הרב שמואל אליהו במסר קשה: חייבים לעשות תשובה לאומית - סרוגים

הרב שמואל אליהו במסר קשה: חייבים לעשות תשובה לאומית

הרב שמואל אליהו לחיילים לפני כניסתם לעזה: ''כדי לעצור את הרשע הזה צריך לקיים את המוסר האמיתי של תורת ישראל. חייבים לעשות תשובה לאומית לפני הכניסה לעזה ולבנון וננצח''

הרב שמואל אליהו במסר קשה: חייבים לעשות תשובה לאומית
  (צילום: גרוסברג)

הרב שמואל אליהו פנה הבוקר לחיילים העומדים להילחם בארגוני הטרור בעזה וחיזק אותם לקראת המערכה הקרקעית, והדגיש את החובה להיצמד למוסר התורה, ועשיית תשובה לאומית.

הרב ביקש מהחיילים: "לעשות תיקון גדול, למחות חרפה מוסרית נוראה שעלתה לנו בדמים מרובים ביום שבת שמחת תורה". לדבריו: "אותה חרפה מוסרית שנאמרה על ידי קצין שריון, שסיפר איך הם ראו אזרחים מעזה נוהרים לכיוון הקיבוצים והמושבים, ולא מדובר באותם אזרחים שבסופו של דבר טבחו ושרפו חיים, אנסו באכזריות. הם רואים את אותם אזרחים שעשו את זה ולא יורים בהם! למה? כי לדבריו הם "בלתי מעורבים". לקח להם יום שלם להבין שאותם "בלתי מעורבים", היו הנאצים הכי נוראיים. אותה חרפה מוסרית קשרה גם את ידי טייסי מסוקים שהיו במרחק של עשר דקות מעוטף עזה, שם נמצא נמצא בסיס חיל אוויר רמון. היו שם עשרות מסוקים אפאצ'י שיכלו לעצור את הטבח הזה, הם לא עשו זאת בגלל המוסריות המזוייפת".

הרב אליהו הדגיש כי "החרפה המוסרית הזאת היא זאת שמנעה זאת מהם וקשרה להם את הידיים. אם נישאר עם אותה חרפה מוסרית ה' ירחם עלינו. אנחנו – החיילים, המפקדים, הקצינים, האלופים צריכים לדעת שיש מוסר אלוקי, המוסר של התורה. והוא אומר שאין דבר כזה בלתי מעורבים. בקריעת ים סוף כתוב שחלק מהמצרים טבעו בים כמו עופרת, חלק כמו אבן וחלק כמו קש. חכמינו אמרו שזה נקבע לפי דרגת האשמה, אבל כולם בסוף נענשו. גם המצרי הירא את דבר ה' בסוף היה שותף, הוא סיפק את הסוסים למרדף אחרי בני ישראל. כל מי ששותף – אשם. אם לא מבינים את הכלל הזה – לא מנצחים".

"ככה האמריקאים והרוסים הכריעו את הנאצים במלחמת העולם השניה", הזכיר הרב. "אף אחד לא אמר להם שהם לא מוסריים, זה היה הכי מוסרי בעולם! אם לא היו נוהגים כך עד היום היטלר וממשיכיו היו בשלטון".

"כדי לעצור את הרשע הזה צריכים לקיים את המוסר האמיתי,של הקב"ה ותורת ישראל שאין יותר מוסרית ממנה בעולם. חייבים לתקן את זה לפני הכניסה לעזה ולבנון. חייבים לעשות על זה תשובה לאומית, כולנו, וננצח", סיכם הרב אליהו ובירך: "חיזקו ואימצו!".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו