הפסקת האש בין חמאס לישראל נכנסה לתוקף

בחצות הופסקה הלחימה בין חמאס לישראל. זמן קצר קודם-לכן, חמאס ירה רקטות ארוכות טווח לעבר גוש דן. אזעקות נשמעו גם בקריית-מלאכי ובבאר טוביה (חדשות סרוגים)

הפסקת האש בין חמאס לישראל נכנסה לתוקף
  צילום אילוסטרציה: פלאש 90

זמן קצר לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקף, נשמעו הדי פיצוצים בתל-אביב ובגוש דן. בחמאס הודיעו כי ירו רקטת M75 לתל-אביב, אולי כניסיון להוכיח שיש בידם את היכולת לירות לטווח רחוק. דקות אחדות לפני חצות נשמעו אזעקות גם בקריית-מלאכי, מועצות שפיר, באר טוביה ומועצה אזורית מרחבים. בשעה 22:00 נשמעה אזעקה באשדוד.

את הרגעים האחרונים בלחימה – לפחות בסבב הזה – ניצלו בחיל האוויר כדי לחסל את פעיל הטרור פארג' אבו רביע, הפועל בתחום המנהרות של חמאס.

ההסכמה על הפסקת אש נוספת שתימשך 72 שעות התקבלה אתמול (ראשון), שעות אחדות לאחר שהכריז ראש-הממשלה בנימין נתניהו כי "מבצע 'צוק איתן' נמשך, בשום שלב לא הכרזנו על סיומו. המבצע יימשך עד השלמת ייעודו – השבת השקט לתקופה ממושכת". נתניהו הדגיש: "אמרתי בתחילת המבצע וגם לאורך כל הדרך –  זה ייקח זמן  ודרוש אורך רוח."

בעוד צוותי מו"מ רשמיים של ישראל יצאו וחוזרים לקהיר כדי לדון על הפסקת אש, הוסיף נתניהו: "ישראל לא תנהל מו"מ תחת אש, וישראל תמשיך לפעול בכל דרך כדי לשנות את המציאות הנוכחית ולהביא שקט לכל אזרחיה. אנחנו נעמוד יחד באחדות ובנחישות, עד שנשלים את המלאכה".

מוקדם יותר, בכיר חמאס בקהיר מוסא אבו מרזוק האשים כי "אין רצינות אמיתית במשא ומתן מצדה של ישראל. הצד הישראלי משהה בכוונה את תשובותיו לדרישות הפלסטיניות".

מרזוק אף איים כי "אנחנו לא נישאר לאורך זמן בשיחות ללא מו"מ רציני. השעות הקרובות יקבעו את גורל המו"מ כולו. אנחנו לא מעוניינים בהסלמה אך לא מקבלים את זה שאין תשובה לדרישות שלנו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו