אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבצע צוק איתן

נתניהו להערך לאפשרות של הרחבת המבצע

הממשלה התכנסה כדי לשמוע עדכונים על הכניסה הקרקעית לעזה. נתניהו: "מאחר שאין אפשרות לטפל רק מן האוויר במנהרות, חיילינו עושים זאת גם מן הקרקע"

נתניהו להערך לאפשרות של הרחבת המבצע
  המבצע יורחב. ירי תותחים בגבול עזה. (פלאש90)

הממשלה התכנסה היום (ו') בתל אביב כדי לקבל עדכונים על השלב הקרקעי במבצע 'צוק איתן' בו נכנסו לוחמינו לרצועת עזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הדיון: "זה היום העשירי שישראל נתונה למתקפת טרור על עריה ואזרחיה. צה"ל פועל נגד החמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה בים, באוויר, ועכשיו גם ביבשה. אמש כוחותינו התחילו בפעולה קרקעית כדי לפגוע במנהרות טרור שחודרות מרצועת עזה לשטחה של ישראל. אני מזכיר לכם שבמנהרת טרור כזאת, חדרו אתמול לפנות בוקר מחבלי חמאס לאזורנו במטרה לבצע פיגוע המוני נגד אזרחי ישראל. צה"ל סיכל, גם הפעם, את פעולת הטרור הזאת בהצלחה.

מאחר שאין אפשרות לטפל רק מן האוויר במנהרות, חיילינו עושים זאת גם מן הקרקע. גם כאן, אין ערבות למאה אחוז הצלחה, אבל אנחנו עושים הכול כדי להשיג את המרב. לצערנו כבר נפל חייל, ואני שולח בשם כל שרי הממשלה תנחומים למשפחתו. אני בטוח שאני משקף בזה גם את כל אזרחי ישראל.

ההנחיה שלי ושל שר הביטחון לצה"ל, לפי אישור הקבינט, היא להיערך לאפשרות של הרחבה, הרחבה משמעותית של הפעילות הקרקעית, והרמטכ"ל וצה"ל ערוכים בהתאם. הפעולה אמש באה אחרי שישראל הסכימה גם להצעה המצרית להפסקת אש וגם ליוזמת האו"ם להפוגה הומניטארית. בשני המקרים, החמאס המשיך לירות. בחרנו לצאת לפעולה הזאת אחרי שמיצינו את האפשרויות האחרות, ומתוך הבנה שללא הפעולה, המחיר שנשלם יכול להיות גבוה בהרבה."

לא שואפים לפגוע בחפים מפשע

עוד טרם היציאה למבצע "צוק איתן", שוחחתי עם מנהיגים מובילים בעולם. הסברתי להם את המצב הבלתי אפשרי שבו נתונה מדינת ישראל והצורך שלנו להגן על אזרחנו. מאז, בפעילות מדינית והסברתית בלתי פוסקת, שיטתית, אנחנו מייצרים את המרחב הבינ"ל – דבר שאיננו מובן מאליו – כדי שנוכל לפעול בשיטתיות ובעוצמה מול ארגון טרור רצחני ושותפיו. מטבע הדברים, יש שיקולים ונתונים שאינני יכול לחשוף לציבור, אלה שיקולים מורכבים שכוללים בו זמנית זירות וחזיתות רבות בארץ ובעולם, אבל השיקול העליון שמנחה אותנו הוא להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל ולהשיב את השקט למדינה.

צה"ל הוא צבא מוסרי מאין כמוהו, הוא איננו שואף לפגוע בחף מפשע אחד. אנו פועלים רק נגד מטרות טרור, ואנחנו מצרים על כל פגיעה בשגגה באזרחים. מי שנושא באחריות לפגיעה בבלתי מעורבים הם ארגוני הטרור שתוקפים את ערינו ואת אזרחנו ומשתמשים באזרחים שלהם כמגן אנושי.

עכשיו אני יודע שבמערכות כאלו, תמיד מתקבלת בדעת הקהל העולמית תמונה מעוותת של המערכה. זה בלתי נמנע. אבל, בשונה מתמיד, הפעם ישנם גם רבים בקהילה הבינ"ל שמבינים שמי שנושא באחריות לקורבנות זה החמאס והחמאס בלבד. זה דבר חשוב למדינת ישראל.

אני רוצה לפנות אליכם אזרחי ישראל. מקום המדינה נכפתה עלינו מלחמה בטרור, וגם הפעם נוכל לה. העמידה האיתנה שלכם נותנת לנו את היכולת ואת אורך הרוח לפעול בעוצמה נגד אויבינו, וכולנו גאים בכם. ושוב, אני מבקש מכם להישמע בקפדנות להוראות פיקוד העורף. אני חושב שהיום כבר מיותר לומר עד כמה חשוב שתעשו זאת, ואני יודע שאתם מבינים זאת.

אני נפגשתי עם המפקדים שמובילים את פעולת צה"ל, מפקדים מרשימים בצורה בלתי רגילה, אמיצים, נחושים חדורי אמונה וחדורי ערכים. אני מתפעל מהמוטיבציה של החיילים שלנו, הן בסדיר והן במילואים, והרצון שלהם לקחת חלק במערכה. הם מבינים שהמשימה שלהם להגן על אזרחי ישראל. לוחמינו, כולם יודעים שהם נלחמים למען מטרה שאין צודקת ממנה – להגן על הבית של כולנו. ברגע זה, כולנו מאוחדים ומלוכדים מאחורי חיילי ומפקדי צה"ל. ואני יודע שאני מדבר בשם כולכם כשאנו מחזקים אותם במשימתם ומתפללים לשלומם.​

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הספד לאייל יפרח הי"ד - הרב חננאל אתרוג
יהודי פשוט | 18-07-2014 14:07
הועלה ההספד של הרב חננאל אתרוג לאייל יפרח הי"ד. ניתן לראותו בכתובת: http://www.youtube.com/watch?v=LKZVk5CO6K0
2
תודה מלך
מרים | 18-07-2014 17:26
תודה בורא עולם,שאתה עושה לנו כל כך הרבה ניסים,אף על פי שאנו לא עושים את רצונך.רוב עם ישראל לא שמרו שבת,(כי עכשיו כולם ישמרו),ואף על פי כן אתה ממשיך לשמור עלינו.רוב בנות ישראל הלכו עם לבוש שמכשיל את בני ישראל(כי עכשיו כולם ילכו בלבוש כמו שצריך),ואף על פי כן אתה בורא עולם ממשיך לשמור עלינו.תודה רבה.(היות והאישה החטיאה את האדם בעץ הדעת,היא צריכה להתלבש עם לבוש יותר ארוך מהגבר,חולצה סגורה עד הצוואר,שרוול עד מאחרי המרפק,ושמלה ארוכה שמגיעה עד שבעה סנטימטר מהריצפה(שבעה ס''מ,היות והוא פחות מטפח).ודרך הגב,גדול עוון המחטיא יותר מהחוטא,ואם יש מישהי שנראת שומרת תורה ומצוות,והיא לא הולכת כך,אז זה לא בסדר).ועוד יש בנים ובנות שהולכו עם לא יהודיות/יהודים לצערנו.(ומעכשיו זה לא יהיה יותר,בני ישראל ובנות ישראל,רק יתרחקו מהגוייות/גויים).מתערבים בגויים,ואתה בורא עולם ממשיך לשמור עלינו,תודה רבה מלך העולם,אדון הכל.כשאנו חוטאים,אנו עלולים לפגוע בכל עם ישראל. משל למה הדבר דומה:לספינה ששטה בים,והנה איש אחד החליט לקדוח חור בתאו בקרקעית הספינה,נגשים אליו חבריו ואומרים לו,מה אתה עושה? אתה תטביע את כולנו. והוא משיב להם,מה אכפת לכם?אני קודח חור בתא שלי. ומי שלא לומד תורה(מקרא,הלכות,תורה שבכתב ותורה שבעל פה),כי הוא אומר אם אני ידע,אני יצטרך לקיים,עכשיו שאני לא יודע,אני לא צריך לקיים,יקבל עונש כפול,גם על זה שלא למד,וגם על זה שעבר על ציווי התורה. ה' אוהב כל יהודי ויהודיה באשר הם.וישוב היום האדם בתשובה,שמא ימות למחר. השלבים לחזרה בתשובה: 1)חרטא(להתחרט על כל מעשינו הרעים שעשינו,כל דבר שהוא נגד ה',נקרא רע) 2)עזיבת החטא(להפסיק לעשות מעשים רעים) 3)בקשת סליחה מהקדוש ברוך הוא(וידוי) 4)שיקבל על עצמו,שלא יעבור עוד על החטאים שעשה,ועל כל שאר הדברים שהם נגד רצון ה'. :-)