אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אל"מ עופר וינטר שוב מותקף מסיבות דתיות

אחרי הפסקת אש קצרה, המפקד הסרוג של חטיבת גבעתי שוב חוטף אש מצד גורמים חילונים, הפעם בגלל חשד לדחיית הצעה של שרית חדד להופיע בפני חיילי חטיבתו

אל"מ עופר וינטר שוב מותקף מסיבות דתיות
  שוב מותקף על ידי החילונים. וינטר (פלאש90)

אחרי הפסקת אש הומניטרית של 72 שעות, שוב מותקף מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ עופר וינטר, כשהפעם כתב האישום הוא בגין "הדרת נשים".

על פי דיווח באתר וואלה!, תוכננה הופעה של הזמרית המזרחית, שרית חדד, בשבוע הבא, בפני חיילי חטיבת גבעתי. אלא שברגע האחרון, הוחלט לבטל את הופעתה, ולהחליפה בזמר משה פרץ. על פי גורמים צבאיים, הסיבה לביטול ההופעה, היא סירובו של מח"ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר, ששרית חדד תופיע בפני גברים, דבר האסור על פי ההלכה היהודית, מה שיגרום למאות החיילים הדתיים בחטיבה לצאת מההופעה.

ממשרד יחסי הציבור של שרית חדד נמסר: "נעשתה פנייה מחטיבת גבעתי בבקשה להופעת התנדבות ושרית נענתה בחיוב. לא ידוע לנו מעבר לכך אף פרט נוסף. שרית תמיד נענית בשמחה להופעות בפני חיילים. אנחנו עדיין מחכים לתשובות ונשמח להופיע בפני חיילי צה"ל באשר הם".

גורמים חילונים כבר החלו במסע השיסוי נגד וינטר, שלדעתם גורם להדרת נשים, כאמור, זה אינו העניין הראשון שמתעורר סביב אל"מ וינטר. בטרם כניסתו לעזה עם חיילי החטיבה, חילק להם וינטר איגרת בה כתב ללוחמיו כי הוא מתפלל עליהם והם מתכוננים להלחם נגד האויב המחרף מערכות אלוקים חיים. עם פרסום האגרת הופנו ביקורות רבות כלפיו בטענה שהיא מכילה יותר מדי סממנים דתיים-משיחיים.

לפני כשבועיים התייחס וינטר לביקורת בנושא ואמר כי "מי שתקף אותי בגין המכתב לא היה בחיים שלו בקרב ואינו יודע מהי רוח לחימה", אמר בריאיון לעיתון החרדי "משפחה". "כתבתי לחיילי את מה שהרגשתי בלבי. זו זכותי המלאה", הוא הוסיף.

 

 

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
אשרנו שיש לנו מפקדים עם חוט שדרה בגשמיות וברוחניות
מלכי | 10-08-2014 22:58
2
כל הכבוד למח"ט גבעתי!
חנניה מישאלי | 10-08-2014 23:00
איזה יופי שסוף סוף יש לנו בצה"ל מפקדים יראי שמיים שכאלה, אשריו ואשרי חלקו! בדיוק לכאלה צדיקים עם ישראל זקוק בצבא, ומי ייתן וירבו כמוהו בכל הצבא כולו! עם חיילים יהודים נפלאים שכאלה בעזרת ה' נעשה חיל וננצח את כל מבקשי רעתנו. אמן! חזק וברוך עופר וינטר!
3
לא יודע מה אתכם, אבל כשאני הייתי חייל והכניסו לנו תכנים
מי יכול לדבר בשם התרבות?! | 11-08-2014 0:17
חילוניים, רק סבלתי מזה. מי אומר שהרוב קובע, ומי אומר שהמפקד קובע. כל אחד מושך לאינטרסים שלו. תמיד יש מי שנפגע... לצערי, כדתי, הרדיו של החיילים - גל"צ - לא הרגשתי שהוא היה הרדיו שלי...
4
יש חיילות בצבא לאיש אין זכות להדיר נשים בגלל שובניזם
נעמה קצינה במיל | 11-08-2014 0:31
זה בושה שנשים מושתקות בצבא בגלל אי שליטה של גברים בעצמם.
5
עם הכפיה הדתית שלכם מיותר להלחם באויב שכן אתם
| 11-08-2014 1:19
גורמים לפילוג בעם. יהודים רבים מעדיפים לחיות בחו"ל בגלל הקנאות הפרימיטיבית שלכם.
6
יש חיילים דתיים בצבא שמוסרים נפשם למענך. גם להם מגיע...
ל 4 | 11-08-2014 8:36
גם לחייל דתי מגיע להיות באירוע חטיבתי. לא יתכן שחייל דתי קרבי שמסר נפשו בעזה ועמד בסכנת חיים ואיבד את חבריו יהיה מודר מאירוע חטבתי בגלל פמניזם. אם תרצי לפניך שני דרכים: 1. לכבד את החיילים ולהאמין שהם לא טפשיים ולא סתם חולים בשובניזם של הגויים, להעמיק בהלכה היהודית הבונה את עם ישראל ואת הקדושה בעם ישראל. 2. להמשיך להיות חילונית שטחית ולחשוב שכולם סתם חולים בשובניזם. אני מקווה שתזכי לבחור בדרך הראשונה.
7
המח"ט וינטר
מיכל | 11-08-2014 9:44
הקב"ה אוהב אותו! הוא מקדש שם שמיים ברבים. אשריו!
8
ל6
נעמה קצינה במיל | 11-08-2014 13:46
למה אתה חושב שאני חילונית שטחית? זו התנשאות וחשיבה די ילדותית שרק הקבוצה שלך היא בעלת ערך,אין לך מושג מה הערכים שלי. פמניזם זו תפיסה ערכית שנותן כבוד לאחר יש גם חיילות בגבעתי בזה שאתה משתיק נשים אתה לא מכבד את הערכים שלהן. בינתיים נהרגו הרבה יותר חיילים חילוניים במבצע הזה,השתקת נשים זה לזלזל בערכים שלהם כי בחברה החילונית מאמינים שלא צריך להשתיק נשים ושיש לכבד אותן.
9
חבל הסגנון. רציתי רק לומר
ל 8 | 11-08-2014 17:01
כששואלים במי יש יותר להתחשב באירוע חטיבתי. ברור שהחייל הקרבי שמסר ומוסר נפשו, שחזר מהקרב ואיבד את חבריו - קודם , גם אם את לא הגעת לעומק דעתו (ואכן יש כאן עומק, ולא נכונה עלילה שהוא סתם שובניסט). אם יש לך קצת אומץ, כנסי לעולם היהדות , למדי בעיון אמונה, אימרות חז"ל וזאת כדי להבין את עומקם של מצוות התורה.
10
סתם שמועות
יוני | 11-08-2014 17:47
לא ברור לי למה אתם חייבים לצטט מאמר שמקורו מ YNET מאתמול שהכל מבוסס על שמועות ותו לא. אנחנו כבר יודעים מה נחום ברנע וידיעות חושבים על חיילים דתיים וכיפה החליטה לשתף איתם פעולה - ממש בושות. אולי גיא היקר תנסה לכתוב משהו חיובי בימים הקשים האלו במקום להביא שמועות בלתי מבוססות. היום טו באב - זמן לאהבת חינם לתקן את החורבן של ט באב של שינאת חינם ( ד.א.מאד מומלץ לקרוא את המאמר של הרב שנוולד שליט"א בנושא)
11
מלחמות השם
רונית | 11-08-2014 17:59
אלמ וינטר יכול להתבייש! בגבעתי יש חיילים מכל עם ישראל: חיל דרוזים ודתיים. מי שם אותו לקבוע שהם נלחמים את מלחמות השם של אלמ וינטר. מחר יקרא מחט גולני לחייליו להילחם בשם הנביא יתרו....
12
פמיניסט אמיתי
וינטרית בנשמה | 11-08-2014 20:17
הביקורת היחידה שיש לי על עופר הנפלא שהוא סיפר את נפלאות ה' בקרב טרם הסתיים הקרב. מצחיק מי שאומר שהאיסור לשמוע נשים מעיד שהגבר לא יוכל להתאפק... זוהי תורת אבותינו שבאה למנוע מראש מצב שיקרה למישהו משיכה לא לאשתו. זה שיא הפמיניזם, ולא להיפך. לעומת זאת, גבר אשר שר בפני נשים לא יכול ליצור שינויים משמעותיים בגופם.
13
חרדים וצה"ל
ברוך | 11-08-2014 21:01
דומני שכבר אין צורך להסביר מדוע ילדי לא ישרתו בצה"ל
14
ל9
קצינה במיל | 11-08-2014 22:07
אני דווקא למדתי המון יהדות כולל כל ההסברים הפתלתלים על ברוך שלא עשני אישה וגוי.ועל בנות רשי שמשתיקים את קיומן ועוד. מצטערת היהדות האורתודוקסית בימינו מדירה ומשתיקה נשים ויעידו על כך חברותי ללימודי הדוקטורט בבר אילן שחלקן דתיות והן מודאגות מאד. יש גם חיילים חילונים בגבעתי והרבה,הם לא שוביניסטים ויש גם חיילות שםאז השאלה מדוע לכפות עליהם תפיסות שוביניסטיות שמונעות אחר כך מרופאות למשל לנאום בגלל יצרי הגברים בכנס פועה מעשה מביש ומפלה. הכפיה הדתית פוגעות בפרנסת נשים של דבר שלא לדבר על כך שאין דיינות ורבות ראשיות נשים למרות האינטליגנציה הרבה שיש אצל הרבה מאד נשים. מעניין איך תרגיש אם חילונים יסרבו לשמוע זמרים דתיים כי זה פוגע ברגשותיהם.
15
בבר אילן לומדים טקסטים ולא את נשמת התורה!
ל 14 | 12-08-2014 9:55
רק כשניגשים לתורה מתוך - יראת שמים, מצוות, מידות טובות ובמיוחד ענווה, קדושה ... רק כלומדים תורה מאנשים הגדולים ביראת שמים ומידות טובות - רק אז יש סיכוי לחדור פנימה אל "קדושים תהיו" אל קדושת ישראל. קדושה זה לא רק חכמה ומוסר. קדושה זה מצב נפשי שבו אדם משתחרר מתאוות הגוף ונותן לנשמה האלוקית שלו להוביל. זה לא לומדים באוניברסיטה המנתחת ניתוח קר של טקסטים. סליחה, שוב אומר מי שחושב שהלכות נובעות מפמניזם, זה מבט צר ושיטחי. חבל ! חפשי את נשמת התורה, את קדושת ישראל. למדי מאנשים שחיים את קדושת התורה (ולא רק מדברים עליה) בהצלחה!
16
הגאוה של צה"ל הם הבוגרים של ישיבת בני דוד בעלי
עלמה | 13-08-2014 9:49
כל הכבוד לעופר וינטר ולכל הצוות מישיבת בני עלי יישר כח צבא ה' כולם צריכים להבין שאין עוד מלבד