילי ג'ויסטיק.איףףףף
כסילה ...
לא סרוגה | 23-02-2024 14:43
כסילה
רק שהרמטכל ,...
איזו ציניות | 20-02-2024 22:09
רק שהרמטכל , האלוף טולדנו אלשך ועוד הם ציונות דתית. אבל את מי מעניינות העובדות
77
אין סיכוי, ולמה...
דוד המלך | 20-02-2024 12:24
אין סיכוי, ולמה אצלם השמאל חבר מביא חבר. כמו בית המשפט אותו הדבר . למרי ראינו מה קרה לעם עם כל הגנרלים . כולם בלוף אחד גדול .
רק שלגוגמא הרמטכל...
עם נדייק | 20-02-2024 22:08
רק שלגוגמא הרמטכל והאלוף טולדנו הם ציונות דתית. אבל את מי מעניינות העובדות
78
שתט הערות עובדתיות...
רק שתי הערות | 20-02-2024 21:12
שתט הערות עובדתיות 1. הרמטכל אם לא יותר הוא בן הציונות הדתית ,רק שהוא לא כהניסט , ומן הסתם יש עוד. 2. זה שיש הרבה הרוגים מישיבות הסדר, מעלה שאלה קשה, האם הקומבינה של שירות סדיר של שנה ושבעה חודשים וגם זה בפריסה של כמה שנים , לא מייצר חיילים מקצועית הרבה פחות טובים , השירות בפועל סופר מקוצר מעט אימונים מיומנות יחסית נמוכה בהשוואה למי ששרת שלוש שנים ברצף עם הרבה יותר אימונים, ייתכן ומהווה סיבה ליותר הרוגים. חומר למחשבה לכל תומכי ישיבות ההסדר.
79
בבית המשפט העליון...
איזו ציניות | 20-02-2024 22:14
בבית המשפט העליון יש ייצוג יתר למגזר הדתי ימני, הם שליש ! הרמטכל , האלוף טולדנו , אלשך שהיה מפכל, הם בני הציונות הדתית ! אבל את מי מעניינות העובדות אם הכהניסטים מסלפים ומסכסכים. !!
80
איזה מאמר מפלג....
מהרסיך ומחרביך | 21-02-2024 7:11
איזה מאמר מפלג. לא כל חובש כיפה סרוגה משתייך לציונות הדתית, אלא היפוכם של דברים הוא הנכון. הסרוגים בוגרי בני עקיבא מזדהים.פוליטית עם הליכוד אומהמחנה הממלכתי ולא עם מפלגת הציונות הדתית. והנה הראיה - המפלגה הגזענית ולהטבית שלמבצלאל סמוטריץ'מתקשה לעבור את אחוז החסימה. אז הנופלים הסרוגים 'אינם שייכים' לציונות הדתית פוליטית ומתנער ממנה בקלפי.
81
צודקים אין על...
יהודי | 21-02-2024 18:43
צודקים אין על החיילים שלנו רק מי שנמצא בשטח יודע את האמת תנו להם להחליט מספיק עם כל הצביעות שלכם אתם הורסים את המדינה שלנו ביידכם מספיק כל הזמן לחשוב מה אומרים אומות העולם עם אין ישראל אין עולם
82
צריך להתגייס חרדים...
ירון | 23-02-2024 13:04
צריך להתגייס חרדים אנשים ושישיבות ההסדר ישרתו שרות מלא כמו כל סטודנט חילוני. ובראש הצבא צריך לעמוד בן אדם ראלי לא משיחי שמאמין בניסיון ואנחנו עם סגולה וכל העמים האחרים נחותים. אסור שתהיה גיזענות. לא כמו הישיבות האשכנזית והמזרחוית עם אחד שווה זכויות דמוקרטי
83
יעשו הכל שמשהו...
שמעון | 23-02-2024 13:10
יעשו הכל שמשהו שחושב אחרת מהם ישב איתם באותו שולחן להילחם כן אבל לא להיות באותה ערוגה שמדברים שפה אחת נתניהו צריך לשנות את תפיסה הבזיון שניה לנו אסור שיחזור ואיתם הכל אפשרי