אין שגרה עד הנצחון: תנועת עזרא ביטלה את חודש ארגון - סרוגים

אין שגרה עד הנצחון: תנועת עזרא ביטלה את חודש ארגון

הנהלת תנועת עזרא החליטה על דחיית חודש הארגון שהיה אמור להיפתח בשבוע הבא, זאת בשל המצב הביטחוני המורכב. במקומו, החליטו בתנועה להקדיש את החודש ל"לחיזוק החוסן הלאומי"

author-image
אין שגרה עד הנצחון: תנועת עזרא ביטלה את חודש ארגון
  צילום: סרוגים

ישראל במלחמה. בניגוד לבני עקיבא שתקיים את חודש הארגון במתכונת מצומצמת, ההנהלה הארצית של תנועת עזרא החליטה על דחיית חודש הארגון.

בהודעה לחניכים שהופצה אתמול נכתב בין היתר כי: "עם ישראל נמצא בימים של מלחמה. מלחמה על צדקת הדרך, ועל החיים שלנו כיהודים במדינת ישראל. כפשוטו. בימים אלה, אף שנראה למתבונן מבחוץ כי במקומות רבים בארץ הכל חזר לקדמותו, ואף הסניפים פתוחים ופעילים ביתר שאת- זוהי אינה המציאות לאשורה. עם ישראל, עדיין בצר לו. לוחמינו מחרפים נפשם, חטופינו עדיין בשבי ותושבים רבים מפונים מחוץ לביתם". יצויין כי גם חלק נכבד מהנהלת התנועה גויס למילואים, כולל מזכ"ל התנועה, לירן גרוס, תושב העיר אשקלון.

עוד נכתב כי "על אף הרצון העז לייצר שגרה כללית (החשובה לחיזוק החוסן), אנו מרגישים חובה שלא להמשיך כרגיל בחגיגות, ולזעוק. אין שגרה עד לניצחון מוחץ ויעד שישובו כולם לשלום. בתקופה זאת, נפעל בצורה מדורגת המותאמת לפי הגילים השונים. במתח שבין שגרה וחוסן ל"עמו אנוכי בצרה"".

עוד באותו נושא

בני עקיבא החליטו: לא מבטלים את חודש ארגון


3

הנהלת התנועה הוסיפה בדבריה: "השנה, אנו חשים שאת אנרגיית החגיגה האדירה הזאת, ראוי להפנות לאפיקים אחרים. לא צביעה על קיר, כי אם חיזוק העורף ובניית החוסן הלאומי שלנו. לטובת הימים האלו, ואלו שעוד יבואו אחריי. העשייה בסניפים בימים אלו היא עצומה. החל מאריזות מזון לחיילים דרך אימוץ משפחות לוחמים ושמרטפיות לעובדים חיוניים במקומות שעדיין סגורים".

"נשקיע ביתר שאת את זמננו בליווי משפחות מגויסים, בנתינת מענה ועזרה יומיומית לנשים הגיבורות אשר בבית. נסייע ונפעיל ילדים קטנים, נחזק את העורף ונתפלל ונלמד להחזרת החטופים ולניצחון מוחץ של כוחות הביטחון, נהיה שם יחד עם מפוני העוטף והצפון, נבנה יחד פעילויות שגרה וחוסן. נמשיך להיות חלק מהחמ"לים השונים, התנועתיים והארציים, וניתן את כולנו ומרצנו לצרכים החדשים הצצים בכל עת. ניתן כתף ויותר לחברינו החקלאים, משלב הקטיף והשינוע ועד להקמת ירידי מכירות של תוצרת מקומית".

מהנהלת התנועה נמסר: "החלטנו לדחות את חודש הארגון עד לאחר הניצחון שבע"ה יביא למיטוט אויבי ישראל, ובמקומו להקדיש את החודש ל'חיזוק החוסן הלאומי'. חודש הארגון הוא ביטוי של חגיגה, לתהליך חינוכי משמעותי. בימים אלה נפנה את ביטוי התהליך החינוכי לעשייה וחיזוק הנותנים ומוסיפים כוח לעם ישראל, ונחזק זה את זה. נחזק חיבורים, נחזק גבורה, נחזק תקשורת מיטבית, נחזק אמונה ותורה, ולא בסיסמאות, ונקיים עוד פעילויות. כמובן שנחכה לחגיגות כשיגיעו זמנן. והוא יגיע"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כאוס במלונות
יוסף | 31-10-2023 20:55
הכאוס הניהולי של הממשלה בפינוי תושבים מהדרום ומהצפון נמשך כעת בבתי המלון. בדיון בנושא בוועדת הכלכלה של הכנסת שהתקיים היום אמרו חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה כי אין גורם מתכלל שייתן מענה למפונים, והתוצאה היא שאין להם כתובת מסודרת לפנות אליה. אנחנו פליטים במלונות, סיפרו נציגים ממשפחות מפונות.