אחרי ירושלים: עיריית ת"א עם בשורה לתלמידים - סרוגים

אחרי ירושלים: עיריית ת"א עם בשורה לתלמידים

בעקבות מפת האזורים של פיקוד העורף בעיריית תל אביב יפו מודיעים: "העיר ירוקה ולכן, החל מיום ראשון, הלימודים יחזרו במתכונת רגישה"

author-image
אחרי ירושלים: עיריית ת"א עם בשורה לתלמידים
  חוזרים ללימודים (צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

שלושה שבועות אחרי פרוץ המלחמה ואחרי החזרה ההדרגתית ללימודים ברחבי הארץ, יומיים אחרי הודעת עיריית ירושלים גם בעיריית תל אביב מודיעים בעקבות פרסום מפת האזורים של פיקוד העורף: "ביום ראשון הקרוב נחזור ללימודים בשבוע הבא במתכונת גמישה, עם הגברת האבטחה"

בהודעה שהוציאה עיריית תל אביב-יפו נכתב: "מערכת החינוך חוזרת ללמידה אך במתכונת אחראית, רכה וגמישה, תוך תגבור האבטחה סביב מוסדות החינוך בהתאם להחלטת פיקוד העורף, העיר תל אביב-יפו מסווגת כרשות ירוקה ולכן, החל מיום ראשון, 29.10,  תחזור מערכת החינוך הציבורית בעיר, בגנים ובבתי הספר, לפעילות".

עוד באותו נושא

עיר ראשונה מודיעה: ממחר הלימודים יתקיימו כרגיל


8

ההחלטה התקבלה לאחר התייעצויות רבות בעירייה ומחוצה עם הגורמים השונים, ובהתאם להנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף. בהתאם למתווה הפעילות בחירום שהפיץ משרד החינוך- גני הילדים בעיר יפעלו במתכונת של חמישה ימי לימודים כולל צהרון עד השעה 16:00, גני הילדים בחינוך המיוחד יפעלו גם הם במתכונת של חמישה ימי לימודים ללא שינוי בשעות הפעילות.

כל תלמיד יגיע ללימודים לפחות שלוש פעמים בשבוע

העיריה המשיכה: "מנהל החינוך פועל כל העת על מנת לנייד את מעט הגנים העירוניים שאין בהם מרחב מוגן תקני לחללים מוגנים שונים ברחבי העיר, בהם מרכזים קהילתיים, מוסדות תרבות ועוד.בתי הספר יחזרו לפעילות במתווה מותאם לכל בית ספר, בהתאם לשיקולי אילוצי הצוותים, מוכנות הקהילה ובשיתוף הנהגת ההורים וכמובן בהתאם להנחיות 'הכי מוגן שיש"'

חוזרים ללימודים (צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

העיקרון המנחה הוא כי כל תלמידה ותלמיד יגיעו ללמידה פיזית לפחות 3 פעמים בשבוע לזמן של לפחות 5-3 שעות. מנהלי ומנהלות בתי הספר יעדכנו את קהילת בית הספר בהערכות המותאמת. באשר לנושא האבטחה, יובהר כי עיריית תל אביב-יפו ערוכה במלוא עוצמתה בהיבטי הביטחון והאבטחה ומפעילה כוחות עירוניים שונים ומגוונים להגברת תחושת הביטחון האישי של כל תושבת ותושב.

מיומה הראשון של מלחמת "חרבות ברזל" מפעילה עיריית תל אביב-יפו כוחות עירוניים שונים להגברת האבטחה בסביבת מוסדות חינוך. כלל בתי הספר, כמו גם אשכולות גני הילדים, שהם בעלי תקן אבטחה בשגרה, מאובטחים על ידי מאבטחים חמושים ובעלי הכשרה נדרשת, כשם שנעשה בשגרה.

האבטחת תחת משטרת ישראל

נדגיש  כי משטרת ישראל הינה בעלת הסמכות הבלעדית לקבוע תקני אבטחה למוסדות השונים.כלל המסגרות שאין להן תקן אבטחה בשוטף מאובטחות באופן רוחבי, שכולל סיורים חמושים של סיירת סל״ע וביטחון המזוהים באמצעות וסט צהוב עליו כתוב "בשירות עיריית תל אביב-יפו" ומעל 100 חיילות וחיילים בעלי נשק ווסט כתום עליו כתוב "פיקוד העורף".

כל אלה פזורים בשכונות השונות בעיר בדגש על סביבת מסגרות החינוך. בנוסף, החמ״ל העירוני עוקב אחר אירועים חשודים בעזרת כ-4,000 מצלמות הפרוסות בעיר ומקפיץ כוחות לכל אירוע חריג. נציין כי פקחי העירייה עוסקים בימים אלה במשימות חירום רבות בתחום התפעול העירוני ורבים מהם שולבו באבטחת המרחב הציבורי סביב גני הילדים. בימים אלו, פועלת העירייה גם על מנת לשלב עובדי עירייה במשימות הסיור סביב גני הילדים העירוניים.

חוזרים ללימודים (צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
איך ירוקה ....השתגעו??...
קרן | 27-10-2023 15:12
איך ירוקה ....השתגעו??
2
עיר ירוקה 3...
יפה | 27-10-2023 23:02
עיר ירוקה 3 פעמים ביום אזעקות איזה אצריות לוקח חולדאי האיש הזה לא ראוי לנהל עיר