אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

צל"ש לנתניהו: הראה מהי מנהיגות

במשך עשרה ימים ספג ראש הממשלה ביקורת מימין על התנהגותו ההססנית. כעת מתברר שהיה כאן תמרון מדיני ופוליטי מדהים שמביא למבצע תמיכה מלאה לא רק מהעם אלא גם מהעולם

צל"ש לנתניהו: הראה מהי מנהיגות
  ליכד את העם, הראה מנהיגות. נתניהו (פלאש90)

בעשרת הימים האחרונים עמד ראש הממשלה יחד עם חברי הקבינט והממשלה בפני ביקורת ציבורית מימין ומשמאל. השאלות הקשות ביותר היו בנושא החוסן של עם ישראל. הוא מתח עד הקצה את היכולת של הציבור לעמוד מאחורי צה"ל והחלטת הממשלה להביא שקט לתושבי הדרום?

אין לי ספק כי ראש הממשלה , שר הביטחון והאגף הימני בממשלה ובקבינט תמכו בצורה זו או אחרת בפעולה צבאית משמעותית ברצועת עזה, אך חיכו לשעת כושר. צריך לזכור כי לפני חברי הקבינט הביטחוני פרוסים מכלול האיומים והתרחישים מולם ניצבת מדינת ישראל, והחלטות המתקבלות שם על ידי השרים בעלי הניסיון המדיני והצבאי הרב ביותר מתקבלות בצורה שקולה ולא מתלהמת.

בעשרת הימים האחרונים מדינת ישראל עמדה בפני פגיעה מוראלית קשה בהם טילים נורו בוקר וערב על מרכז ודרום הארץ ללא פגיעות בנפש כמעט אשר הזכירו לי את המלחמה מול פלישתים וגולית "וַיִּגַּשׁ הַפְּלִשְׁתִּי הַשְׁכֵּם וְהַעֲרֵב וַיִּתְיַצֵּב אַרְבָּעִים יוֹם".

מול אותה חרפה של חילול השם גדול עמדו בפני שאול המלך דילמות קשות לגבי זהותנו על החוסן הלאומי והיכולת שלנו לנצח. ראש הממשלה נתניהו אף הוא עמד בדילמה קשה מאוד האם להוביל מהלך צבאי עם חלק מהעם או עם כל העם. נתניהו בחר לקחת עימו למבצע את כל העם כפי שהוא עושה בשנים האחרונות.

כל העם עם כל העולם

במהלך השנתיים האחרונות בחר ראש הממשלה להוביל תהליך מדיני מסוכן בראשות השרה לבני, שמייצגת רעיונית חלק נכבד מהעם וכאשר היא הודתה שנכשל נסתם הגולל על רעיונות מדיניים לתקופה הקרובה.

כך גם בימים אלו לקח לראש הממשלה עשרה ימים של תמרון מדיני ופוליטי מדהים לשכנע את השרה לבני והשר לפיד להסכים לפעולה משמעותית בעזה, זאת לאחר הכרזת הפסקת אש גיוס המצרים לתמיכה במהלך יישור ההדורים מול העולם ששותק.

מבצע צבאי של מנהיג שכל העם מאחוריו ראוי להערכה רבה וגיבוי מכל מי שרוח הגבורה מפעמת בו. היום הצליח ראש הממשלה לאחד את כל חלקי העם למבצע לשחרור עזה אשר את סיומו אנו טרם יודעים.

אולם בכח אחדותנו להובילו להסרת החרפה של אותם הפלשתים בע"ה ננצח. "וְחֶרְפַּת עַמּוֹ יָסִיר מֵעַל כָּל הָאָרֶץ כִּי ה' דִּבֵּר".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
קשקוש, ההצלחה רק בזכות הטמטום של חמס
למך | 18-07-2014 14:50
ביביביבי יצא אפס
2
הן עם לבדד ישכון ובגוים לא יתחשב.
חיים | 18-07-2014 17:29
כשאין אמונה צריכים הסכמה מגויים
3
תיקון! נתניהו הוכיח מה זה רפיסות ! השתגעתם!
משה | 18-07-2014 17:49
בס"ד מספק להם חשמל מים , חולים עזתיים נותן להם להירפא בבתי חולים שלנו, משחרר מחבלים . לא יודע להכניע את החמאס כבר מהמבצע הקודם. בממה מתבטא מנהיגות כזאת!!
4
זה קרה כך, כי הקב"ה סיבך אותו בעל כורחו עם החמאס.
משה | 18-07-2014 18:15
הבנתם?
5
התמרון היחיד זה המאמר שלך. לא יאומן איך הגעת לזה...
שפוי | 19-07-2014 23:36