אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בגלל המצב: השבעת ריבלין לנשיא תתקיים כמתוכנן אך בטקס מצומצם

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין והנשיא הנבחר, ראובן ריבלין, סיכמו לקיים את הצהרת האמונים של נשיא המדינה הנבחר כמתוכן ביום חמישי הקרוב, אך הנחו את הגורמים המקצועיים הרלוונטיים להיערך לטקס מצומצם וצנוע מהמתוכנן, לאור המתרחש במבצע ׳צוק איתן׳

בגלל המצב: השבעת ריבלין לנשיא בטקס מצומצם
  טקס השבעה מצומצם. ריבלין (פלאש90)

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, והנשיא הנבחר, ראובן (רובי) ריבלין, סיכמו הבוקר לצמצם משמעותית את אירוע הצהרת האמונים של נשיא המדינה הנבחר ביום חמישי הקרוב. השניים הנחו את הגורמים המקצועיים הרלוונטיים להיערך לטקס מצומצם וצנוע מהמתוכנן, לאור המתרחש במבצע ׳צוק איתן׳.

בהצהרה משותפת אמרו רובי ריבלין ויולי אדלשטיין:  ״טקס הכתרת הנשיא יתקיים במועד שנקבע מראש ולא יהיה שינוי במתכונת האירוע הרשמי במליאת הכנסת, שם מצהיר נשיא המדינה אמונים. עם זאת, בשעה שחיילי צה"ל נלחמים ואזרחי ישראל נמצאים תחת איום מטחי טילים, סברנו שיש מקום לקיים את האירוע במתכונת צנועה יותר ומצומצמת. אנו מחזקים את ידי צה"ל במשימתו הקדושה להביא שקט ורגיעה לכלל תושבי ישראל, במהרה".

על פי ההחלטה, יתקיים טקס משמר הכבוד לנשיא הנבחר ברחבת הכנסת במתכונת מצומצמת. לאחריו, כאמור, תתקיים הצהרת האמונים במליאת הכנסת – במלואה וכמתוכנן. החלק השלישי של הטקס בטרקלין שאגאל, במסגרתו היה אמור להתקיים גם קוקטייל חגיגי – יבוטל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שבת קודש
שבת | 21-07-2014 14:10
שבת היא:ברית בנינו לבין מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא. ,,ושמרו בני ישראל את השבת לעשות את השבת לדורותם ברית עולם:ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם"(חומש שמות לא,פסוקים-טז-יז),,ויאמר ה', אל-משה לאמור. ואתה דבר אל-בני ישראל, לאמור, אך את-שבתותיי,תשמורו:כי אות היא ביני וביניכם,לדורותיכם--לדעת,כי אני ה' מקדשכם.ושמרתם, את-השבת,כי קודש היא, לכם"(חומש שמות פרק לא,יג)השבת היא ברית ביננו לבין ה'.כשאנו מפרים את הברית,אז אנו יותר לא בני ברית עם ה'.ואז השמירה מעלינו מסתלקת,וממילא אויבינו יכולים,תנחשו לבד את ההמשך.כשיהודי חוטא הוא עלול לפגוע בכל עם ישראל. משל למה הדבר דומה:לספינה ששטה בים,והנה איש אחד החליט לקדוח חור בתאו בקרקעית הספינה,נגשים אליו חבריו ואומרים לו,מה אתה עושה? אתה תטביע את כולנו. והוא משיב להם,מה אכפת לכם?אני קודח חור בתא שלי. ואמרו רבותינו:אם שומרים כל ישראל שני שבתות מיד נגאלים. ומי שלא לומד תורה(מקרא,הלכות,תורה שבכתב ותורה שבעל פה),כי הוא אומר אם אני ידע,אני יצטרך לקיים,עכשיו שאני לא יודע,אני לא צריך לקיים,יקבל עונש כפול,גם על זה שלא למד,וגם על זה שעבר על ציווי התורה. ה' אוהב כל יהודי ויהודיה באשר הם. :-) השלבים לחזרה בתשובה: 1)חרטא(להתחרט על כל מעשינו הרעים שעשינו,כל דבר שהוא נגד ה',נקרא רע) 2)עזיבת החטא(להפסיק לעשות מעשים רעים) 3)בקשת סליחה מהקדוש ברוך הוא(וידוי) 4)שיקבל על עצמו,שלא יעבור עוד על החטאים שעשה,ועל כל שאר הדברים שהם נגד רצון ה'. :-)