אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

צה"ל קיבל הוראה להתכונן לכניסה קרקעית

ירי הרקטות לשטח ישראל מביא את הדרג המדיני להורות לצה"ל להגביר את התקיפות האוויריות הלילה, ולהתכונן לכניסה קרקעית לעזה בטווח הזמן הקרוב

צה"ל קיבל הוראה להתכונן לכניסה קרקעית
  צה"ל נערך לכניסה קרקעית. (פלאש90)

ישראל מתוכננת לתגובה נגד החמאס בעקבות ירי הרקטות לעבר שטח ישראל.

החל משעות הצהריים החל ירי רקטות, תחילה לישובי עוטף עזה וצפון הנגב, אך החל מהשעה עשר בערב, התגבר הירי והתפשט גם לגוש דן, בית שמש, מטה יהודה ובאר שבע. מעל גוש דן נרשם לפחות יירוט אחד של כיפת ברזל ורקטה נוספת נחתה בשטח פתוח. אין דיווח על נפגעים או נזק. תושבי עוטף עזה נדרשים להשאר הלילה במרחבים הממוגנים.

בעקבות הירי החל צה"ל להגביר את התקיפות האוויריות נגד יעדי טרור בעזה. בצהריים עוד הותקפו שטחים חקלאיים שכונו 'שטחי שיגור', אך בשעה האחרונה החלו התקיפות להגיע גם לתוך הערים ולהביא גם לפגיעות בגוף בקרב הפלסטינים.

אלון בן דוד דיווח הערב בשם גורם בטחוני כי צה"ל הונחה לפעול כרגע מהאוויר ולהכין מהלך קרקעי. מהלך כזה יכול לצאת אל הפועל כבר בשעות הקרובות, משום שצה"ל שמר על מכונות ועל כח אדם מוגבר באזור עוטף עזה, אולם כניסה כזו תהיה מוגבלת למאות מטרים מהגבול, משום שחלק גדול מהכוחות יצאו להתרעננות ויקח כיממה עד 48 שעות כדי להחזיר אותם לשטחי הכינוס.

כרגע ההנחייה של פיקוד העורף נותרת בעינה, לפיה חל איסור על התכנסות של 300 איש באזור עוטף עזה, ושל 500 איש בטווח 7-40 קילומטרים מעזה, וכן לפתוח את המקלטים עד לטווח של 80 קילומטר מרצועת עזה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עמיחי רובין, לא חייבים לדווח על כל דבר
גליה | 19-08-2014 23:39
למען השם ובטחון ישראל!! למה לדווח על כל המצב בפרטי פרטים? לא שמעת על בטחון שדה? קרא היטב את מה שכתבת ותבין ותסיר את הכתבה.
2
כהנא צדק
הנא צדק | 20-08-2014 0:57
3
לכול זמן ועת
| 20-08-2014 1:28
מעשה שהיה עם המשגיח שלמה וולבה זצ”ל במלחמת ששת הימים. כאשר הבחורים ישבו במקלט, שאלו המשגיח האם לומר תהילים להצלחת חיילי צה”ל? תשובתו: צריך להתפלל שהמדינה הציונית תתפוצץ להם בפנים, ואם כתוצאה מזה אנחנו נמות, יהיה זה מוות על קידוש ד’. לאחר כמה ימים כאשר בישרו לו על שחרור הר הבית והכותל, האם להודות לד’ באמירת תהילים? ענה כן. לומר הפרק “אלוקים באו גויים בנחלתך, טימאו היכל קודשך”. משום שהציונים הם הגוים. ———— ציונות-ויהדות, ציונות-ותורה, לא הולכים ביחד, כל ערכי הציונות נתדבקו והפכו לשקר גס וגלוי, המדינה הציונית מסכנת חיי יהודים טובים ויקרים בכל העולם. בושה וחרפה, בושה וחרפה, ותכליתו של “כל” הציונים היא אחת, והיינו לעקור את יסודי הדת’. כהיום הדבר כבר בולט, כמו שציין רבי אלחנן וסרמן ז”ל הי”ד שלפני הגאולה הערב רב ישלוט וישפיל את תלמידי החכמים האמיתיים, ועליהם כיוון החפץ חיים ז”ל שהם מזרע עמלק. על כן צריכה להיות הכרה חזקה בקרב בני תורה להתרחק מהשפעתם הרעה של השלטונות. הרבנית הגדולה של הציונים גולדה מאיר, (זכרונה לקללה) מתהפכת בקברה , בן גוריון, הרצל, וכו’ כנ”ל , מי שיער ומי חשב שנגיע לביזיון כזה! מדינת ישראלי מעודד התבוללות, ולהזכיר שאנו במצב מלחמה שבה השתתפו “הטובים מערביי ישראל” עורכי דין, רופאים ושאר נושאי תפקידים בכל מני דרגות, עשו לייקים לרצח חיילי צה”ל, איחלו לחיילי צה”ל כל מני דברים מכוערים ושמחו במותם , זאת כאשר בני הדודים שלנו תושבי ישראל, תוקפים, מבזים ופוגעים פיזית ומורלית באזרחי המדינה תוך נסיונות חטיפה שלו פורסמו בתקשורת , אתה מר ריבלין וכל החכמי”ם בזיון למדינת ישראל , אם לכך הגענו ב-60 שנה של מדינת ישראל שנשיא מעודד התבוללות ובנו של ראש הממשלה יוצא עם נורווגית שיקסע, פוי, פוי, פוי, פוי, איססססססססססססע, אתם נכבדי הממשלה עוד תהפכו לחושך וחורבן! לשנוא, לקלל, לרדוף, להרוג, לשרוף ספרים הקדושים, לבזות, ולתן מכות רצח, הרי זה החינוך החילוני. מה יעשה הבן ולא יחטא? עלינו להבדל מהשפעתו הרעה של השלטון האכזרי הכפרני, כדברי הגר”ח זיע”א ‘תכליתו של הציונים היא אך ורק לעקור את יסודי הדת’. כיום הדבר כבר בולט, כמו שציין רבי אלחנן וסרמן ז”ל הי”ד שלפני הגאולה הערב רב (היינו הציונים העמלקים) ישלוטו וישפילו את תלמידי החכמים האמיתיים, ועליהם כיוון החפץ חיים ז”ל שהם מזרע עמלק ממש. על כן צריכה להיות הכרה חזקה בקרב בני תורה, להתרחק מהשפעתם הרעה של השלטונות. “וכיון ועיקר כוחו של השלטון הזה זה הצבא”, וכפי שהתבטא אותו רשע (ראש הממשלה דאז דוד ב.ג. שהצבא הוא ‘בית חינוך טוב’ מ.ו.), (כידוע שם מקום זנות בגדול) ואם כך ודאי כעת בשעת מלחמה צריכים אנו להתחזק בעצמנו היטב בכל כוחינו, “שלא להתחבר אליהם” לא באופן מעשי ואף לא באופן רגשי. הקדוש ברוך הוא ברחמיו רוצה שכולנו יחזרו בתשובה וילמדו תורה, קודם כל הציונים הדתיים שהפכו את הצבא לעבודה זרה שלהם, וסומכים עליו, במקום רק לסמוך על הקדוש ברוך הוא. הם חולקים על גדולי תורה הרבנים והפוסקים, ומקדשים את האדמה במקום את החיים!! אם הציונים הדתיים והחילונים יחזרו בתשובה הצבא יהיה מיותר -השם ילחם לכם! תכליתו של כל הציונים היא רק לעקור את יסודי הדת. מדינת ישראל וצה"ל מתפרקים!!! מי יעזור לעם ישראל עכשיו?!!! צה"ל כארגון של כוחי ועוצם ידי הוא בעיה גדולה. אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים!!! רק הוא אוהב אותנו!!!
4
אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען
| 20-08-2014 1:58
אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען - אלה, אלה על אבינו, אבינו שבשמים.