אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

פגיעה ישירה בחצר גן ילדים באשדוד; אין נפגעים

היום בצהריים התפוצצה רקטה בחצר גן ילדים באשדוד. ראש העיר לסרי: "לדחות את פתיחת שנת הלימודים. כיפת ברזל לא נותנת הגנה מלאה"

פגיעה ישירה בחצר גן ילדים באשדוד; אין נפגעים
  שוטרים מחלצים את שרידי הרקטה (חטיבת דובר המשטרה)

מבצע 'צוק איתן' נמצא כבר בעיצומו של היום ה-50 ללחימה וירי הטילים מרצועת עזה לעבר ערי ישראל לא פוסק.

היום בצהריים (שלישי) רקטה התפוצצה  בחצר גן ילדים ממלכתי-דתי באשדוד. בנס איש לא נפגע אך נזק כבד נגרם לציוד ולמבנה.

בעקבות הנפילה בחצר גן הילדים הצהיר ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, עם הגעתן למקום הנפילה: "תאריך ה-1 בספטמבר אינו קדוש ואפשר לדחות את פתיחת שנת הלימודים. אני לא מתכוון לפתוח את שנת הלימודים. בארגז החול, במגלשה ועל הנדנדה, האשליה יכולה לחלוף. כיפת ברזל לא נותנת הגנה מלאה".

הוצאת הרקטה מחצר הגן (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

זהו כאמור אינו הנס הראשון שאירע היום: מוקדם יותר היום רקטה פגעה פגיעה ישירה בבית באשקלון. עם הישמע האזעקה, המקנה לתושבי אשקלון 15 שניות להיכנס למרחב מוגן, מיהרו ההורים לחדרי השינה של ילדיהם בכדי להעיר אותם. רגע אחרי פגעה הרקטה בחדר השינה בו שהו ההורים אך לפני מספר שניות, ולמרות שלא הספיקו להגיע לממ"ד איש מבני המשפחה לא נפגע.

עם זאת, עשרה בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסי זכוכית ו-8 נוספים לקו בחרדה. טיל נוסף פגע בחצר בית בעיר. אין נפגעים בנפש באירוע זה. מחצות, נורו לעבר ישראל מעל ל-70 רקטות, טילים ופצצות מרגמה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
להתעוררררר
| 26-08-2014 16:49
סיפור לר"ח אלול הבעל ה"תניא" זי"ע, נכנס פעם לבית מדרשו וראה שם את אחד מתלמידיו לומד את הפרשה "פרשת פקודי" את הפסוק: וְאֶת הָאֶלֶף וּשְׁבַע הַמֵּאוֹת וַחֲמִשָּׁה וְשִׁבְעִים עָשָׂה וָוִים לָעַמּוּדִים וְצִפָּה רָאשֵׁיהֶם וְחִשַּׁק אֹתָם (שמות פרק לח' פסוק כח') הרים בעל ה"תניא" את קולו ואמר: אוי! מתי כבר נזכה לזה! מתי כבר נראה את זה! אותו תלמיד שהיה תלמיד חכם ובעל מדריגה, הבין שרבו לא מתכוין בדבריו, לזכות ולראות אלף ושבע מאות וחמשה ושבעים 'כסף', אלא כנראה הוא מתכוין לדברים נשגבים יותר... הוא חשב וחשב עד שעלה בדעתו, שכנראה רבו בעל ה"תניא" התכוין לתאריך של זמן הקץ של הגלות והגאולה השלימה בביאת משיח צדקנו. וכך הוא הסביר: "ואת ה-אלף" הכוונה לה' אלפים שנה, "ושבעה מאות וחמשה ושבעים", הכוונה לשנת "תשע"ה" הבעל"ט – השנה ה"שבע מאות ושבעים וחמש" לאלף השישי ממנין בריאת העולם, אז נזכה שיהיה ווים לעמודים למשכן ה'... לגואל צדק משיח צדקינו. כלומר, התלמיד הבין, שכשהוא קרא את הפסוק הנ"ל, ורבו הרים את קולו אוי! מתי כבר נזכה לזה! מתי כבר נראה את זה! הוא התכוין, הלואי שנזכה כבר לראות את הרגע הזה של קץ הגלות וביאת משיח צדקנו שיהיה בשנת "תשע"ה" היא השנה הבאה לקראתנו לחיים טובים ולשלום!...