אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זינוק בכיתות א׳ בבתי הספר הממ"ד בתל אביב

סגן השר לשירותי דת פתח את שנת הלימודים בבית הספר ׳ראשית׳ בתל אביב ושמע על הזינוק במספר התלמידים. בן דהן: כל אחד מכם יכול להיות רב, אלוף, שר או מנכ"ל חברה גדולה. רק תאמינו בעצמכם

זינוק בכיתות א׳ בבתי הספר הממ"ד בתל אביב
  הרב בן דהן בבית הספר בת"א (יח"צ)

סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן פתח הבוקר את שנת הלימודים החדשה בבית הספר ׳ראשית׳ תל אביב ונאם בפני מאות תלמידים על החיבור בין  היהדות לישראליות. במהלך ביקורו התקבל סגן השר על ידי מנהל בית הספר ספי שרמן ואנשי הצוות החינוכי.

בית הספר ראשית מונה כ – 400 תלמידים משכונות דרום העיר תל אביב, בהם דתיים ומסורתיים. במהלך ביקורו סיפר מנכל ארגון ׳זהות׳ איתי גרנק (גוף הגג של המרכזים לזהות יהודית בישראל) כי יש השנה עלייה מטאורית ברישום לבתי הספר הממלכתים דתיים. ״השנה נפתחו שתי כיתות א׳ בכל ששת בתי הספר הממלכתיים דתיים בתל אביב יפו. יש פריחה של החינוך הציוני דתי״. לדבריו "מדובר בקהל חדש שעד היום הלך לבתי הספר הממלכתיים ובעקבות הפעילות שלנו לחיזוק הזהות היהודית הוא הגיע לבתי ספר ממלכתי דתי״.

מנהל בית הספר סיפר במהלך פגישתו עם הרב בן דהן כי בבית הספר עוסקים בימים אלו בפיתוח תכנית חינוכית אשר תלווה את בני הנוער גם במסגרת הצבא עד גיל 23, בשל הרצון למנוע נשירה מקרבי ולסייע בעיצוב התלמידים עד לבשלותם המלאה. לדבריו 80 אחוז מבני הנוער מסיימים עם בגרות מלאה בבית הספר״.

במהלך נאומו בפני התלמידים סיפר בן דהן על הצלחתו האישית כדוגמא אפשרית להצלחה גם עבור התלמידים אשר מגיעים ברובם משכונות דרום תל אביב המצויות במצוקה. חלק מהתלמידים אף התלוננו על הסבל  שהם חווים כתוצאה מהגירת המסתננים האפריקאים לשכונות הדרום.

סגן השר אמר כי ״אם תאמינו בעצמכם אתם תגיעו לאן שתרצו. כל אחד מכם יכול להיות רב, אלוף, שר או מנכל חברה גדולה.  גם בצד הלאומי אנחנו  צריכים להאמין. אתם מתחילים היום שנת לימודים עם ערבות הדדית, אמונה ובטחון  שמדינת ישראל שלנו ורק בזכות אמונתו ננצח את אויבנו הקמים עלינו לכלותינו״.

במהלך ביקורו סייר סגן השר גם בכפר שלם ופגש את פעילי הבית היהודי במקום המתנגדים לתכנית לפינויים.  סגן השר נפגש עם מזכיר ועד כפר שלם אהרן מדואל, יו״ר הפורום החברתי של ׳הבית היהודי׳ אבשלום בן דוד ויו״ר סניף הבית היהודי בתל אביב משה מדמון והבטיח לשוחח בנושא עם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, על מנת לוודא כיצד ניתן לסייע להם בנושא.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הגידול נוסע כי בבתי הספר הממלכתיים יש עובדים זרים
| 01-09-2014 18:37
לא פלא שאנשים שולחים לממ"ד, הם לא רוצים שבכיתות של הילדים שלהם יהיו סודנים