אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פיגוע נוסף בירושלים: ישראלי נפצע באורח בינוני מירי של רוכבי אופנוע

שעתיים לאחר פיגוע הטרקטור בו נהרג ישראלי וחמישה נפצעו, דיווח נוסף על ירי במזרח ירושלים, באזור הר הצופים. ישראלי אחד נורה בבטנו על ידי רוכבי אופנוע ומצבו מוגדר בינוני

גל טרור בירושלים: חייל פצוע קשה מירי

שעתיים לאחר פיגוע הטרקטור בו נהרג ישראלי וחמישה נפצעו, דיווח נוסף על ירי במזרח ירושלים, באזור הר הצופים.

מדיווח ראשוני עולה כי חייל שעמד בתחנת הסעה במזרח ירושלים נורה על ידי אלמונים רכובים על אופנוע. הוא נפגע בבטנו מהירי ומצבו מוגדר בינוני עד קשה. היורים נמלטו והמשטרה פתחה בסריקות אחריהם.

מדוברות איחוד הצלה נמסר לחדשות סרוגים כי ברחוב יצחק הנדיב בירושלים בסמוך לואדי גוז' נמסר על נפגע מירי, חובשים המתנדבים ביחידת האופנולנסים של 'איחוד הצלה' בירושלים שבמקום מעניקים טיפול ראשוני לנפגע באורח בינוני, נסיבות האירוע בשלב זה אינן ברורות.

משה לוי חובש איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי לזירה אזרחים סיפרו לנו כי מדובר באופנוע שביצע ירי ונמלט, אני וחובשים נוספים הענקנו טיפול ראשוני לצעיר שנפגע מירי ולאחר טיפול ראשוני בזירה הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים במצב קשה וכשהוא סובל מפגיעת ירי בפלג גופו העליון, כוחות גדולים של משטרה פעלו במקום".

 ניצב יוסי פריינטי אמר בתדרוך לעיתונאים כי המשטרה קיבלה דיווח על שמיעת יריות באזור המנהרות, כוחות שהגיעו למקום מצאו חייל פצוע על פי עדויות שנאספו התברר כי מאבטח של משרד הפנים ירה לכיוון האופנוע שממנו ככל הנראה נמלט המחבל לכיוון ואדי ג׳וז כוחות מיוחדים סורקים את האזור במטרה לאתר את היורה. אנחנו מתייחסים לזה כחשש לפגוע. פריינטי מציין עוד כי המשטרה פרוסה בכוחות רבים של שוטרים מציף את העיר בשוטרים ונחזיר את תחושת הבטחון לאזרחי ירושלים.
מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה שם החייל ושם אמו לתפילה?
פז | 04-08-2014 17:24
2
מה יעשה אדם וינצל מחבלו של משיח
| 04-08-2014 18:23
"שאלו תלמידיו את רבי אלעזר: מה יעשה אדם וינצל מחבלו של משיח? יעסוק בתורה ובגמילות חסדים! ומר הא תורה והא גמילות חסדים, אמר שמא יגרום החטא... וכן אמר רבי יוחנן ייתי ולא איחמיניה (יבוא המשיח ולא אראנו)". "הָסִירוּ אֶת אֱלֹהֵי הַנֵּכָר "אֲשֶׁר בְּקִרְבְּכֶם" וְהַטּוּ אֶת לְבַבְכֶם אֶל ה' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל!" בעזרת ד'- שבכל בית כנסת- נתפלל מעומקא דליבא- שה' יאמר די לצרותינו, ונזכה לראות את בית המקדש השלישי בתפארת
3
כל אחד נרשם!
| 04-08-2014 18:32
"גם היום יש להזהר מלהתחבר לרשעים" כך מתריע הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א. בשיחה נדירה אותה מסר הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א הממעט לצאת מביתו ולשאת דברים בציבור. הפעם חרג ממנהגו ומסר שיחה בבית המדרש תלמידי ישיבת פוניבז' צעירים בעיר. פתח ואמר הגרי"י, "עלינו להבדל מהשפעתו הרעה של השלטון הכפרני, שכדברי הגר"ח זיע"א 'תכליתו של הציונים היא רק לעקור את יסודי הדת'. כיום הדבר כבר בולט, כמו שציין רבי אלחנן וסרמן ז"ל הי"ד שלפני הגאולה הערב רב ישלוט וישפיל את תלמידי החכמים האמיתיים, ועליהם כיוון החפץ חיים ז"ל שהם מזרע עמלק.על כן צריכה להיות הכרה חזקה בקרב בני תורה, להתרחק מהשפעתם הרעה של השלטונות. "וכיון ועיקר כוחו של השלטון הזה זה הצבא", וכפי שהתבטא אותו רשע (ראש הממשלה דאז דוד ב.ג. שהצבא הוא 'בית חינוך טוב' מ.ו.), (כידוע שם מקום זנות) ואם כך ודאי כעת בשעת מלחמה צריכים אנו להתחזק בעצמנו היטב בכל כוחינו, שלא להתחבר אליהם לא באופן מעשי ואף לא באופן רגשי. התפילה שצריכה להיות עליהם היא רק על פי גדרי התורה. כפי שהעידו מהסטייפלר זצ"ל שאמר שהתפילה עליהם צריכה להיות רק מכיון שיש שם לפעמים גם "ערליכע יידן" (יהודים הגונים. מ.ו.). "כל שיקולי המנהיגים שלהם אינם טהורים", ובודאי אינם על פי תורה ומתוך זלזול בחיי אדם. ואשר לחיילים, כבר פסק החפץ חיים ז"ל, שכל שיש בו אפיקורסות ומערער אף על דקדוק אחד מן התורה אינו בכלל עמיתך, ולכן אין חיוב להתפלל עליהם (על חיילים-כופרים). אמנם אם נהרגים על קידוש השם יש להם שכר רב". אשר למלחמה הדגיש: "המלחמה האמיתית והגדולה כיום היא לעמוד מול הניסיון להרס המחיצות בין בני תורה לערב רב שבחוץ, ובכלל זה הניסיונות והפיתויים, לימודי חול ו"השתלמויות" שהם בדרך מסילה להתדרדרות עד שאול תחתית. ותפקיד כל אב ואם (חרידי) הוא כלשון החזו"א: 'ידינו עסוקות בבנין 'חומות' ולהקים 'חיץ' בינם לביננו.