משפחת פריג'ה למשפחת קסטלמן: "אביעד שבור" - סרוגים

משפחת פריג'ה למשפחת קסטלמן: "אביעד שבור"

במכתב ניחומים פומבי ששלחו הוריו של אביעד פריג'ה למשפחת קסטלמן ציינו כי "למען הסר ספק, לנו או לאביעד בננו אין יד ורגל בדבר הזה. בננו אביעד שבור כעת נפשית מאז הפיגוע"

author-image
משפחת פריג'ה למשפחת קסטלמן: "אביעד שבור"
  זירת הפיגוע (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

הוריו של חייל המילואים אביעד פריג'ה החשוד בירי ביובל קסטלמן שחיסל את המחבלים בפיגוע הירי בירושלים שלחו מכתב תנחומים פומבי למשפחתו.

במכתבם כתבו ההורים כי "אנו מבקשים להשתתף בצערכם מעומק לבנו. היינו מעדיפים לעשות זאת במפגש עמכם פנים אל פנים, אך הבנו כי לעת הזו אתם מתקשים לאפשר זאת. חשוב לנו להעביר לכם את רגשות הצער הכנים שלנו, ולכן אנו פונים אליכם זו הפעם באופן פומבי. אנו אבלים וכואבים את מותו הטראגי של יובל ז״ל, שפעל בגבורה עילאית ובאומץ לב אל מול מחבלים בני עוולה".

"למדנו להכיר את יובל ז"ל מהפרסומים בתקשורת. יובל ז"ל הוא גיבור ישראל, מטובי בניה של הארץ הזו. מקור גאווה למשפחתו, לחבריו, ולכל עם ישראל. כל בני משפחתנו, ובמיוחד אביעד בננו ורעייתו מרים, הלומי צער ויגון מאז אותו פיגוע נורא, ומתאבלים ומתייסרים על אבדנו של יובל ז"ל. צר לנו מאוד על כל הכאב הנוסף שנגרם לכם בגלל אופן התנהלות גורמי החקירה, ועל מנת הכאב הנוספת שנאלצתם לחוות עקב הנתיחה המאוחרת".

"אביעד שבור נפשית מאז הפיגוע"

"למען הסר ספק, לנו או לאביעד בננו אין יד ורגל בדבר הזה. בננו אביעד שבור כעת נפשית מאז הפיגוע. הוא איש של חיי עבודה פשוטים, ויש בו רצון אמת להיטיב עם הזולת עד חירוף נפש. הוא היה בדרכו לעזה כשנקלע לאירוע של סכנת חיים ממשית , והסתער בעת הפיגוע כדי להציל בני אדם באשר הם, מפני אותם מחבלים".

עוד באותו נושא

פרשת קסטלמן: תיפתח בדיקה נגד צוות החקירה


4

"חשוב לו ולנו לומר לכם כי בניגוד לאופן בו מנסים לצייר אותו, כל שהניע אותו בפעילותו באירוע היה רצון כן ואמיתי להפסיק את מסע הרצח של המחבלים. לשם כך היה מוכן לסכן את חייו. אביעד הוא אדם נורמטיבי ושומר חוק, ולא כפי שיש כאלה המציגים אותו מתוך כל מיני אג'נדות פוליטיות".

"החקירה תימשך ותמוצה וזה הכרחי ומכל מקום אנחנו יודעים בוודאות: אביעד שלנו מעולם לא פגע בזבוב, ולעולם לא היה פוגע באדם אחר שלא מתוך תחושה של צורך והכרח. חלילה גם אביעד בננו עלול היה למצוא את מותו בפיגוע תוך כדי שהסתער גם הוא על המחבלים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
חחחחחחחחח
מכבי | 14-12-2023 14:45
לצחוק מתןך כאב.הילד טוב ירושלים הזה מתוך סרטונים שהתפרסמו בסך הכי ירה באדם לא חמוש שרוע על הכביש בלי חולצה ומתחנן לחייו בעברית.ואחר כך מתראיין ומספר כמה הוא גאה בכך.
2
אביעד הוא רוצח...
נתן | 14-12-2023 15:23
אביעד הוא רוצח נתעב ומקומו בכלא. המכתב הוא רק בשביל להמתיק את עונשו
3
זאת לא חוצפה...
מרתיח | 14-12-2023 15:24
זאת לא חוצפה וזריית מלח על הפצעים לכתוב למשפחה שמתאבלת שלבנם אין יד בדבר ושהוא שומר חוק? כרגע נראה שידו היא שגרמה לדבר ושפעל בניגוד לחוק. מקומם שהם מפרסמים מכתב שאין בו טיפת התנצלות או לקיחת אחריות, אלא שנשמע כמו נסיון להתנער מאחריות. ההיפך ממודה ועוזב. אם היה להם באמת אכפת מרגשות המשפחה היו לפחות כותבים שעשה טעות נוראית או לא מפרסמים כלום במקום להלל את בנם שכנראה לקח חיים.
4
גם הרג וגם...
מורדכי | 14-12-2023 15:48
גם הרג וגם משרר כדי ללצאת ללא עונש. ערכים של נוער הגבעות
5
מישהו שמבין ביחצנות...
מוטי | 14-12-2023 16:17
מישהו שמבין ביחצנות ובניהול משברים נכנס לתמונה. זה כל הסיפור. קצת מאוחר אבל במשפחה הבינו שזה יכול לשפר את מצבו ותדמיתו של קל הדעת שירה והרג גיבור.
6
מי שיורה על...
שלמה הלוי | 14-12-2023 16:39
מי שיורה על מי שמרים-ידים - הוא ר ו צ ח. וכל השאר זה טיעונים לעונש. מי שגדל על תורתו של מאיר כהנא, ברוך גולדשטיין ודומיהם, הוראות הפתיחה באש אינם מענינים אותו.
7
טרגדיה בזמן מצוקה ביטחונית ארצית.
שרה | 14-12-2023 16:44
מאמינה שהחייל רצה להציל. פעל לפי רוח המציאות הקשה של המלחמה. מי שמתקיף אותו פועל מתוך דעות קדומות ולא מתוך רצון להגיע לאמת
הוא הפר הוראות...
מה לא ברור | 14-12-2023 17:45
הוא הפר הוראות פתיחה באש התוצאה היא הוצאה להורג של גיבור טהור ואציל נפש
הוא רצה לסמן...
שלמה הלוי | 14-12-2023 16:58
הוא רצה לסמן X והתעלם מכך שלא יורים על מי שמרים-ידיים. בקיצור ר ו צ ח
8
החייל ההורג פשוט...
אברם | 16-12-2023 22:58
החייל ההורג פשוט לא פעל לפי כללי פתיחה באש שכל חייל מכיר. את שמשפחתו לא תגיד עכשיו לא הייתה לו יד ורגל בדבר, שתכבד את רצון משפחת ההרוג שהיא כרגע לא מסוגלת להקשיב להם ותתן להם להתאבל על בנם שנהרג אך ורק בגלל פריגה