אב החטוף: זו לא היתה טעות אסטרטגית אלא טעות טקטית- נקודתית

אב החטוף: זו לא היתה טעות אסטרטגית אלא טעות טקטית- נקודתית

צביקה מור, אביו של איתן שנחטף במסיבה ברעים מעביר מסר לסרוגים כי הוא מוכן להקריב את המחיר האישי הכבד ביותר למען עם ישראל וארץ ישראל, הוא מסתכל על הטרגדיה במבט אמוני ומקבל כח מהחשמונאים שמסרו נפשם עבור העם

author-image
אב החטוף: זו לא היתה טעות אסטרטגית אלא נקודתית
  (צילום: באדיבות המשפחה)

צביקה מור, אביו של איתן שנחטף במסיבה ברעים, מעביר לסרוגים את המסר של משמעות החיים ה קודמת לחיים עצמם. עם ישראל וארץ ישראל הם הסיבה למענה יצאו לוחמינו ללחום ועל כן על פי דבריו, הוא לא פטור למסור נפשו כמו הלוחמים. גם לאחר הטרגדיה שקרתה לשלושת החטופים מור מציע להסתכל על הכל במבט כוללני ולא נקודתי.

"רק מי שלא היה לוחם יכול לשפוט אותם"

בראשית דבריו מוסר מור חיבוק גדול למשפחות וחיבוק לצה"ל "אנחנו מוסרים חיבוקים למשפחות של שלושת החטופים שנהרגו בתאונה המזעזעת. במיוחד לחברתנו איריס חיים שגם היא הולכת בקו של המסר שלנו. שלחנו לה הרבה הודעות מחזקות ואחד מאיתנו אף נסע אליה, מחר נתמוך בה בהלוויה שתערך ב12:00 בצהריים"

"חיבוק חם ותומך נוסף אנחנו רוצים להעביר לחברים שלנו, לחיילים, ללוחמים, לקצינים, שימשיכו בכל הכח "אל ירך לבבכם" אל תהססו בל הכח".

מור מחדד כי רק מי שלא היה במצבם של החיילים מרשה לעצמו לשפוט אותם "רק מי שלא היה לוחם בצבא יכול לשפוט אותם, מי שהיה לוחם יודע שאפילו בתרגיל יבש יש כזה כאוס עם צעקות ופקודות, קל וחומר בתרגיל רטוב, קל וחומר במלחמה, קל וחומר במלחמה שנערכת כבר 70 ימים, קל וחומר בעיר צפופה להחריד בתנאים הכי קשים, אי אפשר להבין את זה עד שלא נמצאים בסיטואציה הזו, הם צריכים לקבל את כל הגיבוי"

מור מוסיף "אנחנו סומכים על הצבא, הם יפיקו לקחים, אף אחד לא רצה לגעת בחטופים, הרי גם בשבילם הם יצאו להלחם ומוכנים היו למסור את נפשם עליהם"

עוד באותו נושא

הרמטכ"ל: צה"ל אחראי על המקרה; הירי בוצע מלחץ


3

"הלחץ הצבאי עובד, חמאס נטש אותם וברח על נפשו"

מור מציין כי הלחץ המלחמתי עוזר "דווקא הלחץ הצבאי, הבלתי מתפשר מקרב אותנו לחטופים. אם היינו זוכים ששלושת הבחורים היו מתקבלים בזרועות צה"ל היינו חוגגים בפארק הירקון. עצם העיקרון שחמאס נטש אותם וברח על נפשו מוכיח שהעיקרון הצבאי עובד. לא היתה פה טעות אסטרטגית אלא טעות טקטית נקודתית, האסטרטגיה נכונה מאד והיא תקרב אותנו לחטופים".

"המסר של פורום תקווה הוא שהטיפול בחטופים יעשה מתוך כבוד לאומי ואחריות לבטחונם של כלל ישראל, המצב לא שייך למשפחות החטופים בלבד, המצב הבטחוני משפיע על כלל אזרחי המדינה. שילמנו בדמים מרובים על המלחמה ועסקה זו לא מילה גסה השאלה מה היא כוללת, עסקה יכולה להיות גם שהחמאס יתחנן שנדבר איתו"

"אין מחיר שהוא כבד מדי לשמור על הארץ ועל העם שלנו"

מור בגדלות נפש עצומה רואה את חיי האומה לפני הכל "מבחינתנו ההסתכלות הישרה, הלאומית, היא שאנחנו חיים במדינה שכל לוחם שיצא לקרב בעצם מודיע כי עם ישראל וארץ ישראל יותר יקרים לו מהחיים שלו ואני לא שונה מהם.

אנחנו מעל 10 משפחות חזקות ואנחנו מביאים איתנו את כל ההיסטוריה של כל עם ישראל, מבינים מה מוטל על כף המאזניים, הביטוי של עם ישראל, היעוד של עם ישראל ואנחנו מוכנים למסור את הנפש לכך. אין מחיר שהוא כבד מדי כדי לשמור על הארץ ועל העם שלנו"

מור מתאר את המצב בתוך משפחות החטופים "יש הרבה משפחות דוממות שלא אומרות את עמדתן, חלקן לא מדברות מסיבות בטוחניות, חלקן בגלל שהן שבורות בכאב ויש את המשפחות שהן שוות ערך למספר שלנו שהן רעשניות ויש להן הרבה הרבה מאד כסף. ואנחנו עובדים גם על זה.

חשוב לי לציין כי לא עזבנו את מטה משפחות החטופים, יש דברים מאד חיוביים שהמטה עושה, יש מתנדבים יומם וליל לטובת המשפחות וזה מבורך. אנחנו כן חולקים על האסטרטגיה. יש ביננו שיח כל הזמן, השיח הכי טוב הוא בארבע עיניים הרחק מעין המצלמות"

"כל יום אני בוכה ומצטער על מה שקרה לבני"

מור משתף בתחושותיו האישיות "ברמה האישית יש דאגה, יש מחשבות, כל יום אני בוכה ומצטער על מה שקרה לבני, אבל אני לא נותן לכאב הפרטי שלי לתפוס את התודעה והלב אני לא פטור מהמאמץ המלחמתי, כולנו מוסרים את הנפש".

"יש משפחה אחת שאנחנו לומדים ממנה משפחת חשמונאי שהצילה את עם ישראל והקריבה ארבעה בנים למען עם ישראל. אם ערך החיים היה חשוב להם יותר מהשאר אז לא היינו פה היום. אנחנו חיים בשביל משמעות, לא חיים בשביל לחיות והמשמעות היא להיות גלגל חזק ונאמן בעגלה הגדולה של עם ישראל".

"אנחנו מקדשים את החיים ואת המשמעות, אם אין לך משהו ששווה לך למות בשבילו החיים שלך לא שווים הרבה. אנחנו כפרטים לא חיים בשביל לחיות אלא בשביל המשמעות שניצוק לתוך החיים האלו ואז החיים שלי כפרט מקבלים משמעות,יש לנו ביטחון מלא בה' שמה שצריך לקרות קורה ואנחנו עושים כמיטב יכולתנו".

(צביקה מור, צילום: באדיבות המשפחה)

"המדינה נותנת לנו הכל, בפן הלוגיסטי ובפן הנפשי"

"הכאב האישי מהול בעניין הלאומי, כולנו מגוייסים. אם לא המצב שלי הפרטי הייתי עם חברי עכשיו בחאן יונס. הניסים יקרו דרך הלוחמים שלנו. יש הבדל בין נס מעל הטבע לבין נס בטבע. ביציאת מצרים הקב"ה אמר לנו לעמוד בצד והוא סידר את הכל. היום הגאולה קורית בתוך הטבע, הקב"ה סומך עלינו ומנהל את התהליכים דרכנו. הנס הגדול מופיע דרך הלוחמים בשדה הקרב והלוחמים והלוחמות בעורף. וזוהי מדרגה יותר גבוהה של הנס כי אנחנו שותפים לו".

בסיום דבריו, צביקה מור מודה למדינת ישראל "חושב לי להוסיף שהמדינה עושה הכל למעננו, במטה ברשות גל הירש הקציבו לנו קצין שמלווה אותנו, הם מינו זוג מחברון שמטפל בבירוקרטיה בשבילנו, ויש את הרווחה שתומכת בנו. המדינה נותנת לנו הכל כל מה שצריך הן בפן הלוגיסטי והן בפן הנפשי. אנחנו בטוחים בצדקת דרכנו ומאמינים שהקול הזה של עם ישראל וארץ ישראל לפני הכל הוא טבוע עמוק בכל אחד מלוחמינו בחזית ובעורף. ביחד ננצח":

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
67 תגובות - 44 דיונים מיין לפי
1
הדת מטמטמת את...
שי שטרית | 17-12-2023 14:56
הדת מטמטמת את ישראל ומחלישה אותה... לא פלא שישראל החלשה ביותר מאז תולדות הציונות המודרנית, היא ישראל של היום, בה יש רוב דתי בממשלה ויש הרבה יותר אנשים מונעי דת ולא מונעי קידמה בצבא... תהילים זה נחמד כפולקלור, אבל זה לא מנע מיהודים לעלות למצדה ולהתאבד.... הדרך להצלחה נעוצה בקידמה, טכנולוגיה עדיפה בהרבה, הערכות ושיפור הסטטוס שלנו במערב באמצעות הסברה והשקעה. אה כן, רוצים ישראל שלמה? תגיירו 10-15 מליון ליהדות, זריז, כמו ששלמה המלך גייר מאות כלות. ואז, אם אנחנו רוב של 80% בין הים לנהר, רק אז אפשר מדינה אחת... אם לא גיליתם עד עכשיו שאף אחד לא יאפשר לכם לטרנספר. בקיצור, צאו מהאשליות ותעשו דברים פרקטיים.
ברור רק "סטרט אפ ניישן" צ'יפ לכל דורש ...
ש.א | 18-12-2023 9:04
רק זה יציל אותנו
שי שטרית: אבותיך נרצחו על ידי הנאצים בשואה
אנדר וויגין | 17-12-2023 20:33
ואבות אבותיך מתו על קידוש השם באינקוויזיציה. מה הם חטאו ופשעו משיצא הם צאצא אנטישמי שכמותך? במה הם אשמים? תכבד את זכרם לפחות - ולא שאוטו אנטישמי כמותך יודע מה זה כבוד. מי שככה מבזה את שורשיו - אבותיו הם הראשונים שמקללים אותו בשמים. יקרו לך המון אסונות וצרות ואני רציני איתך. אל תגיד אחר כך שלא הזהרתי אותך!
אני מרחם עליך...
אבי | 17-12-2023 15:57
אני מרחם עליך איש קטן ועלוב נפש
עצוב לקרוא את...
השם ירחם על נשמתך | 17-12-2023 15:09
עצוב לקרוא את זה. אנשי השמאל הקיצוני התעוררו אחרי האסון שפקד אותנו. תתבייש לך אתה צריך מכה חלילה כדי להתעורר?
2
וואו איזו גדלות...
רולי | 17-12-2023 15:04
וואו איזו גדלות נפש העם שלנו ינצח רק בגלל אנשים כאלה.
3
מחזקת את ידיכם....
אדם גדול מדהים צדיק ויקר | 17-12-2023 15:11
מחזקת את ידיכם. אתם מדהימים.בעזרת השם שירבו עוד אנשים צדיקים, טובים, ענקיים ומדהימים כמותכם. שתתבשרו בשורות טובות בקרוב אמן ואמן לכל עם ישראל
4
אשרי המאמין. מה...
אזרח | 17-12-2023 15:26
אשרי המאמין. מה אם האנשים שלא מאמינים? (דרך אגב, להבדיל אלפי הבדלות, גם החמאסניקים מאמינים ב קדושת האדמה יותר מ קדושת החיים ולכן מתנהגים בהתאם)
בתגובך האומללה הוכחת שאינך חש כל שייכות לעם
אנדר וויגין | 17-12-2023 20:36
ולמדינה. אי לכך עליך לעבור למדינה אחרת בה יש הרבה מקום לאוטו אנטישמים חסרי שכל כמותך. אני ממליץ לך על גרמניה , רוסיה , פולין או צרפת - כל מדינה שאתה רוצה. העיקר שפה בארץ כף רגלך לא תדרוך לעולם - קאפיש? עלוב נפש!
אנו לא מאמינים בקדושת האדמה יותר מקדושת החיים
נתנאל | 17-12-2023 16:00
אלא מאמינים שזה היינו אך. בשביל לחיות צריך להאמין בזכותינו על הארץ. ויתור על הארץ מסכן אותנו ואת הקיום שלנו. זה לא או זה או זה זה שני דברים שקשורים זה בזה.
5
ישר כוחך! ...
יצחק גרבר | 17-12-2023 15:31
ישר כוחך!
6
עם ישראל כולו...
. | 17-12-2023 15:46
עם ישראל כולו איתכם באבלכם. גזירה עצובה משמים, עבור כולנו ובוודאי עבור הלוחמים שלנו שככ רוצים להחזיר את החטופים הביתה.
7
איזה גיבור האבא...
אבי | 17-12-2023 15:55
איזה גיבור האבא שעם ישראל חשוב לו יותר מכל דבר אחר.היכן יש אנשים כאלה בעולם?יחידי סגולה
8
איפה יישנה עוד...
דינה | 17-12-2023 15:59
איפה יישנה עוד אנשים כמו האיש הזה? השם ייברך אותך ואת כל עמו ישראל..אשרייך
9
משפחה יקרה ואהובה,...
נתנאל | 17-12-2023 16:02
משפחה יקרה ואהובה, מחזקים אוהבים ומעריכים אתכם מאד. ת.נ.צ.ב.ה
10
כמה גדלות נפש,...
עופר שנהב | 17-12-2023 16:18
כמה גדלות נפש, עוצמה ואהבה יש באיש הזה
11
למטה המשפחות יש...
יהושע | 17-12-2023 16:22
למטה המשפחות יש הרבה מה ללמוד מפורום תקווה הראשון מעורר תמיהה השני- השראה והערכה רבה
12
איש מדהים. אשריו שמצליח...
שושנה מלול | 17-12-2023 16:23
איש מדהים. אשריו שמצליח לדבר לעניין בלי הרעשים מסביב. כל הכבוד לו ולאיריס חיים שמבינים שהחיילים הלכו להילחם ומסכנים את עצמם גם עבור החטופים. ושכל זה קרה בשוגג, לא פשוט בגלל.
13
שי שטרית, אתה...
אביב ירושלמי | 17-12-2023 16:27
שי שטרית, אתה אדם מסכן ועלוב נפש, מסוג השמאלנים הרדודים והשפלים ביותר. אפס הכלה ואםס הבנה בקדושת החיים. טיפש כבר אמרתי?
ה: אני מקווה שאני לא מבין אותך נכון
אנדר וויגין | 17-12-2023 20:34
אבל אם כן הבנתי אותך נכון תרשה לי להזכיר לך ששי שטרית התחיל את כל זה ואפילו לא התנצל! על מי אתה מגן בדיוק אז?
בשוק על איך...
ה | 17-12-2023 18:31
בשוק על איך שאתה מדבר??? גם אם אתה מסכים או לא זאת התבטאות לא מכבדת לא לך ולא לאבא. הפוך, רואה את ערך החיים והוא לא חושב שחיי בנו שווה יותר משל חייל אחר
14
ראשית מחבק את...
דר יעקב מזור | 17-12-2023 16:32
ראשית מחבק את משפחות החטופים והשכול,אמרו ח ז''לאל תשפוט את חבריך עד שתגיע למקומו,שולח חיבוק חם וכואב לאיריס חיים שהתגלתה כאשה מדהימה,עם תעצומות נפש.אחרי שאמרתי אל כל זה,תתנערו מכל המסתיים בין. המתנדבים
15
רק בעם ישראל...
רחל האוז | 17-12-2023 16:33
רק בעם ישראל יש אבות ובנים כאלה
16
מור הפרושי..מגלה בורות...
דני צור. | 17-12-2023 16:57
מור הפרושי..מגלה בורות ביחס לאלכסנדר ינאי , גדול המלכים החשמונאים, שהרג 50 אלף פרושים. וצלב 800 ממנהיגיהם.. אבל מה לפרושים מודרני ולעובדות.
17
לא הייתי רוצה...
סימה | 17-12-2023 17:08
לא הייתי רוצה להיות הבן שלו. החטופים מחכים שמשפחותיהם יעשו הכל כדי לשחררם.
עדיף לא לכתוב...
א.א | 17-12-2023 21:46
עדיף לא לכתוב מה שכתבת שלא תעמוד בנסיון דומה ידידי
תגובה של לוזרים....
עמית | 17-12-2023 17:24
תגובה של לוזרים.
18
איזה אבא,כמה אצילות...
מירה | 17-12-2023 17:14
איזה אבא,כמה אצילות נפש,ה' ינחם ויחזק אותו ואת משפחתו,אמןןןןן
19
איזו עליבות נפש...
מירה | 17-12-2023 17:17
איזו עליבות נפש לעומת איזו אצילות נפש....
20
יווו איזה אדם...
עמית | 17-12-2023 17:24
יווו איזה אדם מטורף!! אתה איש מדהים! עוצמתי! אצילי ברמות הכי גבוהות שיש!! העפת אותי. מהמם. כל מילה בסלע. אמן ואמן
21
אדם אציל נפש.....
ה | 17-12-2023 18:29
אדם אציל נפש.. אכן כל חייל שנמצא שם מסכן את חייו בשביל החטופים, אז מי יכול להגיד שהחייל ירה במכוון בחטופים??? ה ישמור על החיילים ועל החטופים ויתח להם בריאות הנפש והגוף ויתן להם יכול להבחין בין הטוב לרע.
אף אחד לא...
אני | 18-12-2023 8:48
אף אחד לא טוען שחיילים ירו בחטופים בכוונה: כועסים על הפיקוד הגבוה שלא העלה בדעתו שהחטופים ימלטו מהשבי וירוצו לעיני החיילים. כן, יש מי שטוענים שיש חיילים שככ להוטים להרוג מחבלים, שהם פחות נזהרים - גם לא רק בגלל המתח והחרדה. זו בכל זאת לא הטענה שחיילים יורים בחטופים בכוונה
22
מדבר לענין. שקול...
???????????????? | 17-12-2023 19:06
מדבר לענין. שקול והוגן יותר מרונן צור והמתלהמים
23
וואו, אין לי...
יעל | 17-12-2023 20:38
וואו, אין לי מילים, איזה תעצומות נפש, יראת שמיים אמיתית, אמונה חזקה אשריך. מי ייתן ותזכה במהרה להתאחד עם בנך ויחד עם כל החטופים. שהשם יברך אתכם וייתן לכם כוח ושלווה
24
בה, שיש גם...
דודי | 17-12-2023 21:00
בה, שיש גם קולות אחרים שמשקפים הרבה יותר, אלא שפשוט לא שומעים אותם. חזק ואמץ. ליבי איתכם
25
אפילו אלוהים שאתה...
מילי לב | 17-12-2023 21:29
אפילו אלוהים שאתה מאמין בו לא נתן לאברהם אבינו להקריב את בנו. אז חשוב העם אבל להקריב את בנך בכוונה? השטן נתניהו אשם בכל האסון שנפל עלינו והוא האפס הזה הבריח את בנו לאמריקה העיקר שלא יתקרב לשדה הקרב אך שלח את בנך ואת בנינו להלחם על חיינו כאן. ארור יהיה והדם על ידיו.ואתה בושה גדולה. לא הייתי רוצה להיות הבת שלך.
טיפש שכמוך.האבא לא...
אבי | 18-12-2023 10:30
טיפש שכמוך.האבא לא רוצה שישחררו רוצחים שירצחו אפס כמוך
האחרים מקריבים את...
אישה ואם | 18-12-2023 10:08
האחרים מקריבים את הבן ש-לך, יקירה. הם אומרים - לא משנה מה יקרה לבן של מילי עי הרוצחים שישוחררו או שלא ייהרגו בשל הפסקת האש, העיקר שבני יחזור. צביקה, אתה השראה לכולנו. חזק ואמץ! זכותם, כמובן. ואי אפשר לעמוד במקומם. אבל להגיד שצביקה הקריב את בנו... איזה גיחוך. צביקה, אתה המכבי! אתה הציוני! מאחלת לך שתזכה בקרוב לחבק את בנך יחד עם כל החטופים שיחזרו בריאים ושלמים.
איך אתה מגיב...
אברהם | 17-12-2023 21:45
איך אתה מגיב שה' ישמור בוא נראה אותך נכנס לנעליים שלו ומה אתה ההית אומר איזה הזוי שכתבת תגובה כזו ועוד בלי לחשוב פעמיים פשוט יורה מילים על המקלדת אני גר באותו מקום שהנל גר בו ואין מושג לאנשים איזה בנאדם גיבור צביקה ואני למדתי גם עם הבן שלו בכיתה אתם שופטים ישר וזה כואב שלא למדתם לקח
26
אז גם אצלנו...
הוגה דעות | 17-12-2023 22:23
אז גם אצלנו יש שהידים....
27
אידיוט, אתה לא...
דיסטופיה של מופרעים | 17-12-2023 23:05
אידיוט, אתה לא הבעלים של איתן. הוא לא חפץ שאתה מוסר. נורא שאנשים כמוך מגדלים כרגע את רוב הילדים בארץ.
אתה אידיוט עלוב...
אבי | 18-12-2023 10:28
אתה אידיוט עלוב נפש שכמוך.בנו אמר לו פעם אחת שאים יפול בשבי שלא ישחררו רוצחים בעדו.זאת צוואתו הבנתה חלול?
ואתה כן הבעלים...
אישה ואם | 18-12-2023 10:09
ואתה כן הבעלים שלו? לוקח את הבן מחזקתו של האב וקובע מה צריך לעשות עמו. מה קורה לאנשים פה??
לא הבנת כלום,...
גולית | 18-12-2023 0:31
לא הבנת כלום, איש קטן, מסית ושונא
28
חזק ואמץ איש...
מיכל | 17-12-2023 23:36
חזק ואמץ איש יקר????
29
אתה איש יקר....
אורה | 18-12-2023 0:03
אתה איש יקר. השראה לכולנו!!! שנזכה ללמוד מכם אנשי המעלה
30
ישר כח אנשים...
אורנה | 18-12-2023 0:14
ישר כח אנשים מיוחדים ,תנחמו מהשמיים
31
תארו לכם את...
יורם ברט | 18-12-2023 0:28
תארו לכם את מימדי האסון שהיה קורה אילו בערוץ 12 היתה מופיעה כתבה כזאת! נראה לי שמיד אחרי ההקרנה היה מתבצע שם חרקירי קבוצתי. לא היו מסתפקים בפחות.
32
איש מדהים! מקווה שאיתן...
גולית | 18-12-2023 0:30
איש מדהים! מקווה שאיתן והשאר יחזרו בריאים ושלמים בעה במהרה ????
33
גדלות אב שעם...
ורד | 18-12-2023 1:33
גדלות אב שעם כל הכאב ,קיום המדינה והאזרחים מפני הנאצים קודם לדאגתו האישית .אין מילים להביע את האור שמקרין האבא בשעות קשות. לעומת הורי חטופים פוליטיים שחיילי צהל וקיום המגינה לא מעניין אותם . הרי זנאציים זה לא אירגון הומניטרי אלא אוייב אכזר .האז מפעילשיכול דעת מעל הרגש תבורך ילים
34
ואו. אין מילים....
קתי | 18-12-2023 6:14
ואו. אין מילים. איש גדול ויקר. כמה תעצומות להצליח להסתכל מעבר לכאב הפרטי שלך. תודה על הקול השפוי הזה בתוך הכאוס
35
בסד נותרתי ללא...
רות צ' | 18-12-2023 8:21
בסד נותרתי ללא מילים. צדיק!!! גדלות מוחיין! ה' עמכם ה' ילחם לכם ואתם תחרישון מחבקים ואוהבים אותכם. יהי רצון שכולם יחזרו לשלום בבריאות הנפש ויהיו סעודות הודיה. אמן נצח סלה ועד. יחד ננצח את המשחיתים שונאי ועוכרי ישראלים פנימיים חיצוניים.
36
צביקה יקר ריגשת...
אנונימית | 18-12-2023 8:43
צביקה יקר ריגשת אותי מאוד בדברייך כל מילה נכונה. חבל מאוד משפחות החטופים חושבות רק על עצמן. משפחות החטופים צריכות להבין שההפגנות שלהם לא עוזרות בכלום והן רק מזיקות! אתה אדם משכמו ומעלה יישר כוח. ובתקוטה משפחות החטופים ילמדו ממך!
חוצפנית ! ...
זאב | 18-12-2023 9:05
חוצפנית ! אם ילד או אחות או בעל נחטף לך אז לא תחשוב רק על עצמך
37
אתה אדם דתי,לא...
רות | 18-12-2023 9:37
אתה אדם דתי,לא למדת כלום מעקדת יצחק?מענין מה יחשוב בנך על דבריך
יצחק לא חשב...
אנונימית | 18-12-2023 10:43
יצחק לא חשב אחרת ממה שחשב אביו. לידיעתך!
אתה אדם חלול...
אבי | 18-12-2023 10:24
אתה אדם חלול וריק מתוכן.אתה לא הבנתה כלום ולא תבין כלום מחייך האומללים
38
איזה דברים מחזקים....
הדס | 18-12-2023 9:52
איזה דברים מחזקים. כל כך ציפיתי לשמוע קול אחר ממשפחות החטופים בעניין. מבלי כמובן לשפוט אף אחד חלילה. שהבנים ישובו במהרה וניצחון ישראל על החמאס !!!!
39
מסכימה עם כל...
אנונימית | 18-12-2023 10:42
מסכימה עם כל מילה שלך! חבל שמשפחות החטופים לא חושבים כמוך! חבל שמשפחות החטופים חושבים רק על עצמם ולא חושבים על החיילים שמקריבים את עצמם על מנת להוציא את החטופים משם ועל מנת לשמור על כל עם ישראל. חבל שבמדינה שמתייחדת רק משפחות החטופים מעדיפה לחשוב רק על עצמה! חבל...
40
אבא יקר....לבי אתכם....שני...
ארז | 18-12-2023 11:08
אבא יקר....לבי אתכם....שני בנים שלי נמצאים....שם..נלחמים ומתפללים..לרגע שיחזיקו...את היקירים שלכם...ויחזירו אותם הביתה...לשלום....ומי שלא מבין שהמלחמה היא על הבית...שלנו...אז בבקשה להתעורר...שה' יתברך ירים את כוכב מערכתם ...וביחד רק ביחד.....אך ורק ביחד...זו הסגולה לניצחון....ושבו בנים לגבולם...
41
הוראות פתיחה באש,...
שני | 18-12-2023 11:24
הוראות פתיחה באש, זה היה מציל את הגיבור קסטלמן והחטופים, תפסיקו לבלבל תבייצים
42
איש משכמו ומעלה...
שרון | 18-12-2023 17:37
איש משכמו ומעלה אלוקים יברך
43
צביקה אתה איש גדול!!
נינב | 18-12-2023 19:33
מאחל ומברך ומייחל שבזכות האמונה והגאווה היהודית שלך תזכה לראות את בנך בריא ושלם בה!!!
44
אדם אציל ומופת...
רעיה | 18-12-2023 20:25
אדם אציל ומופת למנהיגות