לפני הדיון הדרמטי בבג"ץ: יריב לוין בהתבטאות חריפה - סרוגים

לפני הדיון הדרמטי בבג"ץ: יריב לוין בהתבטאות חריפה

לפני הדיון הדרמטי על צמצום עילת הסבירות, שר המשפטים יריב לוין יוצא במתקפה חריפה נגד שופטי בג"ץ: "פגיעה אנושה בדמוקרטיה ובמעמד הכנסת"

author-image
לפני הדיון הדרמטי בבג"ץ: יריב לוין בהתבטאות חריפה
  (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

שר המשפטים וסגן ראש הממשלה, יריב לוין, מתייחס לדיון בבג"צ שיתקיים הבוקר בנושא צמצום עילת הסבירות, ותוקף בחריפות את בג"ץ.

בהודעה שפרסם אמר לוין: "הדיון שמתקיים היום בבית המשפט העליון, בחוסר סמכות מוחלט, הוא פגיעה אנושה בדמוקרטיה ובמעמד הכנסת. גם נשיאי ושופטי העליון לדורותיהם הסכימו כולם – העם הוא הריבון, ורצונו מתבטא בחוקי היסוד אותם מחוקקת הכנסת. עצם הדיונים באפשרות לפסול חוקי יסוד, שהם ראש הפירמידה החוקית בישראל, ובאפשרות להוציא את ראש הממשלה לנבצרות, הם פגיעה אנושה בשלטון העם".

לוין הוסיף כי "בית המשפט, ששופטיו בוחרים את עצמם בחדרי חדרים ובלי פרוטוקול, מציב את עצמו מעל הממשלה, מעל הכנסת, מעל העם ומעל לחוק. מצב זה מנוגד לחלוטין לדמוקרטיה. משמעותו בית משפט ללא איזונים ובלמים כלל. שליט יחיד. לא עוד שלטון העם".

"הטענה שבה מצדיק בית המשפט את הדיון בפסילת חוקי יסוד היא שעליו למנוע חוקי יסוד שמנענעים את אמות הספים של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אך מה שבאמת מזעזע את אמות הסיפים של הדמוקרטיה בישראל הוא הדיון שמקיים היום בית המשפט".

"עד היום, חרף אקטיביזם שיפוטי בעייתי ביותר, היה לפחות בסיס אחד מוסכם – בית המשפט כיבד את חוקי היסוד. זהו הבסיס ששמר על הדמוקרטיה בישראל. האחריות לשמור על הבסיס המשותף הזה מונחת לפתחו של בית המשפט".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
לוין הכי שנוא
לוין שר ההרס | 12-09-2023 7:42
לוין האיש השנוא במדינה. על המזק לעם ולמדינה שגרם הוא חייב לתת את הדין ולשבת בבית סוהר. לא ירחק היום, העם לא יוותר עד שלוין ישלם על כל פשעיו
שנוא?!
שנוא על מי? | 13-09-2023 12:57
שנוא על מי? על מיעוט פריווליגי מתנשא שהשקר נא לרגליו. שיוצא מהכלים כשאומרים לו את האמת?
דווקא אני מאוד אוהב את לוין.
אליקו | 12-09-2023 9:56
קדימה לוין מצביעי הימין איתך, וזה מה שקובע
לוין לא רק הכי שנוא הוא גם האיש המזיק ביותר
צודק | 12-09-2023 8:16
לוין לא רק הכי שנוא אלא האיש שהביא הכי הרבה נזק לעם ישראל ולמדינת ישראל. אפילו לליכוד אחר שכבר זכה בבחירות האיש הזה הביא חורבן והוריד את ביבי וכולם לדראון עולם. נזק והרס בכל תחומי החיים, הכל בגלל המהפיכה המיותרת והמטורללת שהחליט לבצע. אולי כי רק בדיקטטורה הוא יוכל להחליף את ביבי ולהגיע לשלטון. ספק אם עם ישראל יוכל להתאושש מהנזקים לכל מוסדות המדינה ובכל תחומי החיים הקרע מבפנים ומלחמת האחים שהתכנית של האיש הזה מביאה.
כמה עלוב והזוי אתה
יניב | 12-09-2023 7:48
האדם הכי שנון, הכי הגיוני, הכי אמין וליבראלי, אתה מה מכנה אותו הכי שנוא אני מציע לך קח את המילים שלך הבזויות חזרה לפה הנוראי שלך. אתה ההרס בגלמותו וכל אלה שחושבים כמוך. אני מציע לך שבכל בוקר במקום צחצוח שיניים, שטוף באקונומיקה- נסה זה טוב והכי נקי.
2
איזה יופי, יש לנו שלטון חדש.
יניב | 12-09-2023 7:43
יש לנו את בגץ קובע חוקים, מבטל חוקי ייסוד, מחליט על מה שבא לו ואיך שנראה לו. אז אני שואל... למה צריך בחירות, ובכלל מה מקומה של הכנסת? למי אנחנו משלמים מיסים, ועל מי בעצם נשאר לנו כציבור במדינת ישראל לסמוך? אנחנו במדינת חכמי חלם.
יניב שלא יעבדו עליך. זה ממש לא חוקי יסוד.
ליניב- זה לא ח. יסוד | 12-09-2023 8:25
הדבר היחיד שהממשלה הזו פועלת ומנסה לבצע זה השתלטות על מערכת המשפט. החוקים האלה הם הדבר הכי רחוק מחוקי יסוד. והם עצמם מהווים פגיעה ישירה ומכוונת בדמוקרטיה. החוקים פוגעים בהפרדת הרשויות נשמת אפה של הדמוקרטיה ופוגעים באיזונים והבלמים בלעדיהם אין דמוקרטיה ופוגעים ברשות השופטת, היחידה שקיימת אצנו שיכולה עדיין להעביר ביקורת על השלטון מפני הפיכתו לכל יכול וחסר רסן, לפני שתקבלו פה פוטין או ארדואן שמחליט עליכם הכל ולוקח לכם הכל ואין לכם למי לפנות. החוקים האלה אינם חוקי יסוד גם כי הם הפוכים מחוקה. חוקה מבטיחה זכויות יסוד של הציבור קניין חופש שויון והיא מוגנת מעל כולם ואי אפשר לשנותה בקלות בכדי להגן על זכויות יסוד של הציבור. החוקים האלה באים לגזול כספי הציבור, לבטל את השויון בנטל לפגוע בכל עקונות החופש והדמוקרטיה. הם גם נחקקו כגנבים בלילה, ללא דיון מעמיק ורחב. ללא הסכמה. בניגוד לרצון רוב עצום בעם. זה חוקי גנבים זה ממש לא חוקי יסוד גם אם לוין בחר לקרוא להם ככה
הכנסת איננה מעל החוק
נער הייתי וגם זקנתי | 12-09-2023 7:53
ידועה המחלוקת בין רבן גמליאל לרבי יהושוע על המועד בו חל יום הכיפורים. ציווה רבן גמליאל על רבי יהושוע לבוא לפניו במקלו ובמעותיו ביום שלדעת רבי יהושוע חל יום כיפור. גם רבן גמליאל וגם רבי יהושוע הבינו שעל כולם לכבד פסק דין של בית דין ולא חשוב ולא משנה מה דעת רבי יהושוע על פסק הדין. פסק דין צריך לכבד ללא קשר לדיעה האישית וגם כשאנו סבורים שפסק הדין שגוי והשופט טועה. אחרת - איש את רעהו חיים בלעו.
3
זה לא בגצ....
מושחתיהו למאסר עולם! | 12-09-2023 8:14
זה לא בגצ. זה בית הדין הגבוה לצדק. של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית! כל מי ששותף להפיכה המשטרית הבלתי חוקית, שמטרתה להפוך את המדינה לדיקטטורה חשוכה, ישלם על פשעיו! מושחתיהו ועוזריו לוין ורוטמן יגמרו את חייהם במאסר עולם!!!
4
לוין הפסיכופט יענש...
מאסר עולם לפושע לוין! | 12-09-2023 8:17
לוין הפסיכופט יענש בחומרה על ניסיון ההפיכה המשטרית הדיקטטורית שלו ועל כל פשעיו כנגד מדינת ישראל וכל אזרחיה!!!
5
רק חורבן ,...
גדליה | 12-09-2023 9:11
רק חורבן , שנאה ופילוג האיש הזה הביא ! טיטוס ונבוכנצאר של העת החדשה
6
לווין - הליבראלי הדמוקרטי האמיתי כאן
אורן | 12-09-2023 9:27
בגץ זה חבורת בולשביקים ללא קווים אדומים. סטלין וללנין היו מאוד גאים בבריונות של בגץ
7
אתה פוגע בעם
לס | 12-09-2023 10:22
אתה דמות דיקטטורית
8
הביוב בעזה היה...
מר ביב | 14-09-2023 8:30
הביוב בעזה היה פולט אותו.
9
רק לוין יעשה...
יעל | 18-09-2023 21:03
רק לוין יעשה סדר וצדק ויפרק את בגץ המושחת