הרצוג לוול סטריט ג'ורנל: הסיוע ההומניטרי חייב להגיע לאזרחי עזה

הרצוג לוול סטריט ג'ורנל: הסיוע ההומניטרי חייב להגיע לאזרחי עזה

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בחריפות את מערכת המשפט הבינלאומית לאור תביעתה של דרום אפריקה: "שפל מביש". על אוכלוסיית עזה: "החמאס נהנה מתמיכה רחבה"

הרצוג: הסיוע ההומניטרי חייב להגיע לאזרחי עזה
  (צילום: חיים גולדברג\פלאש 90)

נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב היום (שני) מאמר בעיתון הוול סטריט ג'ורנל שביקר בחריפות את התביעה של דרום אפריקה נגד ישראל בהאג. ״התביעה של דרום אפריקה נתמכת בידי חמאס, ומהווה עלילת דם נגד מדינת הלאום של העם היהודי״. כמו כן הדגיש הנשיא כי הסיוע ההומניטרי חייב להגיע לאזרחי עזה.

במאמר הדעה שפרסם הרצוג הוא תיאר כיצד התביעה לא רק סירבה להכיר בעוצמתם הזוועתית של הפשעים נגד האנושות אותם ביצעו מחבלי החמאס, אלא גם סילפה את דבריו לחלוטין והוציאה אותם מהקשרם.

"מערכת המשפט הבינלאומית החלה להתעלם מהמציאות והאמת", ציין הרצוג. לדבריו, "צדק אינו ניתן לזיהוי, וערכים אציליים מעוותים על ידי טרוריסטים וציניקנים". עוד הוסיף הנשיא כי ההאשמה של דרום אפריקה נגד ישראל היא "טענה אבסורדית וניצול לרעה של פורום בינלאומי מכובד המזכירים לנו כמה התרחקנו מהבהירות המוסרית של המאבק בנאציזם״.

הנשיא הוסיף, "בתוך שלל מצגי השווא המופגנים שעלו מהאשמת ישראל, אחד משך את תשומת ליבי – ציטוט שיוחס לי. הציטוט המוטעה שימש ב"האג", על ידי דרום אפריקה, כחלק מהניסיון להוכיח את כוונתה של ישראל לבצע רצח עם, ובכך להפעיל את סמכות השיפוט של בית המשפט".

לדבריו, "העובדה היא שאזרחים פלסטינים רבים נכנסו לישראל ב-7 באוקטובר בעקבות מחבלי חמאס והשתתפו ברצח, אונס וביזה, רובם מתועדים בסרטים שונים. פלסטינים צולמו כשהם מעודדים את הטבח, ומתעללים ותוקפים את החטופים בעודם מובלים לשבי.

שפל בינלאומי, בית הדין בהאג (צילום: DCStockPhotography / Shutterstock)

החמאס נהנה מהתמיכה של האוכלוסייה

הנשיא ציין כי חמאס פועל מתוך לב האוכלוסייה האזרחית ואף נהנה מתמיכה רחבה. "הצהרתי אז, במילים ברורות ומפורשות, שיש הרבה פלסטינים חפים מפשע, ושמדינת ישראל וכוחות הביטחון שלנו לא רואים באזרחים חפים מפשע מטרות בשום צורה. הבהרתי שישראל פועלת בהתאם לחוק הבינלאומי".

עוד ציין כי, "הטענה שישראל מבצעת רצח עם לא יכולה להתבסס על מידע מהימן, כי זה שקר. ישראל פועלת כדי להגן על אזרחיה מפני אויב שמבקש במוצהר להשמיד את העם היהודי, כפי שאנו מחויבים לעשות על פי החוק הבינלאומי".

"ישראל עושה זאת מתוך דאגה מירבית לחיים אזרחיים, כפי שמומחים מצבאות מערביים אחרים יודעים היטב. ההרוגים האזרחיים בעזה הם טרגדיה – הנובעת מהחלטת חמאס לתקוף ישראלים ומהדרך שבה חמאס נלחם מתחת ומאחורי האזרחים שלו".

נהנה מתמיכה רבה באוכלוסיית עזה (צילום: עטיה מוחמד\פלאש 90)

הרצוג הדגיש, "הבחנה בין אזרחים ללוחמים היא לא רק חלק בסיסי בתפיסת העולם שלי ושל ערכי היסוד של מדינת ישראל, היא גם חלק חיוני בערכי האנושות. אנחנו במלחמה עם חמאס, לא עם אזרחי עזה. אני דוחה ומגנה כל קריאה לפגיעה בהם.

עוד באותו נושא

גם הבוקר: מתכוננים ליום חסימות במעבר כרם שלום


6

לדברי הנשיא, "הסיוע ההומניטרי חייב להגיע אליהם, והוא כבר מגיע אליהם, למרות ובזמן שיותר מ-130 מבני עמנו מוחזקים בשבי בידי חמאס, עובדה שלא זכתה לעדיפות בינלאומית מספקת". הנשיא גם ציין כי בישראל, "רבים טוענים – ואני מבין היטב את העמדה הזו – שבאמצעות מתן סיוע אנחנו עוזרים לחמאס שמחזיק ומתעלל באזרחינו החטופים, ומוותרים על נקודת לחץ שעשויה לזרז את שחרורם ולקצר את המלחמה".

אזרחים בעזה (צילום: עבד רחים קטיב\פלאש 90)

"שפל מביש למערכת הבינלאומית"

הנשיא סיכם, "העולם לא יכול להתעלם ממה שראינו ב-7 באוקטובר. בית המשפט לצדק בהאג התעלם מרוב הפשעים הללו, אבל אנחנו בישראל לא יכולים. לעולם החופשי אסור לשכוח שהפשעים נגד האנושות במלחמה זו בוצעו, וממשיכים להתבצע, על ידי חמאס ובעלי בריתו בעזה, לבנון, תימן ואיראן.

לסיום הדגיש כי מערכת המשפט הבינלאומית ירדה לשפל. "התביעה הדרום אפריקאית נתמכת בידי חמאס, ומהווה עלילת דם נגד מדינת הלאום של העם היהודי ושפל מביש למערכת בינלאומית שצמחה מאפר השואה. זוהי נטישה של הבהירות המוסרית וחזון הצדק הבינלאומי, והחלפתם בפוליטיקה צינית ושקרית באופן מוחלט. יהיו לכך השלכות הנוגעות הרבה מעבר לישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו