אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המדען הראשי במשרד החינוך פיקפק בתיאוריה של דרווין ופוטר

לד"ר גבי אביטל המדען הראשי של משרד החינוך, היו שאלות על התיאוריה של דרווין, שלדבריו לא הוכחה מעולם. גם על התחממות כדור הארץ ושילוב בנות בתפקידי לוחמה בצה"ל היו לו ספקות. לגדעון סער זה הספיק והוא החליט לפטר אותו. האם מדובר בסתימת פיות נוסח ימי הביניים?

המדען הראשי במשרד החינוך פיקפק בתיאוריה של דרווין ופוטר
  ד"ר גבי אביטל (ערוץ מאיר)

המדען הראשי של משרד החינוך, ד"ר גבי אביטל פוטר מתפקידו. את ההחלטה על סיום תפקידו קיבל מנכ"ל משרד החינוך שמעון שושני ביחד עם שר החינוך גדעון סער. את ההחלטה נימק שושני בכך שאביטל הועסק בתפקיד בתקופת ניסיון שהסתיימה.

מקורבי אביטל מסרו כי הסיבה להפסקת עבודתו איננה מקצועית. אביטל התבטא מספר פעמים נגד הדעות "הנכונות" בקהילה המדעית, ופיטוריו הם ניסיון להשתקתו.

בראיון שהעניק אביטל ל"ערוץ מאיר", טען אביטל כי התיאוריה של דרווין על אבולוציה חלשה מבחינה מדעית ולא הוכחה מעולם. בראיון זה הוא חילק בין תורת ההתפתחות שמקובלת גם על חכמי ישראל לבין המסקנות של דרווין שלא הוכחו מעולם. צפו בראיון בערוץ מאיר

חזית נוספת אותה פתח אביטל, הייתה נגד הארגונים הירוקים, אותם כינה "דת ירוקה בעלת סממנים פנאטיים". לדבריו התחממות כדור הארץ היא תופעה שאינה קשורה בזיהום האוויר, אלא תופעה החוזרת על עצמה כל 30 שנה. על פי נתונים שהציג ההתחממות הגלובלית החלה בשנות הארבעים והסתיימה בתחילת שנות השמונים של המאה העשרים, מאז כדור הארץ דווקא מתקרר.

אביטל, דתי תושב רחובות, חבר מרכז הליכוד, הוסמך לדוקטורט באווירונאוטיקה מטעם הטכניון בחיפה, שם הוא שימש כמרצה עד שמונה למדען הראשי. במסגרת התמחותו הרצה גם בפני חניכי קורס טיס של חיל האוויר.

גם בצבא עורר מהומה, כשהיה מן הדוברים הראשיים נגד גיוס בנות לתפקידי לוחמות. מחקרים שהציג הוכיחו כי שילובן מזיק לצבא יותר ממה שהוא תורם. לדבריו עד היום נמנעו מדיון בנושא בגלל הפחד מ"ארגוני הטרור הפמיניסטי".

פיטורי אביטל, באים לאחר לחץ מסיבי מצד האקדמיה להפסקת עבודתו. לפני כחצי שנה, בתגובה לדבריו על חולשתה של תורת האבולוציה, הופסקו הלימודים באוניברסיטה העברית לחמש דקות. צעד זה הוגדר על ידי רב הטכניון הרב ד"ר אליהו זייני (מרצה לתמטיקה בעצמו) כ"אינקוויזיציה אקדמית".

במאמר שכתב כדי להגן על אביטל, כתב הרב זייני: "מאז טולדו, קורדובה, מדריד, וליסבון לא יצאה 'משטרת מחשבות' כשלהי למסע צלב כה חשוב וכה רציני נגד איש מדע 'הפורש' מן הכנסיה המדעית ומעיז להטיל ספק במסקנותיה המפוקפקות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
חושך נגרש ... בין דרווין לזוג העירקי
רפי מיימון | 05-10-2010 22:56
יש להיות אור בכל הקשור במדע , אם אנו מעוניינים במדינה שפויה ומתקדמת , אנשי החושך מאמינים בזוג העירקי שאלוהים יצר בין נהר הפרת ונהר החידקל, גם כך ילדנו מחונכים על הערכים החשוכים הללו , כך גם כל העולם המוסלמי, אבל בהקדמיה הישראלית ? להמשיך עם הספור של הזוג העירקי שאלוהים תפר להם בגדי עור... טוב עשה שר החינוך גדעון סער .לדעתי יש ללמד גם את תורת דרווין לפחות בתיכון.
2
תורת ישראל אינה קדושה, היא מעשה ידי אדם להתפאר
רפי מיימון | 05-10-2010 23:30
עולמנו חי בתוך עולם של אגדות עתיקות שאין בהם אמת . יש בהם אמונה תמימה העוברת מאב לבן . אסור לתת לעולם הדמיון לגבור על עולם המדע והתבונה,. עולם הבדיות הכתובות הוא עולמו של המאמין. מקומו של המדע באקדמיה, ומקומה של האמונה בבתי הכנסת. על תורת ישראל אמר השופט חיים כהן -זכור לטוב: "מעשה ידי אדם להתפאר".
3
גדעון סער איבד את קולי בליכוד.
נועה | 06-10-2010 10:44
לא להאמין. גדעון סער מתחנף לשמאל , ואני הצבעתי עבורו בפריימריס האחרונים בליכוד. לא עוד.