הלוחם שנפל הלילה - בן דודם של הלל ויגל יניב ז"ל - סרוגים

הלוחם שנפל הלילה – בן דודם של הלל ויגל יניב ז"ל

יהונתן לובר (24) מהישוב יצהר, לוחם חרמ"ש בגדוד 8104 בחטיבה 197, בן דודם של הלל ויגל יניב נפל בקרבות בעזה. לפני נפילתו כתב לנוער יצהר: "מבסוט מכם על ההתנדבות, חולה עליכם"

author-image
הלוחם שנפל הלילה - בן דודם של הלל ויגל יניב ז"ל
  (צילום: באדיבות המשפחה)

מועצה אזורית שומרון מודיעה בצער רב וביגון קודר, על נפילתו של תושב יצהר, יהונתן לובר, הותיר אחריו הורים אחים אשה ותינוק בן 10 חודשים.

יהונתן גדל בבית אל, היה אברך בישיבת "רועה ישראל" בישוב יצהר, רכז נוער בישוב בעברו ועובד מועצה אזורית שומרון כסייע.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד לו: "יהונתן היה מתפארת גידולי ההתיישבות בשומרון, נפל מות גיבורים בהגנה על עם ישראל ומדינת ישראל. היה מתנדב, בן למשפחה מפוארת מבית אל, ורק החל את חייו הצעירים עם אשתו אביה ביצהר. הלב נשבר לחשוב על המשפחה הצעירה. שרק החלה את חייה. על הבן שלא יכיר את אביו. מועצה אזורית שומרון תחבק את משפחת לובר היקרה ותסייע לה בכל שניתן".

לפני מותו כתב יהונתן לנוער הישוב יצהר אותו הדריך בעבר: "אנחנו פה עדיין מתאמנים, עכשיו בשבת זה הזמן לנשום תורה, להתאפס מה ה' רוצה ממני. מבסוט מכם אש על ההתנדבות. חולה עליכם, בטוח שאתם מתגעגעים אלי. והוסיף: "תתפללו עלי".

אביו חגי לובר, מייסד תיאטרון אספקלריה, כתב לאחר הוודע לו דבר נפילתו: "אנחנו מחבקים את כל עם ישראל ומבקשים מהתקשורת ומכל אחד בעם שלנו אנא , יום אחד של אחדות לעילוי נשמתו אנא אל תכתבו ואל תשדרו שום דבר של מחלוקת , אנא, דברו טוב הבליטו את הטוב במקבלי ההחלטות ובעם הנפלא שלנו שיהונתן היה גאה להילחם בשבילו . אנא יום אחד של אחדות ודיבורים טובים . יהונתן כל כך יהיה שמח למעלה".

שעתיים לפני שנהרג כתב עליו אביו חגי בפוסט בפייסבוק: תראו מה קורה כשהנכד שלי רואה את אבא שלו בטלפון, לאחר שלא ראה אותו שבועות ארוכים שאביו נלחם בעזה" והוסיף: "לא בלתי רלוונטי לציין שבני הוא בן הציונות הדתית הבוזזת והמשתמטת (תושב יצהר!) והוא עדיין לא הושעה מלחימה בעזה).

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
הבעיה של הציונות הדתית
יצחק בן ברוך | 26-12-2023 8:06
יהי זכרם ברוך, מר לובר היקר הבעיה זה לא בינך היד פאר הציונות הדתית האהובה המחייכת והחלוצה כמו המון מבניה של הציונות הדתית הבעיה זה בצלאל סמוטריץ' האיש שמייצג אותנו פוליטית האיש עם השחצנות עם הפה המטונף האיש בחייו שלו מעולם לא יצא לקרב ומעולם לא עשה מילואים זה הבעיה של הציונות הדתית ובגללו היא הפכה למאוסה ודחויה בציבור, שלא תדעו עוד צער ושהקבה ינחם אתכם ויאמר לצרותינו די ונגאל גאולת עולמים
חותם על כל מילה! הגיע הזמן להגיד את האמת!
דינה רוזן | 26-12-2023 9:42
השר בצלאל סמוטריץ' לא מתנהג כפי שמצופה ממנהיד ציונות הדתית, לא בסגנון הדיבור המטונף שלו, לא בגאווה שלו נגד אחינו שלא בציונות הדתית, לא בקורות החיים שלו לא בצבא ולא באזרחות. הוא פשוט לא מתאים ולא ראוי וכנראה שגם לא מסוגל ליצצג את הציונות הדתית על כל עריכה. מאז ומעולם הציונות הדתית ידעה לחבר לאהוב ולחבק את כולם וכך גם כולם התייחסו אליה, עד ליום שמר סמוטריץ' חדר לחיינו הציבורים והפך את הציונות הדתית למפלגה קיצונית הזויה דחויה ומאוסה ציבורית. חבל. בבחירות הבאות אסור לתת לזה להמשיך.
אתה צודק! ועוד...
ליצחק בן ברוך היקר | 26-12-2023 9:36
אתה צודק! ועוד איך שאתה צודק! סמוטריץ' הוא אנטיתזה מוחלטת לדרך הציונות הדתית! כמה שינאה ופילוג הוא החדיר לעם ישראל בחודשים שקדמו לטבח הנוראי! הקבה רוצה שנהיה אוהבים זה את זה לעומת סמוטריץ שסיכסך אותנו אחד עם השני רק כדי שהוא יוכל להתקדם פוליטית! הוא הבטיח ביטחון ובסוף ראינו מה קרה ! בבחירות הקרובות חייבת לקום הנהגה חדשה מקרב הלוחמים של הציונות הדתית שתדע לייצג את דרכה של הציונות הדתית
לא בגלל סמוטריץ...
דניאל | 26-12-2023 8:45
לא בגלל סמוטריץ אלא אנשים כמוך שהשנאה והרעל מעבירים אותו על דעתו! קח דוגמא מהאנשים של הציונות הדתית ותלמד מה הם הערכים האנושיים שיש לדבוק בהם
2
צר לנו על...
שני | 26-12-2023 8:43
צר לנו על אחינו יהונתן! לא זכיתי להכיר אותו אבל זכינו להתברך בו ולחיות גם בזכותו. שינוח על משכבו בשלום! מתחברת בכל נימי נפשי לבקשה- נצור לשונך מרע ... יום אחד של מחשבות טובות, כוונות טובות, ראיית הטוב והגדלתו! ואני לא מהציונות הדתי, סתם חילונית מאמינה ואוהבת אדם ואוהבת את העם והמדינה ורוצה בשלומה ואחדותה. שלא תדעו ושלא נדע עוד צער!!
3
צר לנו על...
תנחומים למשפחה | 26-12-2023 19:01
צר לנו על כל הפרחים שאיבדתם