אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

יחימוביץ' על מבצע צוק איתן: "הגיבוי לנתניהו אינו צ'ק פתוח"

את הדברים כתבה יו"ר מפלגת העבודה לשעבר במאמר לעיתון גלובס בו היא מזהירה ממהלך של כיבוש מלא של הרצועה: "לא לכיבוש עזה, לא להתבוססות שאין לה קץ בבוץ העזתי"

יחימוביץ': "הגיבוי לנתניהו אינו צ'ק פתוח"
  שלי יחימוביץ'. צילום: פלאש 90

מאז תחילת מבצע 'צוק איתן' זכה ראש הממשלה נתניהו לתמיכה גורפת מכל גווני הקשת הפוליטית, מימין ומשמאל, אך נראה כי כעת הדברים מתחילים לחזור לקדמותם. במאמר שפרסמה חברת הכנסת ויו"ר מפלגת העבודה לשעבר, שלי יחימוביץ', היא מבהירה כי המבצע, שנראה כבר כמו מלחמה, צריך ללכת לנקודת הסיום שלו. לדבריה: "אין זרוע צבאית בלי זרוע מדינית. אין מבצע צבאי או מלחמה שמוכרעים בסופם רק בכוח הנשק. חוץ מכמה מחרחרי מלחמה תאבי כיבוש עזה על שני מליון אזרחיה, רוקמי חזונות משיחיים על מלכות דוד, או סתם פוליטיקאים ציניים שמבקשים לחצוב דיווידנד מרטוריקה מתלהמת – אין כמעט בר דעת שחושב שאת עתידה ובטחונה של ישראל נבסס רק על החרב. גם המבצע הזה, שכבר נראה לפרקים כמו מלחמה ממש, חייב להתכנס לקראת נקודת סיום מתוכננת כהלכה".

בדבריה מתייחסת יחימוביץ' גם לתמיכתה בנתניהו, אך מסייגת כי גם לכך יש גבול: "את הגיבוי שלנו, האופוזיציה הציונית, קיבל נתניהו הפעם מכמה סיבות: הוא נהג באיפוק וברצינות נוכח איומים בטחוניים של ממש (אם כי לא איום קיומי) על ישראל, הוא לא שש אלי קרב, הוא הציב מטרות רציונליות למבצע, והוא אותגר והותקף ע"י מי שהעדיפו למצב עצמם מימינו. זה לא צ'ק פתוח. זו תמיכה שבצדה גם הערת אזהרה. בצד ההסכמה על הצורך להסב נזק כבד לתשתיות חמאס, יש גם לא: לא לכיבוש עזה, לא להתבוססות שאין לה קץ בבוץ העזתי, שתביא לנפגעים רבים מכוחותנו, להסתבכות, ולאבדן האשראי הבינלאומי".

בסוף דבריה מציינת יחימוביץ' כי התמיכה בנו מצד חלק ממדינות ערב טומנת בחובה פוטנציאל אדיר בדרך להגעה להסכם קבע עם הרשות הפלסטינית: "הפסקת אש ממושכת היא אחת ממטרות המבצע המוגדרות. לזו אפשר להוסיף בזהירות אפילו מטרה שאפתנית יותר. הטלטלות בעולם הערבי העמידו שני צירים יריבים. מול ציר פונדמנטליסטי עם תרבות מוות וצימאון לדם – קמו מנגד גורמים שהם פרטנרים למהלכים מדיניים. מצרים המתגלה במלוא חיוניותה, סעודיה, ירדן, האמירויות, והרשות הפלסטינית עם אבו מאזן בראשה. החיבור של כל אלה ביחד אתנו, עם גיבוי של ארה"ב והקהיליה האירופית, טומנים בחובם פוטנציאל ריאלי להסדר. וגם אם הפוטנציאל הזה לא יממש את עצמו – מוטלת עלינו חובה עמוקה וצווי של ממש לבדוק אותו עד תום, במלוא הנכונות והעוצמה, ובהובלה שלנו. זו חובה בסיסית, בעיקר כלפי מי שלוחמים כעת ברצועה וכלפי משפחותיהם", כתבה יחימוביץ'.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מי את שתתני שק פתוח.
איציק | 23-07-2014 13:08
די. מספיק. רוב העם תומך בנתניהו ובימין. השמאל מתחיל להתפקח. לא צריך ואל תעשי טובות. את השק הפתוח תתני למישהו אחר. לומדים על בשרינו איזו חשיבות יש לשטח. אסור להחזיר ולוותר. די. מספיק להפחיד אותנו.
2
לכי!
יואל | 23-07-2014 14:09
היא יכולה להיות בטוחה שלא צריכים אותה. לא בכנסת ולא בממשלה. ביבי לא צריך אותה בכלל.