52% מחברות ההייטק דיווחו על צמצום בכוח האדם - סרוגים

52% מחברות ההייטק דיווחו על צמצום בכוח האדם

סקר של הלמ"ס מעלה כי יותר ממחצית מחברות ההייטק נאלצו לצמצם בכוח האדם שלהם בחצי השנה האחרונה • חלה ירידה גם בהיקף העובדים שעוזבים את החברות מרצון

author-image
52% מחברות ההייטק דיווחו על צמצום בכוח האדם
  צילום: (Gorodenkoff/Shutterstock)

52% מחברות ההייטק דיווחו על צמצום בעובדים במחצית הראשונה של 2023. הנתונים האלה ממשיכים את המגמה שהחלה עוד בשנת 2022 אז כ-22% מהחברות בענפי שירותי הייטק דיווחו על צמצום בכוח האדם.

את הנתונים האלה מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שערכה סקר בנושא.

מספר חברות ההייטק שדיווחו על צמצום היקף התעסוקה שלהן חלה עלה בכ-30% מאז המחצית הראשונה של 2022. שינויים אלה נובעים מהעובדה כי ענף ההייטק מושפע יותר מגורמים כמו אירועים גלובליים, עליית הריבית ומחוסר הוודאות שיצר המשבר הפוליטי. בנוסף, עוד חברות דיווחו על צמצום בהיקף התעסוקה כאשר מאז שנה שעברה, דווח על עלייה מתונה של כ-10% בצמצום התעסוקה.

על פי דיווחי המנהלים, בחצי השנה האחרונה חלה ירידה גם בהיקף העובדים שעוזבים את החברה מרצון, לעומת ענפי השירותים האחרים ששם לא חלה ירידה כזו. ייתכן כי הסיבה להישארות העובדים בחברות ההייטק נובעת מחוסר הוודאות והתנודתיות בענף בחצי השנה האחרונה.

כ-33% מהמנהלים דיווחו שלא הייתה כל פגיעה כלכלית בחברתם בחצי השנה האחרונה. על פי המנהלים שכן דיווחו על פגיעה כלכלית, הגורם המשמעותי ביותר לפגיעה הייתה ירידה בביקושים למוצר של החברה, והגורם השני הוא קשיים בגיוס הון סיכון.

==

מדגם הסקר מייצג כ-4,200 חברות שירותי הייטקשבהן כ-5 משרות ויותר וכ-14,000 חברות בענפי השירותים שאינם הייטק.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו