תופעת הטבע שנראתה אתמול - סימן לביאת המשיח - סרוגים

תופעת הטבע שנראתה אתמול – סימן לביאת המשיח

קשת בצבעים בהירים היא הקשת שבאה לפני ביאת המשיח, כי היא מזכירה את ברית האבות להחזיר את עם ישראל לארץ ישראל. ולעטר את עם ישראל בכל העיטורים של הכלה

תופעת הטבע שנראתה אתמול - סימן לביאת המשיח
  (צילום: איגוד רבני קהילות)

ביום שישי נראתה בצפון קשת לבנה. זו תופעה מיוחדת ונדירה. וכתוב בזוהר כי צריך להבדיל בין קשת בצבעים כהים לקשת בצבעים בהירים. שהקשת בצבעים כהים מזכירה כי אלוקים לא מביא מבול לעולם בגלל הברית בימי נח. וזו קשת שצריכה לעורר אותנו לתשובה, שאילולי הברית של ה' בימי נח היינו חייבים בדין ח"ו.

אבל קשת בצבעים בהירים. היא הקשת שבאה לפני ביאת המשיח, כי היא מזכירה את ברית האבות להחזיר את עם ישראל לארץ ישראל. ולעטר את עם ישראל בכל העיטורים של הכלה. כך אמר רבי יהודה בזוהר. "אָמַר לֵיהּ הַהוּא יוּדָאי כָּךְ אָמַר לִי אַבָּא כַּד הֲוָה מִסְתַּלַּק מֵעָלְמָא לָא תְצַפֵּי לְרַגְלֵי דִמְשִׁיחָא עַד דְּיִתְחֲזֵי הַאי קֶשֶׁת בְּעָלְמָא מִתְקַשְׁטָא בְּגַוְונִי נְהִירִין וְיִתְנְהִיר לְעָלְמָא. וּכְדֵין צְפֵי לֵיהּ לְמָשִׁיחַ". (זוהר חלק א דף עב/ב).תרגום: אמר לי יהודי אחד ברגעים לפני שהוא נפטר, אל תצפה לרגליו של משיח עד שתראה את הקשת הזאת בעולם. מתקשטת בגוונים בהירים ויואר העולם. אז תצפה למשיח.

כך דברי הזוהר בשלמות. "אָמַר רַבִּי יְהוּדָה וַדַּאי כֹּלָּא הוּא. אֲבָל הַאי קֶשֶׁת דְּאִתְחֲזֵי בְּעָלְמָא בְּרָזָא עִלָאָה קָיְימָא. וְכַד יִפְקוּן יִשְׂרָאֵל מִן גָּלוּתָא זְמִינָא הַאי קֶשֶׁת לְאִתְקַשְׁטָא בְּגַוְונוֹי כְּכַלָּה דָא דְּמִתְקַשְּׁטָא לְבַעֲלָהּ. אָמַר לֵיהּ הַהוּא יוּדָאי כָּךְ אָמַר לִי אַבָּא כַּד הֲוָה מִסְתַּלַּק מֵעָלְמָא לָא תְצַפֵּי לְרַגְלֵי דִמְשִׁיחָא עַד דְּיִתְחֲזֵי הַאי קֶשֶׁת בְּעָלְמָא מִתְקַשְׁטָא בְּגַוְונִי נְהִירִין וְיִתְנְהִיר לְעָלְמָא. וּכְדֵין צְפֵי לֵיהּ לְמָשִׁיחַ:מְנָלָן, דִּכְתִיב וּרְאִיתִיהָ לִזְכֹּר בְּרִית עוֹלָם. וְהַשְׁתָּא דְּאִתְחַזְּיָא בִּגְוָונִין חֲשׁוֹכִין מִתְחַזְּיָא לְדוּכְרָנָא דְּלָא יִיִתֵי מַבּוּל. אֲבָל בְּהַהִיא זִמְנָא אִתְחַזְּיָיא בִּגְוָונִין נְהִירִין וּמִתְקַשְּׁטָא בְּתִקּוּנָא כְּכַלָּה דְּמִתְקַשְּׁטָא לְבַעֲלָהּ וּכְדֵין לִזְכֹּר בְּרִית עוֹלָם וְיִדְכַּר קוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא לְהַאי בְּרִית דְּאִיהוּ בְּגָלוּתָא וְיָקִים לָהּ מֵעַפְרָא הֲדָא הוּא דִכְתִיב, (הושע ג) וּבִקְּשׁוּ אֶת יְיָ אֱלהֵיהֶם וְאֶת דָּוִד מַלְכָּם. וּכְתִיב, (ירמיה ל) וְעָבְדוּ אֶת יְיָ אֱלֹהֵיהֶם וְאֶת דָּוִד מַלְכָּם אֲשֶׁר אָקִים לָהֶם, אֲשֶׁר אָקִים מֵעָפָר כְּמָא דְאַתְּ אָמֵר, (עמוס ט) אָקִים אֶת סֻכַּת דָּוִד הַנּוֹפָלֶת. וְעַל דָּא וּרְאִיתִיהָ לִזְכֹּר בְּרִית עוֹלָם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו