"אני לא מפחד מהמסתננים, אני מפחד מהמשטרה" | דורון אברהמי בריאיון לסרוגים

"אני לא מפחד מהמסתננים, אני מפחד מהמשטרה" | דורון אברהמי בריאיון לסרוגים

במשטרה הופתעו מעוצמת האלימות של המסתננים אך דורון אברהמי, ממובילי מחאת שחרור דרום תל אביב, אומר: "הם פשוט לא חזו את זה מראש. אנשים שמנותקים מהשטח"

author-image
"אני לא מפחד מהמסתננים, אני מפחד מהמשטרה"
  (צילום: עומר פישמן/פלאש 90)

קרוב ל-200 בני אדם נפצעו במהומות שפרצו בדרום תל אביב בין מתנגדי המשטר באריתריאה לתומכי המשטר. במהלך המהומות נזרקו אבנים וקורקינטים על בתי עסק במקום והושחת ציוד רב בשווי מאות אלפי שקלים.

דורון אברהמי, ממובילי מחאת שחרור דרום תל אביב, העביר את האירוע בשידור לייב בעמוד הפייסבוק שלו. "נכנסתי לשם. אמרתי שאני חייב לצלם את זה, כדי שאנשים יבינו מה קורה באמת בדרום תל אביב".

עוד באותו נושא

קטסטרופה בתל אביב: 170 פצועים; ביניהם 30 שוטרים


21

למרות שהמצד נראה כי כוחות הביטחון הופתעו מעוצמת האירוע, אברהמי מספר כי אירועים מסוג זה קורים כל כמה שנים. "זה קרה לפני בערך ארבע שנים למשך שלושה-ארבעה ימים. רק לא ראו את זה בתקשורת כי הם בדר"כ מסתירים את זה כי הם מסכנים והם פליטים".

"הם (המשטרה) שנים רואים מה הם עושים. פעם שעברה גייסתם את כל הכוחות כדי לעמוד בפרעות שהיו פה בדרום תל אביב, אז פתאום הם היו מופתעים? הם לא היו מופתעים, הם פשוט לא חזו את זה כאילו מראש. יושבים שם אנשים שמנותקים מהשטח".

לא צריך להיות חכם כדי לדעת שזה יתפרץ

על העובדה שהמשטרה קיבלה התראות על גודל האירוע ולא נערכה בהתאם הוא אומר שזה לא משנה. "המשטרה מזלזלת בנו. היא מזלזלת בתלונות שלנו, באיומים שאנחנו מקבלים, בתלונות ובאזהרות שאנחנו מעבירים. המשטרה לא באמת רואה אותנו".

"המשטרה רואה אותנו, בשפה של השכונה שלנו, חפיף כזה. מדלגים מעלינו ואנחנו לא באמת נחשבים. אנחנו שקופים. המשטרה מעניין אותה שיהיה שקט, לא שבאמת יהיה סדר. ואין פה סדר בדרום תל אביב. יש פה המון אנדרלמוסיה וכל הזמן יש באלגן"

(צילום: עומר פישמן/פלאש90)

"כשהילדים שלי הולכים לשחק במגרש סינתטי שבנו להם ובאים המסתננים ומסלקים אותם במכות, אז לא צריך להיות חכם גדול כדי לדעת שיום אחד זה יתפרץ. אנשים לא מבינים את זה, הם הולכים פה ברחובות וצועקים 'השחורים שולטים' ".

הפחד שלי זה ממשטרת ישראל

ומה הממשלה עושה בנידון? "אף אחד לא רוצה לגעת בתפוח האדמה, זה פחות סקסי" אומר אברהמי. "יותר סקסי לטפל בדרום הארץ. לטפל בדרום תל אביב זה הרבה יותר קשה. זה להילחם מול בג"צ, להילחם בחוק, זה להילחם בפקידים הלבנים שיושבים שם, זה להילחם בכולם".

"האנשים רוצים את העבודה הקלה כי הפתרון לזה זה אך ורק גירוש או פיזור. פיזור לא יהיה, לאן יעבירו אותם? למקומות חלשים הבאים? לקיבוצים? לקיסריה? לרעננה? לאן יעבירו אותם?".

עוד באותו נושא

הפרעות בת"א: הדרישה של בן גביר נגד המסתננים


19

זה לא סוף הסיפור, אנחנו בהתחלה. יש להם נשק, הם יותר מאורגנים ממה שאנחנו חושבים. יש להם כלים חמים. אבל יותר קל להם (למשטרה) לעצור אותי, לעצור את שפי פז, לעשות לנו את המוות, לפטר אותנו מהעבודה, לסתום לנו את הפה, לעשות לנו מעצרים. הפחד שלי זה לא מהמסתננים, הפחד שלי זה ממשטרת ישראל".

בסופו של יום אנחנו שקופים

בתשובה לשאלה האם זה לא ינער את המשטרה, אברהמי מאד פסימי בעניין. "הם יחזרו לשגרה. מי מתקבל להיות שוטר? עם דופק ותעודת זהות כחולה? מי המנהיגים שלנו שם במשטרה? הם רואים את התמונה המלאה?

שפי פז (צילום: רועי אלימה/פלאש 90)

"בסופו של יום אנחנו שקופים, זה לא מעניין אותם. לפני שנתיים-שלוש היה אונס בדרום תל אביב של אישה בת 80. מה משטרת השכונות אמרה לה? אנחנו מבקשים שלא תדווחי על זה לעיתונות ולתקשורת, כדי שלא יהיה לנו בלאגן".

"אלי סניור (כתב ידיעות אחרונות) לקח את זה ואמר 'אני מפרסם את זה'. הוא פרסם את זה, ואז כאילו הם אמרו 'אה, לא ידענו, לא שמענו, חשבנו שהיא מבלפת עלינו' "

הדור החדש יהיה יותר גרוע

האם למשטרה יש מה לעשות בנושא? "משטרה אמורה לעשות סדר. להשליט את החוק בשכונות או באזור שהם נמצאים וזה לא קורה. מעבר לזה, זה צריך להיות ממשלה שמעבירה חוקים ובג"צ שלא מבטל אותם, ובג"צ מבטל פעם אחרי פעם את כל החוקים שהכנסת יצרה. 80% ממה שקורה זה בג"צ.

"צריך להחליש את הכוח שיש לבג"צ. אבל בסופו של יום אני רוצה לדעת שהם יגורשו מפה. אני לא חייב לחיות עם הפושעים האלה פה בדרום תל אביב. למה הם לא גרים ליד אהרון ברק בצפון תל אביב?".

 

(צילום: צילום מסך מתוך ה'לייב' של אברהמי)

"הכי קל בסופו של יום לבוא להגיד לנו 'אנחנו גזענים ואנחנו לא מקבלים אותם'. אנחנו לא רוצים לקבל אותם, אנחנו לא מקבלים פושעים אלינו הביתה".

"ואני אומר כבר מהיום, הדור החדש של המסתננים זה יהיה ההמשך הגרוע. ביום שהם כבר יגיעו שלגיל 15-16, ויבינו מה קורה פה במדינה הזאת, שלא נותנים להם, לא עושים להם והם לא אמורים להיות פה, אז הם יודעים שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים".

כאילו אנחנו נמצאים בדרום לבנון

"כרגע המצב רגוע" אומר אברהמי, "אבל אף פעם הוא לא רגוע. אנחנו קמים בבוקר ליום של פה רצח, שם רצח, פה אלימות, שם דקירות, פה הרביצו, פה אלימות, גניבות. נועלים פה את החצרות ואת הבתים כאילו אנחנו נמצאים בדרום לבנון".

"אני מוכן לקנות שמה שהיה היום, שיהיה פעם בשנה ושמה שאנחנו עוברים כל השנה לא יקרה לנו. יושבת פה אימא שלי לידי והיא פוחדת לרדת למטה, למה?".

"אנחנו נמצאים במדינת ישראל, לא בגרמניה של לפני המלחמה. החלקנו על השכל, אנחנו כבר לא יודעים איפה אנחנו נמצאים. אנחנו לא יודעים מה טוב ומה רע. העיקר אנחנו רוצים להיות יהודים נחמדים, שכולם יבואו לגור אבל לא אצלם, אצלנו".

מפכ"ל המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)

"כמות המעצרים שעברתי וההשפלה הגדולה שמשטרת ישראל עשתה לי. לקחה לי את הנשק האישי שלי, הכריזה עליי כאיש מסוכן, השפילה אותי ליד הילדים שלי במעצרים. יום אחד גם חסמו אותי שתי ניידות באמצע תל אביב, כשאני מטייל עם הילד שלי ליד בית המשפט. השאירו את הילד שלי שם, ואותי לקחו למעצר".

"נכנסו אליי הביתה, שלפו אותי מתוך הבית, בלי צו, בלי שום דבר, השאירו את הילדים שלי בוכים לבד באמצע הלילה. זה משטרת ישראל. בגלל זה גם אמרתי, אני מכנה אותם 'משטרת בית שימוש'. אני לא מפחד לא מהמסתננים ולא ממה שקורה בחוץ, אני מפחד מהמשטרה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
חרפה וביזיון להשקפה...
אני | 03-09-2023 5:44
חרפה וביזיון להשקפה השמאלנית שמביאה את עם ישראל לאבדון..הם חושבים שההיטלר הבא ירחם עליהם וישאיר אותם בחיים כי הם ניתקו את עצמם מתורת ישראל וזה חלק מההשלכות שרואים עכשיו
תתעדכן,הימין האימפוטנטי שולט פה 40 שנה
שמפניה ורודה | 03-09-2023 7:42
הכל מתפוצץ בפרצוף של ממשלת האפסים בראשות הגולם הישיש