אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חטיפת בחורים גוש עציון

עלות חטיפת שלושת הנערים: 220 אלף שקל

פרטים חדשים על חקירת חטיפת שלושת הנערים נחשפו היום. חוסאם אל-קוואסמה, תושב חברון בן 40 שריצה עונש מאסר בכלא הישראלי, גייס את המימון לפיגוע

"הסתבכנו, רצינו לחטוף ישראלי אחד והרגנו שלושה"
  תמונת שלושת הנערים החטופים (צילום: פלאש 90)

השב"כ התיר היום (חמישי) לפרסם פרטים חדשים על חקירת חטיפת שלושת הנערים. מהפרטים החדשים עולה כי חוסאם אל-קוואסמה, תושב חברון בן 40 שריצה עונש מאסר בכלא הישראלי, גייס מימון לחטיפה בסך 220 אלף שקלים מאחיו מחמוד.

אמו של חוסאם, שנחקרה גם היא, קיבלה את הכסף במעטפות של 50 אלף שקלים. 70 אלף שקלים נוספים הגיעו אליה בעסקה נוספת.

בשב"כ אומרים כי בכסף שהשיגו נרכש כלי הרכב ששימש לחטיפת הנערים – יונדאי i-35 ורכב נוסף ששימש למילוט. בנוסף, רכשו המחבלים גם כלי נשק.

לאחר רצח שלושת הנערים, הגיע מרואן קואסמה אל חוסאם, ויחד נסעו למקום המסתור בו הוסתרו גופות הנערים. הגופות הועברו לחלקת אדמה שנרכשה מראש, והוטמנו במקום. לפי העדויות שבידי השב"כ, אמר מרואן אל חוסאם: "הסתבכנו, רצינו לחטוף ישראלי אחד, והרגנו שלושה". 

חוסאם חשוד כי סייע למרואן קואסמה ולעאמר אבו עישה – חוטפי שלושת הנערים – להסתתר מידי כוחות הביטחון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ה' קיים תמיד,אין לו התחלה וסוף,והוא אחד.עשה בשמחה תמיד
| 04-09-2014 14:05
ה' קיים תמיד,אין לו התחלה וסוף,והוא אחד.עשה בשמחה תמיד את רצון ה',ותחשוב תמיד:שרק ה' ואתה קיימים.מקור החיים,של כל הנבראים,הוא:מה' בלבד. הקדוש ברוך הוא,הוא תמיד קיים,הוא לא נברא,הוא תמיד קיים(אולי אפשר לומר שה' ברא את עצמו ולפניו לא הייתה שום בריה,בכדי לסבר את האוזן)לה' אין התחלה וסוף,עד שה' לא ברא נבראים,לא היה דבר כזה נברא,ה' ברא את הבריה הזו,בתוך הבריה הזו,ה' ברא,שמש,וירח,ויום ולילה,שהם זמן,בתוך הזמן הזה,הוא ברא אותנו,הוא ברא אותנו כי הוא טוב,ודרך הטוב להטיב,לכן ברא נבראים להטיב עמהם,אך אנו בני האדם,במעשינו הרעים הבאנו עלינו רעות שונות,וכולנו חטאנו לה',הקדוש ברוך הוא,ברא אותנו בני האדם,אף על פי,שידע שבני אדם רבים ימרדו בו,שרבים יעשו נגד רצונו,איזה עוד מלך עושה כן?אף אחד.כל אחד אחר במקום ה',היה בורא נבראים,שישרתו אותו,וישבחו אותו,אך ה' אינו כן,ברא ה' נבראים,שידע שיעשו נגד רצונו.כשבני האדם חוטאים למלך בשר ודם,אותו מלך טובח בהם והורג בהם באותו רגע,אך אין מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא כן,כשחוטאים לו בני האדם,הוא נותן להם חיים,ועושה איתם ניסים רבים בשעה שחוטאים לו,בשעה שעושים נגד רצונו,ונותן לבריות זמן רב בכדי לתקן מעשיהם הרעים,עד שמגיע העונש.וגם אין אנו יודעים מעשינו הרעים שעשינו בגלגולים קודמים,ועוד כשאנו חוטאים לה',אנו חוטאים ליד ה' ממש,שמלא כל הארץ כבודו,ואיזה מלך ישב בשקט בשעה שעושים נגד רצונו לידו?אף אחד.אין מלך כמו הקב''ה,שהוא רחמן כגודלו(מה לגודלו אין סוף,כך רחמיו ללא סוף)ובה' יש את כל הדברים הטובים כגודלו.וה' מקבל בחזרה את כל מי שחטא לו,ומהכל אפשר לשוב בתשובה,לשוב לה',לא משנה במה חטא האדם,שאין דבר העומד בפני התשובה.וה' אוהב כל יהודי ויהודיה,ואפילו לא עושים רצונו,ה' עדיין אוהב אותם מאוד.
2
בדיחה טובה, קנינו רכב ועוד אחד למילוט
מאיה | 04-09-2014 23:45
ממתי הם קונים רכבים, חשבנו ששם נמצאות המשחטות הגדולות. ששם לא קונים רכב אלא גונ... אותו.