ההוכחה של חמאס שלא היה טבח: הכתבה ב'הארץ' - סרוגים

ההוכחה של חמאס שלא היה טבח: הכתבה ב'הארץ'

במסיבת עיתונאים שערך ארגון הטרור הוצגה הכתבה שפורסמה בארץ בה נכתב כי בתחקיר שעורכת המשטרה נבדק אם מספר חוגגים במסיבת הטבע ברעים נהרגו מאש מסוק צבאי, חמאס משתמש בטענה זו כדי לנקות את ידיו מהטבח

ההוכחה של חמאס שלא היה טבח: הכתבה ב'הארץ'

במסיבת עיתונאים שערך החמאס הערב (ראשון) הוצג לעולם ציוץ הכתבה שהובאה באתר עיתון "הארץ" לפיה חלק מן ההרוגים במסיבת הטבע ברעים הם מאש של מסוק צה"ל.

לדברי החמאס: "מי שהרג את המשתתפים במסיבה היה הכיבוש הישראלי, הוא היה מודע לקיומה של המסיבה ורשויות הכיבוש הם אלו שארגנו אותה". הדברים אמורים על רקע פרסומים בעיתון הארץ כי מתחקיר המשטרה נמצא שחמאס תכננו להגיע לקיבוץ רעים ולקיבוצים נוספים וגילו על המסיבה בזמן אמת. עוד טענו ב"הארץ" כי מסוק צבאי ירה לעבר מחבלים, במסיבה ב- 7.10, ופגע ככל הנראה בכמה חוגגים.

בעקבות הפרסום בעיתון פרסמה המשטרה הבהרה כי "התחקיר הראשוני התמקד בגבורת השוטרים שפעלו במקום ובתפקוד משטרת ישראל לעצירת הטבח שביצע החמאס. ובניגוד לפרסום בעיתון "הארץ", תחקיר המשטרה אינו מתייחס לפעילות כוחות צה"ל ומשכך לא נמסרה כל אינדיקציה לפגיעה של אזרחים כתוצאה מפעילות אווירית במקום. דווקא בעת הזו, אנו קוראים לכלי התקשורת לגלות אחריות בפרסומים ולהתבסס על גורמים רשמיים בלבד".

משרד החוץ הפלסטיני: ישראל תקפה במסיבה כדי לצאת לפעולה בעזה

מוקדם יותר פרסם משרד החוץ הפלסטיני מסמך רשמי בו נאמר כי "החקירה המוקדמת של משטרת ישראל חושפת את השווא של חומרי התקשורת שהכיבוש מפברק כדי להצדיק את תוקפנותו נגד רצועת עזה. על פי התקשורת העברית, החקירה הראשונית של משטרת ישראל הוכיחה כי מסוקים ישראלים הפציצו ב-7 באוקטובר אזרחים ישראלים שהשתתפו בפסטיבל הטבע, מה שאומר שמטוסי קרב ישראלים גרמו להרס רב באזור ובחלק מההתנחלויות".

על פי המסמך "לאחר כך הופעל "נוהל חניבעל", מה שמאפשר למשטרת הכיבוש ולצבא להרוג את כולם. לפיכך, סבור המשרד כי תוצאת חקירה זו מטילה ספק בדיווחים הישראליים באשר להרס וההרג שאירעו באותו אזור, במיוחד בכל הנוגע לתמונות וסרטונים המשקפים את ההרס והשריפות שפרצו בבתים רבים. שהם תוצאה של הפצצה זו".

עוד באותו נושא

לסגור את אל-ג'זירה? עיתון הארץ הרבה יותר גרוע | יאיר אמר


21

בתגובה לדברים אמר ראש הממשלה נתניהו "משרד החוץ הפלסטיני פרסם היום הודעה מזעזעת – הוא הכחיש שהחמאס הוא זה שביצע את הטבח הנורא במסיבה ברעים, וטפל את זה על ישראל, אני רוצה להיות ברור – ביום שאחרי שנחסל את החמאס, לא נאפשר שמי שינהל את הממשל האזרחי בעזה יכחיש טרור, יתמוך בטרור, ישלם לטרור ויחנך את ילדיו לטרור ולחיסולה של מדינת ישראל. את זה לא נאפשר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
ולמה ביהודה ושומרון...
אזרח מודאג | 19-11-2023 21:54
ולמה ביהודה ושומרון אתה כן מאפשר?
כי הוא לא...
פוליטיקלי פיכח | 19-11-2023 22:16
כי הוא לא יישאר לטפל בזה.
2
מייק ...
כמה זמן יקח לשר התקשורת הזחוח שלנו (שלא עושה כלום ושום דבר מהבוקר עד הערב) להבין שפשקוויל הארץ זה ה דר שטרימר פרו נוח'בה האנטי יהודי של 2023. 'שכנראה' ממומן מאותם גופים זרים שמממנים את הרשות הפלסטיין ואת חמאס, מתוך מטרה זהה . מדוע לא הוציאו אותם מחוץ לחוק כבר אתמול. הם עושים נזק לצה"ל ומסייעים לאוייב בעת מלחמה, הם קוראים לעצור מפקדי צה''ל בחו"ל. הם הרבה יותר נחושים ומסוכנים מאלג'זירה. נאסראלה מקבל את הכח שלו מהם, הוא מתחזק מהם, הם אומרים את זה מפורש. גם לדר שטרימר היו מנויים וכתבים יודנראט... | 20-11-2023 1:14
מייק
3
לסגור את עיתון...
י | 20-11-2023 3:36
לסגור את עיתון הארץ ומיד!! עיתון אנטישמי שמזיק למדינה ועוזר לאויב!!
תגובת מייק
ש | 20-11-2023 7:03
שכחת שללשכת העיתונאים יש גיבוי של בגץ
4
להוציא את עיתון...
י | 20-11-2023 3:38
להוציא את עיתון הארץ מחוץ לחוק! למה מחכים??עיתון הארץ עושה באופן שיטתי ומודע נזק איום למדינה!! עם עיתון זה לא צריך אויבים!!! לא יאומן שאלה יהודים יותר גרועים מהאויבים שלנו! מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו !!!
5
לעיתון הארץ הארץ
הדובר | 20-11-2023 6:55
לא צריך לפרסם את עיתן הארץ. ולעיתון הארץ לא יזיק אחדות אחדות. א ח ד ו ת אחדות בעם אחדות בתקשורת אחדות במערכה הצבאית פסק זמן. שעת מבחן. קריאת השקמה לחברה הישראלית.
6
הארץ
ש | 20-11-2023 7:02
עיתון הארץ הפך את עצמו למייצג של חמאס-יש לסגור אותו דחוף
7
שמוליק אליהו מצפת,...
שי | 20-11-2023 8:03
שמוליק אליהו מצפת, מאותרג בסרוגים ואין אפשרות לענות לבן בליעל הזה.
8
עיתון של בוגדים!...
מני | 20-11-2023 16:49
עיתון של בוגדים! צריך לפרק אותם אחד אחד!!!
9
זה לא פורסם רק בהארץ
אורי | 21-11-2023 17:29
אלא בעוד כלי תקשורת. והמשטרה בכלל לא הייתה צריכה לפרסם דבר כזה.