אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סרבני 8200 חוטפים מח"כ שלי יחימוביץ': "ירקו לבאר"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' תוקפת בחריפות את סרבני יחידת 8200. "אין לכם מעמד מיוחד שעושה את עמדתכם צודקת יותר"

סרבני 8200 חוטפים מיחימוביץ': "ירקו לבאר"
  ח"כ שלי יחימוביץ' (צילום: פלאש 90)

חברת הכנסת, שלי יחימוביץ' (העבודה) תוקפת בחריפות את 43 חיילי וקציני יחידת 8200 החתומים על מכתב הסירוב.

הי זאת שלי, כמה שאלות והערות לסרבני 8200", כתבה בפתח דבריה.

"אז מה אם אתם 8200? מה עושה את דעתכם נחשבת יותר מדעתם של חיילי שיריון, גולני, מג"ב, להקות צבאיות או טבחים? יש לכם עמדה פוליטית, קדימה הביעו אותה. תגיבו, תפגינו, תקימו מפלגה. אין לכם מעמד מיוחד שעושה את עמדתכם צודקת יותר".

לדבריה: "אכן, מדובר ביחידה מהטובות ביותר מסוגה בעולם. אם לא הטובה ביותר. אתם, אגב, לא מייצגים כלל את הרוב המכריע של משרתיה. אכן' תרומתה וחיוניותה של 8200 לצה"ל, לעולם לא תסופר. אבל הי, גם התרומה שצה"ל תורם לכם היא ענקית, בלתי ניתנת להשוואה למה שמקבלים חיילים אחרים, בני גילכם, גם כאלה שמסכנים את חייהם בשדה הקרב.
השתחררתם מצה"ל מצוידים בהשכלה ובפרקטיקה שלא תוכלו לרכוש בשום אוניברסיטה בעולם, שוק שמחכה לכם בזרועות פתוחות, שכר התחלתי שרוב אזרחי המדינה יכולים רק לחלום עליו. זו לא סיבה לחוש טובים וראויים יותר. בדיוק ההיפך. זו סיבה להיות אסירי תודה".

"אתם מכפישים לשווא את חבריכם ביחידה. במהלך השבת דברתי עם כמה וכמה מהם, אנשים מוסריים לא פחות מכם. הם חשים כלפיכם זלזול וגם כעס. הם אמרו לי: אם הם באמת השתתפו באירוע חריג ומגעיל כזה, של עמעום אורות והאזנה קבוצתית לשיחה אינטימית, למה הם פשוט לא עצרו את זה בזמן אמת?

זאת שאלה טובה לכל טענותיכם. אם עשיתם דברים כל כך לא מוסריים, למה לא סירבתם פקודה בזמן אמת? הייתם מסרבים, נשפטים, מודחים מהיחידה, משלמים מחיר, וחיים בשלום עם מצפונכם. כך עושים אנשים שמצפונם מייסר אותם באמת. כולכם מכירים את הסיפור על סגן א' מ-8200 ששירת גם הוא בזירה הפלסטינית, סירב פקודה כי חשב שדגל שחור מתנוסס מעליה, והודח. למה לא הלכתם בעקבותיו? כמה נוח כעת באזרחות, לייצר את הנרטיב שלא העזתם לייצר בצבא, מלווה בצילומי דוגמנות מעוצבים. פחדנים".

"אתם מדגישים שאין לכם בעיה עם הזירות האחרות ורק בזירה הפלשתינית אינכם מוכנים לשרת. מה אתם אומרים! בפעם הבאה שיזמנו אתכם למילואים ביחידה (ואני מקווה שזה לא יקרה) אולי יתנו לכם טופס שבו תמלאו "וי" במקום שבו אתם כן מסכימים לשרת במה שהוכשרתם לו בהשקעה עצומה? סוריה – אולי, אל קעידה – סבבה. איראן – נו יאללה בסדר. פלסטינים – לא מתאים.

"למה? מאיפה בדיוק יצאו הפיגועים שהקיזו את דמם של ישראלים בעשרים השנים האחרונות? מעיראק? לא עוד סיגינט בזירה הפלסטינית כי אתם חרדים לפרטיותם של הפלסטינים? מה קרה לכם ואיפה אתם חיים?

"ההשוואה למשטרים טוטליטאריים שבהם מתבצע דיכוי באמצעות חדירה לפרטיות היא מגוחכת ולא רלוונטית. המטרה היא לא חדירה למחשבותיהם של אזרחים תמימים, אלא מניעת טרור ורצח חפים מפשע. מתנגדים לעצם הכיבוש? מאמינים בשתי מדינות לשני עמים? תילחמו. בזירה הפוליטית. לא על בשרו של צה"ל".

יחימוביץ' מבהירה שהיא כועסת עליהם יותר מאנשי הימין. "ככל הנראה אני כועסת עליכם יותר משאנשי ימין כועסים עליכם. דווקא משום שאני לא מאמינה בניהול הסכסוך אלא בפתרונו. דווקא משום שאני חושבת שנתניהו מחמיץ כעת הזדמנות היסטורית לברית אזורית במזרח התיכון שיש בה פוטנציאל גדול של תקווה. דווקא משום שהמאבק שלנו, שוחרי הצדק והשלום הציונים, הוא לא רק מאבק למען שפיות ונסיון אמת לפתרון באמצעות הסדרים מדיניים – אלא מאבק לכיבוש התודעה. לשכנוע, להגעה לליבת הקונצנזוס הישראלי".

לסיום כתבה יו"ר מפלגת העבודה לשעבר: "באקט האנוכי והמתייפייף הזה שלכם, לא הזקתם למדינה, אבל הזקתם לשמאל הציוני. לא השפעתם במילימטר על הציבוריות הישראלית. להיפך. באוסף קלישאות רדודות וילדותיות, בניצול צה"ל, ביריקה לבאר ששתיתם ממנה ועוד תשתו ממנה כל חייכם, ביהירות אין קץ – הסגתם אותנו עוד קצת לאחור. את הבונוסים תוכלו לגזור רק בכינוסים בינלאומיים, או בראיונות עבודה לחברות רב לאומיות. לא כאן, במקום הקשה, המאתגר והכואב באמת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו