הרב זייני: בין תמימות לרבנות - סרוגים

הרב זייני: בין תמימות לרבנות

אחרי שנה בה הם הראו את בריונותם ושנאתם הפתולוגית-כרונית לדתיים, ל'משיחיים', ל'קיצוניים' ול'מתנחבלים'. הרבנים הציונים-דתיים הלכו בלי בושה ל'שנורר' אצל 'אחים לנשק' קצת אהבה ותקווה לחיים משותפים

הרב זייני: בין תמימות לרבנות
  (צילום: החמ"ל האזרחי - אחים לנשק)

הדברים שאכתוב כאן שמורים אצלי כבר זמן מה משום שהם כוללים ביקורת מסוימת, אף אם היא לשם בניין ולא לשם הרס, ובעיני לא היו ראויים לפרסום בשעה שרבבות מאחינו, תלמידינו, קרובינו לוחמים בקו ראשון, מסכנים את עצמם ומשום כך אין מקום לעורר כל קטרוג ולו הקטן ביותר.

אבל לאחר שנזקים נגרמו לעמנו והם גם עלולים להתעצם, ועוד לאור העובדה שדמויות נבונות כד"ר פארן כבר מעלים אותם בצורה נוקבת ונכונה על שולחן הדיון הציבורי, נדמה לי ששום רב אינו יכול לשמור עוד על זכות השתיקה.

הציבור הדתי מתעלם מהרע

לכל הצבור הציוני הדתי לגווניו – והם רבים מדי – זכויות עצומות: אהבת הארץ, המדינה, העם, התורה, מוכנות להקרבה לעמן כל הערכים היפים של תורתנו ועמנו בשם ה', ובימים אלה במיוחד הוא מראה את זאת במסירות עילאית מלאכית ממש בקו ראשון ברצועת עזה ועוד שאר החזיתות.

אבל עם כל הזכויות המרשימות אלה הוא אינו חדל לא רק לראות את רוב שאיפותיו הנשגבות נרמסות ברגל גסה של השמאלניות החילונית שבמדינתנו, ומדוע?

קודם כל, כל השאיפות הנשגבות של צבור זה נובעות מתמימות אמיתית, אך המנותקת מהכרת המציאות לעומקה, ולכן היא גובלת בילדותיות ממש הנגזרת מאי הבנת התורה לעומקה.

מנהיגיו התורניים של צבור זה היו אמורים להצילו מן הטעות ההיא, אבל הם אינם מסוגלים לכך, משום שרובם ככולם גדלו בישיבות על ברכי לימוד וקריאה בספרים. כבר קבעו רבותינו שעם הארצות אינה הפגנת חוסר ידע, אלא הפגנת אי שימוש תלמיד חכמים, קרי רבנים ששימשו כמנהיגי צבור האחראיים עליו בכל דרכיו, בכל חיי כל פרט ופרט, ואף הפרטיים והמורכבים ביותר.

עוד באותו נושא

הרב פנדל אחרי הפגישה עם אחים לנשק: "תתחייבו ל-3 דברים"


187

ילד משתכנע מהר מן היפה וישר, אבל כאשר הוא נוחל אכזבה למראה רע בעולם, או שבתהליך של סקוטומיזציה הוא מתעלם מן הרע, או שהוא מטיל ספק בצדקת כל הטוב בו האמין עד אז. אולם מבוגר כבר למד שלצד כל טוב אורב רע מסוים בעולמנו, וניתן לשמור על הטוב רק תוך הכרת הרע, יכולתו להרוס כל שאיפה יפה ונכונה, ולכן ברוח ימים אלה, הטוב יוצא למאבק נגד הרע דווקא כדי למנוע ממנו לטמא את השמן הטהור השמור בחותמת הכהן הגדול.

אבל הציונות הדתית מראשית דרכה הלכה בדרך ילדותית, ולכן לא רק שאינה מצליחה להיפרד ממחלה ילדותית זו, אלא שמאז הקמת המדינה היא משמשת 'פודל' ממש לכל המהלכים והמגמות ההורסות מן היסוד את שאיפותיה הנשגבות.

עוד באותו נושא

בכירי רבני הציונות הדתית ביקרו בחמ"ל של 'אחים לנשק'


104

ועל הטעות הזו התווספה בציונות הדתית טעות חריפה עוד יותר – החובה לאהוב את כולם מבלי להבין שכשהרב קוק כתב שיש לאהוב את כל הברואים, היא רוחנית טהורה אבל לא מעשית שטחית. והאהבה הבלתי מסויגת הזו תוך התעלמות מהרע היא פרשנות מוטעית הטבולה עוד בתבלין מהעולם החסידי, וגובלת בנצרות.

השמאל הישראלי לא מכיר שום דרך חוץ מאלימות

ועתה למפגש הזה בין רבנים ובין אנשי 'אחים לנשק' שאכן הם אחים במלחמה אתנו אך גם במלחמה נגדנו הצבור הציוני-דתי. הרבנים הראו שאינם מבינים כלום בשמאל הישראלי, או לפחות בקיצוניים הנוראים שבהם, וביניהם 'אחים לנשק'. מדובר בצבור חניך תרבות מערבית, ולכן שאינו מכיר שום אמצעי פעולה אחר מאלימות, תהיה זו מעמדית, אינטלקטואלית, כלכלית ואף צבאית, שלא היסס לדברר כבר בראשית הפגנות הבזויות והבריוניות על מלחמת אחים!

גם השתתפותם במלחמות, היא ככל הנראה השריד האחרון בזהותם היהודית המצטמצמת להישרדות פיזית משותפת אנוכית ואינטרסנטית, הנטולה כל סממן וכל תוכן רוחני יהודי, לא רק שאינה ערובה לתקווה לבנות עתיד טוב לעמנו, אלא היא הנחת יסוד להמשך מאבקם הבריוני לשם הגשמת ייעודם הפוליטי הכלכלי והחברתי.

הוכחה: כמה מתלמידיי הצליחו לגייס תרומות גדולות לרכישת ציוד הדרוש לצה"ל, אך לא היה בידם אמצעי להביא אותו ליחידות הזקוקות, החלו להיעזר ב'אחים לנשק', אבל כאשר גילו שאלו באים לבושים עם סמל ארגונם גם בפעילות זו למען צה"ל, ביקשו מהם לסלק את הסממן הפוליטי הקורע את האומה גם בצה"ל, אבל נתקלו אז בסירוב מוחלט. דבר המראה עד כמה השתתפותם בקרב היא בעיניהם חלק אינטגרלי של הפגנותיהם הפוליטיות ולא דאגה לעם ישראל, אלא דאגה להגשמת השקפת עולמם!

עוד באותו נושא

הרב אורי שרקי נפגש עם אחים לנשק והגיע לשתי תובנות


106

זהו אותו שמאל שנהג תמיד בגישה הבולשביקית הקיצונית הראויה לפוליטביורו בלבד אף בשעת מלחמה וללא כל התחשבות מוסרית אפילו סתם אנושית וכל שכן לאומית. בדיוק כמו שנהגו אנשי 'שלום עכשיו' בשבועות הראשונים למלחמת שלום הגליל , בשעה שהיינו באמצע המלחמה הם לא היססו לארגן הפגנה עצומה בכיכר 'מלכי ישראל' (עם השקר של 400,000), והצליחו להכניס פחד נוראי בידי אנשי הימין והביאו באופן מכוער רצף של כניעות ישראליות ושל מחיקת ערכים יהודיים יסודיים לאומיים וערכיים.

איך רבנים הולכים לשנורר אהדה מאחים לנשק?

לשמאל הישראלי שנולד ממרידה מוצדקת נגד האנטי-ציונות, לא נשארת כיום שום שאיפה פרט לשלטון מוחלט המאפשר להם לקבוע עבור עם ישראל כולו, כל דבר בכל תחומי החיים הלאומיים החברתיים והערכיים, ללא כל התחשבות, ולו המינימלית בדעה שונה מהם, ובבריונות חסרת כל רחמנות וכל ישרות ולכן המעוררת סלידה ממש.

אחרי שנה בה הם הראו את בריונותם ושנאתם הפתולוגית-כרונית לדתיים, ל'משיחים' (גם אלה שרצו לקרב בקיבוצי עוטף עזה), ל'קיצוניים' ול'מתנחבלים'. הרבנים הציונים-דתיים הלכו בלי בושה ל'שנורר' אצל 'אחים לנשק' קצת אהבה ותקווה לחיים משותפים. איזה בזיון, איזה אומללות, פרי תמימות של אי הבנה יסודית הראויה לעם ישראל, לעם ה', לעם גדול ורם.

רק ילד קטן יכול לחשוב שטיפוסים כאלה יתקרבו אלינו מתוך אהבה, הערכה והוקרה המתבקשים, ולכן מי שצועד ראשון לקראתם, ישלם עוד על זה מחיר כבד ביותר, מחוץ לאיבוד כבוד מוחלט ולהרס ערכים. על הפושעים שרמסו כל ערכים במשך שנה שלמה, והפיחו בך תקווה אף באויבינו הנוראיים ביותר לחזור בהם ולתקן מעשיהם, ולא על האחראים על הערכים לבא ראשונים לקראתם בשם אהבה ילדותית!

לכן כל עוד הצבור הציוני דתי ואף המסורתי – כל אלה שיש להם יחס של כבוד לתורה – לא יפנים שאף מאבק (לא מזויין) למען ערכים, אפילו נגד אחים, אינו ביטוי לשנאה אלא דוקא לאהבה עמוקה, לא תהיה תקווה למדינתנו ולא תוכל לעלות על דרך המלך.

יתירה מזו, אותו השמאל אורב לכולנו בסיום המלחמה כדי לצאת למאבק בלתי מרוסןולאין ערוך קשה מלפני המלחמה בעזהוהכל כדי להשליט בבריונות את מאווייו. ראו הוזהרתם! כי מי שהטרגדיה הנוראה של שמחת תורה האחרון לא שינתה את דעתו הוא חסר כל תקווה!

לסיום, אני מלא צער שבאמצע המלחמה נאלצתי לכתוב דברי ביקורת כאלה, אני תפילה שהקב"ה ימחול לי, כי כוונתי הייתה טובת עמנו בלבד, כולל כולם, כולל אף 'אחים לנשק'. לאדם הפשוט יהיה קשה להבין זאת, אבל עליו לדעת שלא בהכרח הוא מבין דיו כדי להבין מהלכי מחשבתו של רב בישראל.

==

הרב ד"ר אליהו זייני הוא ראש ישיבת ההסדר 'אור וישועה' בחיפה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
57 תגובות - 37 דיונים מיין לפי
1
יותר מדי שגיאות...
אוקי דוקי | 06-12-2023 16:29
יותר מדי שגיאות הגהה בטקסט!
לא נורא.העיקר - שנאת ישראל החולנית של הכותב
לברון | 07-12-2023 7:42
היא ברורה לגמרי.
2
על זה כבר אמר נתניהו (האב)...
נאור | 06-12-2023 16:52
הציונות הדתית אנשים עם לב ענק ושכל קטן
3
רפואה שלימה
משה | 06-12-2023 16:56
במהרה בימינו, כי זה הולך ומחמיר עם השנים
4
------ ...
אחרי כל מה שעברנו, הרב ממשיך לדחוף אותנו למלחמת אחים. עצוב. | 06-12-2023 17:04
------
אתה מתבלבל ...
יא | 07-12-2023 5:11
אתה מתבלבל
5
כבוד הרב, למה אדוני...
ניר בן ימיני | 06-12-2023 17:19
כבוד הרב, למה אדוני מחליט עלי? במאמרך ציינת ואף קבעת כמה וכמה אמיתות, דעות ותפיסות עולם בהם מחזיקים פעילי אחים לנשק שבשלן יש להתנגד להם. אני אחים לנשק, לי ולחבריי אין ולו קשר קלוש לתפיסות ולאמיתות האלה. אולי מוטב היה שגם אתה תואיל להיפגש עם אנשים כמוני, ולאחר שתעמוד על טעותך, אולי נוכל לגדל פה יחד ארץ שראויה לכל, אבל על האנשים הנפלאים שקשרו את גורלם עם הארץ הזו?
סיפור קצר:
מישהו | 06-12-2023 20:36
אני מנהל חברה שמספקת מטפלים ואחיות באופן פרטי. פנו לשכור את שרותי החברה לצורך החילים והאזרחים הפצועים, הציגו עצמן כ(א)חיות לנשק. אמרתי בשמחה ובמחיר עלות רק שידעו שעמדתי שונה משלהם. הטלפון נטרק. ממש אחים!
6
חשבתי שזה הזמן...
מאוכזב | 06-12-2023 17:44
חשבתי שזה הזמן לאחדות. איזה איש ריב ומדון. חבל.
לא הבנת כלום...
יא | 07-12-2023 5:10
לא הבנת כלום
7
לבקש מאחים לנשק...
דוד | 06-12-2023 19:09
לבקש מאחים לנשק להוריד את הסמל אפשר באותה מידה חבר מהרבנים להוריד את הזקן והכיפה שלא יהיו מזוהים חלילה עם מחנה כזה או אחר
וזו הבעיה שלכם.....
מישהו | 06-12-2023 22:18
וזו הבעיה שלכם.. אתם לא מוכנים להפרד מהשנאה שלכם
8
כבוד הרב...
זלמן חתוקה | 06-12-2023 19:19
כבוד הרב צודק במאה אחוז, דבריו נכוחים ואמיתיים עד כדי כאב. חבל רק שדברים חשובים כאלה מתפרסמים כאן מול עדר טוקבקיסטים שמאלנים מאוסים שמשום מה עזבו את ווינט ואת וואלה והתנחלו כאן
9
נראה שהדרך היחידה(!!)...
אביחי | 06-12-2023 19:24
נראה שהדרך היחידה(!!) להילחם מול 'האחים לנזק' היא לצערנו במאבק מזויין שהרי בחירות רוב לא מעניינים אותם רק לעשות נזק במדינה ולהביא עלינו את החרפה והאסון הנורא שאירע לנו . שמחבל אומר בחקירתו שההפגנות עודדו אותם אז אין פה הבנה לכמה שנים אלא רק אחד והוא שהשמאל הארור הביא עלינו את החורבן והמלחמה
לא. זו מלחמת תודעה. צריך פשוט להשמיץ בעוצמה
עמנואל | 10-12-2023 20:17
להשמיץ את אחים לנזק בעוצמה. להילחם בהם בכלים שלהם.
10
מדהים , רוח...
חכם עדיף מנביא | 06-12-2023 20:08
מדהים , רוח הקודש מדברת מגרונו
מזדהה
יוספה רחמן | 07-12-2023 19:00
מאה אחוז אתה צודק
11
הרב זיני - הדבר היחיד שאתה יודע הוא לבוז לאחר
משה | 06-12-2023 20:23
זה מה שאתה תמיד כותב. כולם טפשים. אתה חכם. כולם לא מבינים שום דבר. רק אתה. כולם ילדותיים. אתה המבוגר. ואתה לא שם לב לזה שאת פשוט כותב לשון הרע שהוא שקר. בעצם מוציא שם רע. אולי אפילו בעל לשון הרע. הרבנים האלה עושים את מה שהכי חשוב היום. לקשור ולקרב. אנשי אחים לנשק עושים מעשי צדיקות. יש להם בעיות. קשות. אבל אתה החלטת להסתכל על הבעיות. לא על הצדיקות שלהם. עליך נאמר חכמים הם להרע ולהיטיב לא ידעו.
במה הוא טעה בדיוק ? אנא האר את עינינו....
יוסי | 06-12-2023 21:20
הדברים שהוא הצביע עליהם נכונים אחד לאחד. אין אהבה בלי כבוד. ולאנשים הללו אין כבוד לציונות הדתית
אני פעם חשבתי כמוך והיום נראה שזו האמת.
עמנואל | 06-12-2023 21:14
באמת כולם טיפשים (במלוא המובן המקראי של המילה. לא מכירים את המציאות שבה הם חיים)
12
אתה קורא את...
אבו יוסי | 06-12-2023 20:47
אתה קורא את מה שכותה האיש הנקרא רב ודומים לו בציונות הדתית ואתה תוהה כול פעם מחדש מאיפה הם באים , מאיפה היוהרה, הבורות והטיפשות.שהם מציגים. אין אפילו מה להתייחס לטיעונים דלו שהם ברובם שקריים, לא נכונים ובעיקר מציגים את הכלום שיש מאחורי הדובר אמור לי מי רבניך ואומר לך מי אתה, עצוב שזה הציבור שביצע השתלטות עןינת על המדינה ועל הציונות. אומה חפצת חיים צריכה לבעוט אותו רחוק מכול נקודת השפעה
אכן
מורה בישראל | 07-12-2023 19:01
אתה אבו, לא יהודי, לפחות לא במחשבותיך
13
כל מילה בסלע. פשוט לא ייאמן הניתוק הזה
חיים | 06-12-2023 20:59
מהמציאות. הם פשוט מבזים את הציבור שלהם
14
רגשי נחיתות הנובעים מקינאה
למה שאלוהים יסלח לך? | 06-12-2023 21:05
עובדה התלמידים שלך לא הצליחו היכן שאחרים הצליחו. אצלך כולם בביסטים או שמאל. אין ביניים. יכול להיות שאתה טועה? חוץ מזה גם חבד גם זקא כולם ממתגים את עצמם.
15
יישר כח עצום...
בנימין יהודה שקריה | 06-12-2023 23:47
יישר כח עצום לכבוד הרב שליטא! תמיד אומר את האמת הפשוטה והישרה שאין בלתה. תודה רבה לך על דבריך!
16
שתי נקודות: 1. הבט...
חיים מ | 06-12-2023 23:56
שתי נקודות: 1. הבט במראה וראה כיצד אתה ושותפיך התנהגתם בימי הממשלה הקודמת. 2. כל כך חשוב לך להיות צודק עד שלא טרחת להסתכל מה המחיר.
הלגיטימיות של הממשלה הקודמה
אבנר | 07-12-2023 1:42
היתה אטימות שקר ורוע בממשלת השינוי והשיסוי שמורכבת מערבים שונאי ישראל
17
זו המציאות וזו...
שלום ל. | 07-12-2023 0:19
זו המציאות וזו האמת. אבל אולי בכל זאת יש תקווה... זו תמימות אבל לא טמטום. למען השלום ביננו. אסור להתייאש מלנסות. אין לנו ארץ אחרת וגם לא עם אחר. מקסימום נחטוף עוד מכה. ואת ההסכם הבא נכתוב על מצה...
18
מי יתן ולא...
נורא | 07-12-2023 3:36
מי יתן ולא ירבו כמוך
תביט במראה ותחזור...
חלי | 07-12-2023 16:45
תביט במראה ותחזור על דבריך :מי יתן ולא ירבו כמוך .עדיף שתעלם .
19
סיום מוזר מאוד....
אבי | 07-12-2023 6:12
סיום מוזר מאוד. קצת מתנשא.
20
אתה לא עוצר...
מורן | 07-12-2023 7:01
אתה לא עוצר את מכונת השיסוי וההסתה? אז הלכו לשבת לדבר ולשמוע... מאחר ואינך סומך על תבונתם ברור שתפעל להשמצתם ברבים. אתה ממשיך להלחם מלחמות עבר ולא זז קדימה למרות מה שהעם הזה עבר
21
זהירות גורם איראני שמשסה...
שלמה כהן | 07-12-2023 7:21
זהירות גורם איראני שמשסה למלחמת אחים.
22
ראינו בבחירות האחרונות...
אמת | 07-12-2023 9:10
מחנה השמאל לא היה מוכן לקבל את תוצאות הבחירות, דמוקרטיה נמצאת רק בצד אחד, דברי הרב לגבי אחרית המלחמה נכונים ''השמאל אורב לכולנו בסיום המלחמה כדי לצאת למאבק בלתי מרוסן, ולאין ערוך קשה מלפני המלחמה בעזה, והכל כדי להשליט בבריונות את מאווייו. ראו הוזהרתם! ''
23
כמו תמיד. הרב...
ישר כח לרב זייני | 07-12-2023 9:33
כמו תמיד. הרב חד, ומדוייק, וישר.
24
טעות של טירונים
שלמה לוי | 07-12-2023 9:49
טעות של טירונים. אין כאן שמאל ימין אלא וויכוח האם אנחנו רוצים מערכת משטרית כמקובל במדינות המערב שאנחנו רוצים להיות חלק ממנו. או משהו אחר דתי קנאי קיצוני ומסתגר, שימית עלינו אסון חברת מדיני כלכלי ולבסוף גם בטחוני.
תפסיקו לחיות בבועה
שלמה לוי | 08-12-2023 11:34
ההפיכה המשטרית בעיקר תייצר מערכת שלטונית מושחתת...רוב החוקים שנפסלו עי בגץ לא עומדים בקריטריונים של המשפט הבינלאומי. אם מישהו פה חושב שנשרוד בלי גיבוי של ארהב הוא משלה את עצמו, ובשביל זה צריך משטר דמוקרטי מערבי. דרך אגב אירופה לא עומדת בפני קריסה. זו גם הגזמה וממילא מי שבאמת רוצה יכול למנוע ולצמצם הגירה.
בינתיים האסון החברתי...
יוראי | 08-12-2023 8:24
בינתיים האסון החברתי מדיני כלכלי מתרגש על מינות אירופה נושאות דגל המערכת משטרית כמקובל במדינות המערב, שמרוב מערביות טובעות במהגרים מוסלמים צמאי דם ולא יודעות להתמודד איתם
במהותך אתה לא שלמה ולא לוי
לשלמה לוי | 07-12-2023 19:05
אתה בכלל מכיר דתיים ומכיר את התורה? הקיצונים הם שונאי התורה. פקח עיניך!!
25
למען השלום אפילו הקב"ה מוחה שמו על המים
יאיר | 07-12-2023 10:43
כמו בפרשת סוטה : גדול הוא השלום, שמצינו שויתר הקבה על שמו שנכתב בקדושה שיימחה על המים, כדי להטיל שלום בין איש לאשתו בשביל השלום לא צריך לעסוק בגינוני כבוד. לתורת ישראל יש ביקורת אפילו על פנחס שלא הלך ליפתח הגלעדי להתיר את נדרו מפני הכבוד. בשביל השלום לא מדקדקים בעניינים כאלו. הפיכת מחלוקת לאיבה וויתור על אדם בשל השקפותיו הן טעות חמורה. כך דעתי לפחות.
אבל שלום זה לא שאחד הצדדים מוחה את שמו שלו..
חיים | 07-12-2023 12:51
איפה חוש הביקורת שלך ? אתה עושה מחזל בדיחה.
26
מאמר ילדותי שכזה מימי לא קראתי
הרב שמחה | 07-12-2023 11:19
כנראה כותב המאמר - הרב החשוב והנעלה, לא הבין את תורת הרב קוק. נו מילא
אולי יואיל כבודו להסביר לנו איפה הטעות בדבריו
עמנואל | 07-12-2023 12:53
בקצרה. במקום למלמל דברים חסרי תוכן
27
עם כל הכבוד,...
נריה | 07-12-2023 11:29
עם כל הכבוד, הרב לא היה צריך לפרסם מאמר כל כך מלא שנאה ליהודים חילונים בזמן הזה.
28
אמרתם שעמירם חף מפשע, ועכשיו מתחנפים למענים.
אורי | 07-12-2023 11:37
הרב צודק. השמאל הקיצוני הוא המשך היבסקציה ברוסיה, חטפו ומכרו אלפי תינוקות ספרדים בקום המדינה, עשו שמד לציבור הספרדי, רודפים את המתישבים ואת החרדים ומנסים להרעיב אותם כדי להוציאם מהתורה. עינו עינויי תופת את בן אוליאל שגם הרבנים הודו שזה עלילת שוא למרות שהם לא עושים כלום. שתקו על רצח אהוביה סנדק היד. שתקו על רדיפת נוער הגבעות. ושתקו על הפשטת בנות דתיות בהתנתקות. הרב אריאל שהוא ודאי צדיק גמור אישית, פירסם בזמנו לקבור את דוקטור גולדשטיין חוץ לגדר, ואת השמאל הקיצוני הוא רוןאה כאחים לנשר מלשון נשיקה. אני מזכיר לו שגם נוער הדבעות ועמירם האומלל הם אחים, ושאינני מבין איך הוא נפגש עם שופכי דמם ושותק. כגבר אמר הנביא ישעיה: מי עיור כי אם עבדי, וחרש כמלאכי אשלח. ני עיור כמשולם, וחרש כעבד ה'. איען לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים, בטח לא על הרבנים שלא יודעים להבדיל בין רוק לגשם, ועומדים מהצד על דמו של בן אוליאל וחבריו. אנא ה' הושיעה נא.
לאורי
יוספה | 07-12-2023 19:08
מקרה עמירם בן אוליאל מרתיח את דמי.
29
החברים לנזק תכננו...
יהודיה מארץ ישראל. | 07-12-2023 16:35
החברים לנזק תכננו לפרק את צהל ואת כל מוסדות המדינה ,שלט תחשבו א תחשבו שהם שינו את דעתם או ששנאתם פגה .הם ממשיכים בתכנום ,כל מעשיהם היום הם פרסום והנדוס תודעה ,עם שוך הקרבות הם יחזרו לרשעותם .מטרתם לפרק את המדינה היהודית .אלה בני עמלק בתחפושת .
עמלק או לא
לתגובה 29 | 07-12-2023 19:09
בכל מקרה הם נזק גדול
30
איך גישת חיה...
הגיון | 08-12-2023 0:51
איך גישת חיה ותן לחיות הפכה להיות השתלטות על כל ערך יהודי? האם את הערכים היהודים חייבים לכפות בכח על כולם? איך ליברליות המפחיתה את החיכוך בין אנשים הפכה לרמיסת ערכי יהדות. הרי זה בדיוק להיפך.
31
נראה שלא קראת...
דורון | 08-12-2023 7:10
נראה שלא קראת עד הסוף.
32
הבעיה היא מנטאלית. לעבדי...
דורון | 08-12-2023 7:18
הבעיה היא מנטאלית. לעבדי מצרים קשה להתנתק ממשעבדיהם, למרות שיצאו לחופשי ביד רמה. התורה מצווה לאהוב את הטוב אך גם לשנוא את הרע. שנאת הרע אינה גורעת מאומה מאהבת הטוב, אלא משלימה אותה. אך כפי שציין הרב, המגמות הנוצריות השתלטו וניתקו את שנאת הרע מאהבת הטוב, כפי שקיים רק שיח זכויות, אך לא בצמוד לשיח חובות.
33
מילים חשובות שהן...
רחלי ליאור | 08-12-2023 8:44
מילים חשובות שהן לא פחות מפיקוח נפש! אשריי הרב זיני שלא מחפש אישורים וליטופים שלא מוחל על כבוד התורה והעם הנרמס ברגל גסה! ההתרפסות הבזויה החוזרת על עצמה מול השמאל הקיצוני לא רק שלא מובילה לטוב היא לא פחות מחילול ה והיא היא זו שמערערת את מעמדה של מדינת ישראל כיהודית לשם הם חותרים ואין סיוע גדול מזה! הגיע העת לומר די! לא נקבל! לא נמחול על השקרים על ההפקרות על הביזוי ועל ההשלמה עם דחיקתה של ארץ ועם ישראל לעבר תהום תפילה שירבו קולות כאלו בישראל רק כך נקרב קץ הגאולה.
34
מאמר מדויק וקולע ועמוק זה כוחו של הרב זייני
גבריאל אזולאי | 08-12-2023 10:08
איני נמנה מתלמידיו של הרב זיני .המאמר ברמה גבוהה מאוד ומדויק מאוד.
35
חיפאי?
דן | 08-12-2023 14:41
איך חיפה הסובלנית לא הקיאה את האיש הזה? ברעיא מהימנא, נקרא המלומד התלמודי חמור דמתניתין, (משנת חמור) ומוסיף שחמור הוא ראשי תיבות של חכם מופלא ורק רבנן. (זוהר ג, רעה עב). אכן מתאים לדר אליהו זייני.
חיפה האדומה הכי רחוקה מסובלנות
אורנה | 10-12-2023 20:15
המנטליות היא של תלמידי סטאלין הסובלני......
36
שוב מסית, תמיד...
חיים ל | 10-12-2023 1:15
שוב מסית, תמיד נגד מישהו
37
לצערי הגדול הרב זיני צודק בגדול
סלמנדרה | 12-12-2023 0:47
חבל שרבנים חשובים כל כך נפלו בפח של אלו שממש אינם אחים לנשק ולא צריך אותם לנשק.