תא"ל טישלר: "צה"ל תוקף ברצועה במימדים שלא היו" - סרוגים

תא"ל טישלר: "צה"ל תוקף ברצועה במימדים שלא היו"

בריאיון שנתן לכתבים אמר "זה אירוע בלתי נסבל, אנחנו כצבא היינו צריכים למנוע את זה ולא מנענו את זה", עוד התייחס לזירה הצפונית: "צה"ל יודע לפעול רב זירתי, ככל שיידרש"

author-image
תא"ל טישלר: "צה"ל תוקף ברצועה במימדים שלא היו"
  ההרס ברצועת עזה (צילום: Atia Mohammed/Flash90)

היום החמישי למבצע 'חרבות ברזל'. בריאיון שנתן תא"ל עומר טישלר לכתבים סיפר על פעילות החיל ואמר כי "אנחנו תוקפים ברצועת עזה בממדים שלא היו".

"אנחנו בתוך מלחמה קשה" אומר טישלר, "מה שקרה בשבת בבוקר זה אירוע קשה ובלתי נסבל, לא אנושי". זה אויב מתועב שיוצא מאוכלוסייה אזרחית ורוצח אוכלוסייה אזרחית. האירוע הזה בסיום המלחמה יתוחקר, אנחנו כצבא אחראים על זה, אני אחראי. אני אדם פשוט, אנחנו אחראים כאן עכשיו ואנחנו פועלים לשנות את המצב מהיסוד. צריך להתרכז במה יהיה. אנחנו לא בסבב, זה מלחמה".

טישלר התייחס למתקפות חיל האוויר ברצועה בימים האחרונים ואמר "אנחנו תוקפים ברצועת עזה בממדים שלא היו, כי האירוע שיש פה הוא אירוע שלא היה. יש פה אויב שיורה רקטות, פושט על אוכלוסייה אזרחית. זה אירוע שהוא נגמר. לזה אנחנו לא חוזרים".

"לא פועלים כמו הצד השני, לא תוקפים אזרחים"

"אנחנו פועלים כמכונה שיטתית יחד, ים, יבשה, אוויר. זה מתחיל במודיעין, יש מפעלי תכנון של מאות אנשים, מילואים, סדירים. משם זה עובר לטייסות. כל הטייסות, מסק"ר, כטמ"מ, עובדים ברצף רחב מאוד. מסכלים בכירים, תוקפים חדרי מלחמה, צייד של פעילים מחוץ לבתים ופעילים בתוך מבנים. אנחנו פועלים בתוך מוקדי טרור רחבים לפי מוקדי טרור ותוקפים בצורה מאוד אגרסיבית".

כמו כן התייחס טישלר לטענות על תקיפת אזרחים בעזה ואמר "אנחנו לא פועלים כמו הצד השני, אנחנו לא תוקפים אוכלוסייה אזרחית, מאחורי כל תקיפה יש מטרה. אנחנו פועלים באופן מדויק ומקצועי אבל לא כירורגי. אני לא מתעסק בבודדים, עשרות וגם לא במאות. אנחנו מדברים על אלפי חימושים. מאחורי כל מטרה כזאת יש מהות.

(צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

"דמיינו במטה המבצעי, מאות אנשי מילואים, סדירים יחד, ירוק, לבן, כחול. מטוסים מקבלים מטרות. דמיינו את שמי עזה מהנקודה הנמוכה עד הכי גבוהה. מטוסי איסוף, תקיפה, כטמ" ומסק"ר. כל אחד שעובר מעזה לישראל, נתקף, יש מאות אנשים שעובדים מסביב לשעון, מבחינתי אין הבדל בין יום ללילה. מגיעים למטוסים, מקבלים את המטרות מחכים להם החימושים. ככה נראית מלחמה, לא סבב. זה לעולם התקיפה".

"לי חשוב מאוד סבלנות. אני מסתכל קדימה, המכונה הזאת תעבוד, תתקוף ותשמיד. ככה פועלים אם רוצים לעקור את אותם מרכזי טרור ושהאירוע שחמאס פועל מתוך מקומות אזרחיים, זה מבחינתי לא חוזר".

"מייצרים קו הגנה באוויר וביבשה, זו מלחמה"

טישלר התייחס לפעילויות נוספות של חיל האוויר: "חשוב לי לומר, זה לא רק מערך תוקף. יש מערך אוסף, הטסת כוחות לדרום ולצפון, הטסת פצועים, מערך הובלה שמביא את אנשינו תוך כדי ממדינות אחרות. נחת כאן מטוס חימושים מארצות הברית. מערך הבקרה שמהווה את החיבור בין המטה מבצעי לכוחות הלוחמים בשטח כל עולם הסיוע הקרוב לכוחות הלוחמים. אין מגבלת אנרגיה מבחינתי, נהיה כאן כמה שצריך, יום לילה, עובד".

פינוי פצועים. אילוסטרציה (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

"לגבי עולם ההגנה. צה"ל פעל מול מאות מחבלי חמאס בשטחינו ועכשיו אנחנו מייצרים קו הגנה קרקעי, אוויר ויבשה. לגבי עולם ההגנה האקטיבי והאווירי. אני אומר, אין כאן הרמטיות, זה מלחמה. אנחנו מיירטים באלפים, זה משולב עם התנהגות מאוד אחראית של הציבור שנשמע ומקשיב להנחיות צה"ל".

עוד התייחס לזירה הצפונית המתחממת ואמר כי "בהיבט הרב זירתי, אנחנו ממוקדים בעזה. אנחנו פרוסים גם חזק בצפון ומעבים כוחות גם בצפון. צה"ל יודע לפעול רב זירתי, ככל שיידרש. יחד עם השותפים האמריקאים כולנו שמענו את הנשיא. אתם רואים איך נחתו כאן חימושים, זה מייצר אורך לחימה ומשך לחימה וזה ימשיך".

"כל האנרגיה מופנית להשמדה של האויב"

"זה אירוע בלתי נסבל, אנחנו כצבא היינו צריכים למנוע את זה ולא מנענו את זה. מהרגע שזה קרה והובן שזה קורה, כל הכוננויות של חיל האוויר זינקו. ממריא מסוק קרב מהצפון והדרום, הם מגיעים לתא שטח בשטחינו, של מאות מחבלים עם אוכלוסייה אזרחית מעורבבת . הם רואים בכוונת עשרות רבות של אנשים. מתקבלות החלטות קשות. מסק"ר תוקף, כל פלטפורמה כזאת שמגיעה הורגת עשרות מחבלים. כלים נוספים של חיל האוויר תוקפים עשרות מחבלים, ביחד זה מסתכם למאות".

עוד באותו נושא

תוצאות התקיפה: צה"ל מחק שכונות שלמות בעזה


12

"באותם שעות הראשונות, הטסנו כוחות שהגיעו לתוך מרחב לחימה פעיל. לוחמים פורקים ממסוקים והולכים לקרבות פנים מול פנים. כל מה שהיה בחיל האוויר זינק לשמיים. כולם רצו לטייסות, חדרי הבקר, מערך ההגנה האווירית וכל המערכים של חיל האוויר. כל האנרגיה של אנשי החיל מופנית להשמדה של האויב".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
דם הנרצחים על ידיו של נתניהו. בזכות אזרחים
אור לגויים | 11-10-2023 11:14
וחיילים אמיצי לב, שהקריבו את עצמם על בטחון אזרחי המדינה, הוסר איום החמאס וחזרנו לשלוט בשטח. המלחמה עברה לעזה וחא כותש ללא הרף. עכשיו הזמן להתחשבנות. עכשיו שהאיום האסטרטגי מעזה הוסר תודות ולמסירות הנפש של אזרחי ולוחמי מדינת ישראל. אין טעם בהקמת ממשלת חירום לאומית, והגיע הזמן לבוא חשבון עם מחוללי המחדל שהמית עלינו את האסון הנורא בתולדותינו. עכשיו הכל מתחיל להסתדר. הצבא כבר ניצח. החמאס הובס. חיל האוויר יכול להמשיך לכתוש באין מפריע, הגדרות מוגנים, כולנו מלקקים את הפצעים. בשלב הזה של הלחימה עזה כבר לא מהווה איום. עכשיו הזמן להדיח את האחראים למחדל, מר בטחון נתניהו, שגילה רק אתמול שהחמאס הוא אויב שרוצה לחסל את כולנו ואת מדינת ישראל. את שר הבטחון, הרמטכל, את יור ועדת החוץ והבטחון, ראש אמן, ראש השבכ ומפקדי אוגדות עזה והעוטף. את כולם לסלק עכשיו לפני שממשיכים. הם הוכיחו שאי אפשר לסמוך עליהם
עדיין צריך להמתין לסיום
למר חושך | 11-10-2023 12:06
ולא לערוף ראשים בטרם בחינה של הארועים. ביבי לבטח לא יבחר שוב...
2
די כבר עם כל החרטא. אתם הורסים בניינים ריקים
צה"ל קבלן הריסות | 11-10-2023 11:29
לא נמאס לכם? לנו נמאס
בוט מוסלמי
.... | 11-10-2023 11:55
כנראה
3
טישלר תמשיך בדרך...
אס | 11-10-2023 11:30
טישלר תמשיך בדרך הנכונה לחסל את עזה ואת הערבים בישראל שרוצים ורוצחים בנו
4
לא מספיק
דוד | 11-10-2023 11:53
הפעם שלא ישאר שם כלום! רק אבק. לא נסתפק בפחות מזה! מגיע לנו ולעתיד ילדינו לחיות בשלום ובשקט. לא עוד! אין יותר עזה! נבנה שם יישובים ישראליים יפים ומשגשגים!
אמן!
יהודי | 11-10-2023 12:06
אמן!
5
אנחנו לא תוקפים אוכלוסייה אזרחית
מישהו | 11-10-2023 12:04
למה?????? מדובר בווירוסים תומכי טרור! לא לשכוח, החמאס נבחר בבחירות דמוקרטיות.
6
ביבי תחזיר אותנו...
יניב | 11-10-2023 12:15
ביבי תחזיר אותנו לגוש אם לא זה לפחות שטח מפורז
7
לא מספיק !!!!...
אהרן | 11-10-2023 12:24
לא מספיק !!!!
8
לא תוקפים ולא...
גלי גל | 11-10-2023 12:41
לא תוקפים ולא נעליים,יורים על דיונות
9
רצחו לנו מעל...
אזרח טוב | 11-10-2023 12:52
רצחו לנו מעל 1000 אנשים ואנחנו מפרקים קירות! חטפו לנו אזרחים ואנחנו שוברים קירות! בושה!
10
צריך לאמר ברורות...
פשוט להבין | 11-10-2023 14:13
צריך לאמר ברורות חזל אומרים המרחם על אאכזריים סופו שיתאכזר על רחמנים
11
מה זה תוקף...
יאללה נכבה 2 | 11-10-2023 14:22
מה זה תוקף למה עזה עדיין קיימת?
12
מספיק לקשקש ...
הבורר | 11-10-2023 16:05
מספיק לקשקש
13
קשקשן ...
הבורר | 11-10-2023 16:08
קשקשן
14
כן היו כאלה....
אשר | 11-10-2023 16:22
כן היו כאלה. על פי מקורות יותר אמינים אין חדש בעזה.
15
מה זו...
ה האזרחים הללו מחלקים את הממתקים בעזה בעקבות נצחונות החמאס , האזרחים הללו בחרו בחמאס ורוצחיו לשלוט בעזה בבחירות דמוקרטיות מפוקחות אז היום לשמוע מתת אלוף את הטפשות שהביאה אותנו למצב הזה , פשוט מחריד . | 12-10-2023 9:41
מה זו השטות של ״אנחנו לא פוגעים באזרחים״ ? , הרוצחים הללו חיפשו בעיקר אזרחים חיפשו את החלשים והלא מוגנים , ניראה שגם תת אלוף טישלר עדיין לא הפנים כיצד מגיבים לרוצחים . לא מטפלים בפצועים שלהם ואם יש לבצע הפצצות שטח ובתוכן אזרחים -- מבצעים ללא היסוס , האזרחים הללו רצו אחרי החמאסניקים להשלים את העבודה ולבזוז את המקום .
16
המראות משם מעלים...
כןכןאלעלכה | 12-10-2023 9:57
המראות משם מעלים תמונת שגרה עסקים פת לחם אוניברסיטתה ובתי ספר הכל כרגיל. תתחילו לעבוד !!!!!
17
האם אתה לא...
בר דעת | 12-10-2023 14:48
האם אתה לא פוחד מאהרון ברק כשאתה מצהיר שהתקיפות שלנו אינן כירורגיות ומה שהיה לא יהיה
18
לא מאמינים לכם....
מאיר | 16-10-2023 0:49
לא מאמינים לכם. על כל בניין הרוס רואים רחוב שלם עומד. שטויות. תפסיקו לבזבז זמן ותתחילו לעבוד. הייתי מצפה לראות טןרים של מטוסים בשמיים, לשמוע רעמים של פיצוצים יום ולילה והבזקים של פיצוצים, גשם של פצצות. לא רואים ולא שומעים דבר מכל זה. קשקשנים.