אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ממחזרים אריזות גם מעבר לקו הירוק

26,000 ק"ג אריזות נאספו בחודשים יוני ויולי בפחים הכתומים של "תאגיד המיחזור תמיר" בגוש עציון ובשומרון

ממחזרים אריזות גם מעבר לקו הירוק
  פח מיחזור לאריזות (יח"צ)

 כ- 1,000 פחים כתומים, שהוצבו בשיתוף תאגיד המחזור תמיר, פרוסים ברחבי המועצות גוש עציון ושומרון, באמצעותם נאספו במהלך החודשים יוני-יולי 26,000 ק"ג פסולת אריזות. הפחים נפרסו תחילה בגוש עציון וביולי האחרון הוצבו במועצה שומרון. המועצות הללו הן חלק מעשרות רשויות שבחרו בסוג זה של הסדר להפרדת פסולת, כיום פרוסים למעלה מ- 30,000 פחים כתומים ברחבי הארץ.

מנתוני תאגיד תמיר עולה כי איכות הפסולת והכמות שנאספת מגוש עציון ומהשומרון היא גבוהה וממשיכה לעלות בכל חודש, ומעידה על ההבנה של התושבים את משמעות המהלך ועל הרצון לקחת חלק אקטיבי בשמירה על איכות הסביבה וצמצום הפסולת המועברת להטמנה.

הפחים הכתומים המיועדים לאיסוף אריזות ממוקמים לצד הפחים הירוקים, ומנגישים את מחזור האריזות לתושבים. זאת במסגרת יישום חוק האריזות שמטרתו לצמצם את כמות פסולת האריזות המועברת להטמנה. למעלה מ-250 אלף בתי אב בישראל חשופים כיום למחזור האריזות באמצעות הפחים הכתומים, מתוכם 10,000 בתי אב מעבר לקו הירוק.

הפח הכתום מיועד לכלל האריזות הביתיות דוגמת אריזות מזון מפלסטיק, שקיות פלסטיק, קופסאות שימורים, קרטוני משקה וחלב, אריזות מוצרי חלב, אריזות מוצרי טיפוח וניקיון ועוד.

המועצה האזורית גוש עציון היא בין היחידות בישראל שתושביה מפרידים את הפסולת בבית לשלושה זרמים: כתום – אריזות, חום – רטוב (אורגני) וירוק – כל השאר. בחודשים האחרונים הוצבו ברחבי המועצה מכלים סגולים לאיסוף אריזות זכוכית כגון: בקבוקי שמן זית, בקבוקי בושם, צנצנות ריבה ודבש, צנצנות קפה ועוד. בקרוב יוצבו גם ביישובי השומרון מכלים דומים.

במטרה להדגיש את חשיבות הפרדת הפסולת בצורה מיטבית, חולקו חומרי הסברה רבים בנושא בהם שקיות כתומות רב פעמיות לאיסוף האריזות בבית. בנוסף, קיים תאגיד תמיר פעילויות הסברה בבתי הספר ובגנים מתוך הבנה כי הילדים הם המנוע של הבית והם סוכני השינוי הטובים ביותר.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה: "השומרון שם לו למטרה להשקיע בנושא המחזור וההגנה על איכות הסביבה, אנחנו מאמינים שזוהי דרך חשובה נוספת, לשמור על ארץ ישראל ועל אדמתה. שמחנו לגלות שתושבי השומרון אתנו בעניין הזה לחלוטין. התושבים נרתמו לנושא המחזור באופן יוצא דופן כבר באיסוף הראשון, ואספו כמות אריזות גבוהה מן הרגיל. אנחנו מצדנו נמשיך להשקיע בדרך הירוקה לטובת תושבי השומרון וכלל תושבי מדינת ישראל".

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל אמר כי "השמירה על איכות הסביבה היא דרך חיים בבחינת ל'עובדה ולשומרה'. אני מודה לתושבים על כך שהם מובילים, מדי יום ביומו, את מדינת ישראל גם בתחום השמירה על הסביבה".

מנכ"ל תאגיד המחזור תמיר, קובי דר:  מהפכת מחזור האריזות כבר כאן. ככל שנוקפים הימים יותר ויותר תושבים מבינים את חשיבות המחזור ומתחילים להפריד אריזות בבית ולהעבירן לפחים הכתומים. שיתוף הפעולה של תושבי ישראל עולה על הציפיות והפחים מתמלאים באריזות למחזור.  אני מאמין כי עד סוף השנה יותר ממיליון תושבים במדינה יפרידו אריזות לפח הכתום. אני קורא לרשויות נוספות להצטרף למהפכה וליישם את חוק האריזות בשטחן".

תאגיד המחזור תמיר פועל ליישום "חוק האריזות" ותכליתו עמידה ביעדי מחזור אריזות הקבועים בחוק. תמיר הוקם על ידי היצרנים והיבואנים והוא פועל מול הרשויות המקומיות הן לצורך איסוף האריזות, הבאתן למחזור ומניעת הטמנת פסולת מזיקה לסביבה, והן בהסברה ובחינוך למחזור ולשמירה על איכות הסביבה.

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חשוב מאד! גם להפריד נייר, זכוכית ורטוב/יבש!
יעל | 04-09-2014 15:37