אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

החמאס נכנע? 150 פלסטינים הסגירו עצמם לצה"ל

כשהם בתחתונים בלבד, נעצרו והובלו כ-150 פלסטינים שהסגירו עצמם לידי צה"ל והועברו לחקירה. לפחות 20 מחבלים חוסלו ברפיח. נמשכת פעולת סיכול המנהרות

החמאס נכנע? 150 פלסטינים הסגירו עצמם לצה"ל
  נכנעו לחיילי צה"ל (מתוך Ynet)

היום ה-17 למבצע 'צוק איתן' מגלה שבירה אצל החמאס.

כ-150 גברים ברפיח הסגירו עצמם לידי כח גבעתי שפועל ברפיח. בתמונה שמתפרסמת ברשתות החברתיות נראים עשרות הגברים בתחתונים בלבד, יושבים על האדמה מוקפים בלוחמים השומרים עליהם. מאוחר יותר הם נעטפו בבגד מאולתר והועברו לחקירת צה"ל והשב"כ.

ייתכן וחלקם אינו שייך לארגון החמאס, אבל אחרי שבוע של לחימה, זו הפעם הראשונה בה נראות תמונות של מעצר המוני של מחבלים. עד כה ניסו הפלסטינים לפגוע בצורה נקודתית בלוחמי צה"ל וחוסלו, או שהעדיפו לברוח מקו האש. ככל הנראה הכניעה הגיעה מחשש כי בעימות עם חיילי צה"ל עם יחוסלו, כפי שהרגו לוחמי גבעתי 20 מחבלים שפתחו לעברם באש, ברפיח.

2_wa

המחבלים עטופים בבגדים שסיפק צה"ל (מתוך Ynet)

במקביל נמשכת הלחימה של צה"ל בעזה, חאן יונס ורפיח. צה"ל חשף וסיכל 31 מנהרות טרור שיועדו לתקיפה, ומנה עד כה למעלה מ3,400 יעדי טרור שהותקפו במבצע 'צוק איתן'. אמש נתפס שלל מודיעיני בבתי המחבלים בהם ספרי הדרכה להכנת מטענים, מידע על יחידות צה"ל ונשק רב.

ברוך ה' במהלך הלילה לא היו נפגעים ללוחמינו, ואילו אצל הפלסטינים מדווחים על 23 הרוגים משעות הערב ובסך הכל 718 הרוגים מאז תחילת המבצע.

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו