חשוב לבדוק - האם גם הקצבה הסיעודית שלכם עומדת להיפגע? - סרוגים
חינוך ובריאות , תוכן שיווקי

חשוב לבדוק – האם גם הקצבה הסיעודית שלכם עומדת להיפגע?

רשות שוק ההון הכריזה לאחרונה על הצעה להרעת התנאים בביטוחים הסיעודיים והפחתה בגובה הקצבה לזכאים. כל הפרטים וגם מה ניתן לעשות כבר עכשיו

author-image
חשוב לבדוק - האם גם הקצבה הסיעודית שלכם עומדת להיפגע?
  (צילום: fizkes, שאטרסטוק)

רשות שוק ההון הציגה לאחרונה תקנות חדשות שישפיעו על תקופת ההמתנה ותגמולי הביטוח החודשיים של גמלת סיעוד.

על פי התקנות החדשות, תקופת ההמתנה בפוליסה תוארך מחודשיים לחצי שנה. כמו כן, קצבת הסיעוד החודשית תפחת מכ-6,100 ש"ח ל-5,500 ש"ח. 

ביטוח סיעודי מוצע באמצעות קופות החולים ומכסה כ-4.6 מיליון אזרחים בישראל. ביטוח קבוצתי זה מעניק פיצוי חודשי למבוטחים אשר נקלעים למצב סיעודי ואינם יכולים לבצע באופן עצמאי פעולות יומיומיות למשך תקופה של חמש שנים. קופת חולים כללית, למשל, גובה 60 ש"ח לחודש מאנשים בני 40 ו-280 ש"ח מבני 80. מדי שנה משולמים למבוטחים במצבי סיעוד כ-3 מיליארד ש"ח. 

שתי נקודות אור כן ניתן לראות בתוך המהלך:

  1. לא תהיה העלאת תעריפים
  2. לא יוחמרו התנאים המזכים את המבוטח בתגמול

חשוב לציין כי כל החלטה שתתקבל בעקבות רפורמה זו לא תחול על תביעות שוטפות או מאושרות הנמצאות כעת בטיפול בחברות הביטוח.

הסיבות למהלך ואיך זה קשור לתוחלת החיים

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בתביעות סיעוד, לא רק בישראל אלא בעולם. ניתן לייחס זאת לגורמים כמו התארכות תוחלת החיים של חולים סיעודיים והתקדמות טכנולוגית ושירותים מקצועיים אשר מסייעים למבוטחים לממש את זכויותיהם ולקבל את המגיע להם. בישראל, עלייה בתביעות סיעוד מושפעת גם מגורמים נוספים, בהם עלייה במספר האישורים לגמלת סיעוד בביטוח הלאומי ומודעות ציבורית רבה יותר לכיסוי.

סיבה נוספת היא הקלה בתנאי הזכאות לתגמול בעקבות הקלות באישור תביעות מצד הביטוח הלאומי שלמעשה מחייב גם את קופות החולים במתן הקלות בכל הנוגע לאישור תביעות. 

לרפורמה שיזמה רשות שוק ההון עלולה להיות השלכות שליליות על הזכאים לביטוח סיעודי באמצעות קופות החולים. הפחתת תגמולי הביטוח החודשיים ותקופת ההמתנה הארוכה יכולים להציב בפני מבוטחים אתגרים בקבלת הכיסוי הנדרש. כמה נקודות מרכזיות ברפורמה כוללות הארכת תקופת ההמתנה מחודשיים לשישה חודשים וכן הפחתה של 10% בקצבת הסיעוד החודשית.

המאבק מחריף בין רשות שוק ההון למשרד הבריאות 

בעקבות המהלך, משרד הבריאות הביע עמדה נחרצת כנגד רשות שוק ההון. המשרד הודיע כי לא יאפשר קיום צעדים חד-צדדיים בכל הנוגע לביטוח סיעודי קבוצתי של קופות החולים. בנוסף, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, קרא לקופות החולים שלא לשווק פוליסות הכוללות את השינויים המוצעים ללא מתן פתרונות חלופיים.

מנגד, רשות שוק ההון טוענת כי ללא המהלך ייווצר גרעון בטווח הקצר בחלק מקופות החולים ולכן יש לנקוט צעדי מנע מקדימים למשבר המתקרב.

מה אפשר לעשות? לתבוע!

בנושא כמו מצב סיעודי אחד הדברים החשובים ביותר הינם לא לבזבז זמן יקר!  בשוק קיימות מספר חברות שמסייעות בתביעת הכספים מהביטוח הסיעודי, הגדולה ביותר הינה חברת מגן מומחים, המגישה בכל חודש מאות רבות של תביעות לביטוח הסיעודי ועם אחוזי זכייה של מעל 84% (לעומת אחוזי זכייה של 35% בממוצע הארצי).

החברות למימוש זכויות ילחמו בשבילכם על מנת לקבל את הפיצוי המקסימלי, במהירות האפשרית ועם מינימום בירוקרטיה מצידכם. במקרה של "מגן", התהליך כולו, החל משלב בדיקת הזכאות הטלפונית, הפגישות בבית הלקוח לחתימה על המסמכים ועד הגשת התביעה, הכל נעשה ללא עלות ובמטרה לסייע לחולים הסיעודיים ובני משפחתם לקבל את הפיצוי המקסימלי . התשלום אם שאלתם, נעשה רק כעמלה קטנה אך ורק מתוך הכסף שנכנס לחשבון הבנק שלכם בפועל. 

 

לסיכום: הביטוח הסיעודי מקנה זכאות לקצבת סיעוד בשווי אלפי שקלים בחודש לעד חמש שנים. מדובר בסכומים שיכולים להגיע בקלות לחצי מיליון שקלים במצטבר ואף מעבר!

אז אם יש לכם חששות לגבי יכולות התפקוד היומיומי שלכם או של הוריכם, סבים, דודים או כל אדם אחר שקרוב ללבכם, עכשיו זה הזמן לתבוע את הכספים שמגיעים לכם או להם כדי שלא תאבדו אותם. פנו עוד היום באמצעות הטופס בתחתית הכתבה הזו, לבדיקת זכאות הניתנת לכם חינם: 

החברה למימוש זכויות ביטוח סיעודי והגשת תביעת סיעוד – מגן מומחים

הכתבה נכתבה בשיתוף עם "מגן מומחים – מימוש זכויות ביטוח סיעודי" המציעה שירותי ליווי מקצועיים למבוטחים אשר זקוקים לסיוע מול חברות הביטוח במטרה לממש את זכויותיהם במלואם. הגשת תביעות סיעוד היא עניין מורכב, סבוך ובירוקרטי ולכן נדרש ליווי מקצועי על מנת למצות את הזכויות שלכם. המקצוענים של חברת "מגן מומחים" בעלי ניסיון רב בכל הנוגע לתביעות סיעוד ויודעים למצות את המירב מכל פוליסה לטובת המבוטחים אשר פנו אליהם.

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אל תפנו לכל...
שלא יעבדו עליכם | 30-08-2023 15:40
אל תפנו לכל החברות האלו. סתם בזבוז כסף. מאוד קל להגיש תביעה לבד.