מבצע צוק איתן

מבצע צוק איתן: כיפת ברזל יירטה 4 רקטות שנורו לעבר גוש דן

צוק איתן, היום השלישי: סמוך לשעה 8:00 בבוקר נשמעה אזעקה ברחבי גוש דן. כיפת ברזל יירטה 4 רקטות. הדי פיצוצים נשמעו ברחבי האזור

כיפת ברזל יירטה 4 רקטות שנורו לעבר גוש דן
  מבצע צוק איתן, היום השלישי (צילום: פלאש 90)

צוק איתן, היום השלישי: סמוך לשעה 8:00 בבוקר נשמעה אזעקה ברחבי גוש דן. כיפת ברזל יירטה 4 רקטות.

האזעקה נשמעה הבוקר בתל אביב, בני ברק, גבעתיים רמת גן חולון ובת ים. תושבים סיפרו כי שמעו מספר הדי פיצוצים.

מוקדם יותר נורו מטחי רקטות לעבר יישובי הדרום.

במסגרת פעילות צה"ל במבצע "צוק איתן", חיסל חיל אוויר שלושה פעילי טרור בעזה ופעילים שעסקו בייצור רקטות לג'יאהד האיסלאמי.

 חיל האוויר ביצע ביממה האחרונה 322 תקיפות נגד יעדי טרור ברצועת עזה. בין היעדים שנתקפו היו מחסן אמל"ח שמוקם בתוך מסגד, חמישה אתרי ייצור ואחסון אמל""ח, חמישה מתקנים צבאיים, 58 מנהרות, שני אמצעי תצפית, 217 משגרים מוטמנים, חמ"ל אחד ו-46 תקיפות כנגד בכירי חמאס. כך דווח באתר צה"ל.

צוק איתן, היום השני: ירי לדימונה וירוחם

אתמול, לראשונה מאז תחילת מבצע "צוק איתן" נשמעו אזעקות בדימונה ובירוחם, המתריעות מפני ירי טילים.

לעבר דימונה וירוחם נורה מטח של שבע רקטות. אחת מהן יורטה, שתיים התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

ארגון חמאס לקח אחריות על ירי הרקטות לדימונה והבהיר: "היעד היה הכור הגרעיני".

ראש העיר דימונה, בני ביטון, אמר בעקבות הירי: "פתחנו כבר אתמול את המקלטים. כולם פתוחים למרות שלא ניתנו לנו הנחיות. אני מבקש מהתושבים שלא להיכנס לפאניקה ולהישמע להנחיות פיקוד העורף". הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, לקחה אחריות על ירי שלושה טילי M-75 וטענה כי היעד היה הכור בעיר.

מוקדם יותר דווח כי בעקבות הגדלת טווח הרקטות מרצועת עזה, הורה פיקוד העורף לפתוח מקלטים בחיפה, ביישובי הכרמל ובוואדי ערה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שבת
שבת | 10-07-2014 11:31
ברית בנינו לבין מלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא. ,,ושמרו בני ישראל את השבת לעשות את השבת לדורותם ברית עולם:ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם"(חומש שמות לא,פסוקים-טז-יז),,ויאמר ה', אל-משה לאמור. ואתה דבר אל-בני ישראל, לאמור, אך את-שבתותיי,תשמורו:כי אות היא ביני וביניכם,לדורותיכם--לדעת,כי אני ה' מקדשכם.ושמרתם, את-השבת,כי קודש היא, לכם"(חומש שמות פרק לא,יג)השבת היא ברית ביננו לבין ה'.כשאנו מפרים את הברית,אז אנו יותר לא בני ברית עם ה'.ואז השמירה מעלינו מסתלקת,וממילא אויבינו יכולים,תנחשו לבד את ההמשך.כשיהודי חוטא הוא עלול לפגוע בכל עם ישראל. משל למה הדבר דומה:לספינה ששטה בים,והנה איש אחד החליט לקדוח חור בתאו בקרקעית הספינה,נגשים אליו חבריו ואומרים לו,מה אתה עושה? אתה תטביע את כולנו. והוא משיב להם,מה אכפת לכם?אני קודח חור בתא שלי. ואמרו רבותינו:אם שומרים כל ישראל שני שבתות מיד נגאלים. ומי שלא לומד תורה(מקרא,הלכות,תורה שבכתב ותורה שבעל פה),כי הוא אומר אם אני ידע,אני יצטרך לקיים,עכשיו שאני לא יודע,אני לא צריך לקיים,יקבל עונש כפול,גם על זה שלא למד,וגם על זה שעבר על ציווי התורה. ה' אוהב כל יהודי ויהודיה באשר הם. :-) אנא העבירו בבקשה לפחות ל:3 אנשים.